Nedeľa 17. Februára 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Sony Xperia Snowboard Fest 2013 na Štrbskom Plese vyhral slovinský rider Aljoša Krivec

V sobotu 16. februára 2013 sa odjazdil trinásty ročník najprestížnejšej slovenskej snowboardovej akcie Sony Xperia Snowboard Fest. Pre jazdcov z Islandu, Švajčiarska, Česka, Poľska, Nórska, Belgicka, Fínska, Rakúska, Švédska, Južnej Afriky a Slovenska bol pripravený veľký, no bezpečný kicker s table poctivých 19 metrov.

Kompletný report nájdete už čoskoro na našich stránkach. Poďme teraz na výsledky. Jazdci z kvalifikácie postupovali po splnení jednej požiadavky a to odídenie čistej rotácie minimálne o 720°. Podarilo sa to 25. jazdcom. Bohužiaľ už v tréningu sa zranil jeden z trojice slovenských jazdcov a to Matej Dolník (vykĺbené rameno). Semifinále sa jazdilo formou jamu, v ktorom si jazdci hlásili dve hodnotené jazdy. Ďalším dvom slovenským zástupcom Kubovi Brziakovi a ani Maťovi Matysovi sa nepodarilo postúpiť do finále. Najbližšie k postupu mal Matej Matys, ktorý skončil veľmi tesne pred bránami jedenásťčlenného finále.

Finálová jedenástka: Petr Horák, Jan Kaňurek, Dušan Kříž (CZE), Aljoša Krivec, Peter Podlogar (SLO), Martin Kalliola, Aleksi Partanen (FIN), Trym Nordgaard (NOR), Tobias Larsson (SWE), Patrik Cinca (AUT) a Piotr Janosz (POL). Všetko kvalitní rideri európskeho formátu. Napínavé finále, 3.000 divákov v stredisku Štrbské Pleso a príjemná atmosféra na akcii vyburcovali jazdcov k úžasným výkonom. Medzi najlepšie triky patrili: Backside Double Cork 1080° mute od Aljoša a Switch Double Backside Rodeo od Aleksi Partanena. Avšak aj ostatní rideri zabávali divákov kvalitným jazdením.

Prvenstvo, body do WST a najväčšiu časť prize money v hodnote 10.000 USD si odniesol mladý slovinský jazdec Aljoša Krivec. Gratulujeme! Druhé miesto putovalo Martinovi Kalliolovi do Fínska a taktiež do Fínska išlo tretie miesto Aleksi Partanena. Sony Xperia Snowboard Fest 2013 potvrdil svoju vysokú kvalitu, ktorú dokazuje už niekoľko rokov. Teší nás, že sme mohli byť partnerom tejto jedinečnej slovenskej snowboardovej akcie. Viac o tom ako bolo, čo sa jazdilo a aká bola afterparty, sa dozviete z pripravovaného reportu.

SONY XPERIA SNOWBOARD FEST 2013

1. Aljoša KRIVEC (SLO)
2. Martin KALLIOLA (FIN)
3. Aleksi PARTANEN (FIN)
4. Trym NORDGAARD (NOR)
5. Dušan KŘÍŽ (CZE)
6. Peter PODLOGAR (SLO)
7. Jan KAŇUREK (CZE)
8. Tobias LARSSON (SWE)
9. Patrik CINCA (AUT)
10. Piotr JANOSZ (PL)
11. Petr HORAK (CZE)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!