Streda 12. Septembra 2012
Autor: Robo Kucák

0 komentárov

Street Chill Čadca - Michal Majerko, Julo Petrík a Martin Bělunek

Obyčajný piatok, dáš si nejakú polnočnú turistiku smerom na vojenský radar, nejaké dissy od vojakov čo len závidia, že si nemôžu len tak sadnúť do trávy, otvoriť pivko a pozerať na hviezdy. Ráno prebudenie sa do rušného dňa, po noci plnej bojazlivosti spôsobenej medveďmi.

Vynášame veci, vozíme, montujeme rampu, trošku stresujeme. Prichádzajú chalani a s nimi prvé pojazdy na bedniach, tyčkách a konečne aj úsmevy. Partia nakupuje zásoby, volám North Cultu, vraj nestíhajú a budú chvíľočku meškať. Veď nečudo - do rána prehadzovali funbox na väčší vozík. Hudba hrá, kde tu sa posedáva ,kde tu sa jazdí. Slniečko ponížene pozerá pomedzi plávajúce oblaky.

Pár jazdcov sa registruje do súťaží a ešte sa čaká na funbox. Prvý do parády prišiel Game of Sk8, kde padli niektoré nepochopiteľné triky ako changefôty s vriaciou shovitou dokopy alebo pressflipy a doubly od Miša Majerka a Martina Bělunka. Samozrejme ani mladí sa nenechali zahanbiť a ukázali pár kúskov.

Všetko prebieha v pohodovej atmosfére a pokračuje súboj v minirampe. Chalani v polhodinovom „Džeme“ súkajú triky a sérky. Ľubo Vlček predvádza technické kombá v peknom štýle, Michal Majerko dáva blunty aj po nose. Martin Bělunek ukazuje frontside Flip indy. Vlastne nikto nezaháľa a všetci sa snažia v spoločnej partii zajazdiť čo najviac, hlavne po parádnom vyhecovaní od ostatných.

Prebieha exhibícia, diváci dopíjajú prvé fľaštičky a nálada graduje. Funbox je už pripravení a čekujú sa prvé polety. Lokali mali možnosť ukázať sa na bestricku a využili to najmä Matuš Škorvánek a Jakub Plazák pekne odídeným tailwhipom a 360tkou. Nasleduje exhibícia North Cultu a tá veru zaujala predovšetkým divákov, ktorí nemajú o bajku ani šajn, len nemo hladia na letecké predstavenie chalanov z Oravy. Zapadá slnko a je čas baliť prekážky a chystať sa na večernú párty a zároveň oslavu narodenín Zion Clubu. Autor foto aj text: Robo Kucák

Vyhodnotenie:

Game Of S.K.A.T.E.
1. Michal Majerko
2. Julo Petrík
3. Martin Bělunek

Rampa Best trick - Martin Bělunek - Fs Flip Indy

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!