Surfovanie na olympiáte v roku 2020?
Utorok 29. Septembra 2015
Autor: Feelip

0 komentárov

Surfovanie na olympiáte v roku 2020?

Organizátori Tokijskej olympiády, ktorá sa bude konať v roku 2020, oznámili päticu nových športov, z ktorých jeden dostane príležitosť zažiariť na najznámejšom športovom pódiu na svete. Okrem surfovania je medzi vybranými aj skateboarding, baseball/softball, karate a športové lezenie.

V našej sekcii sa ale samozrejme budeme venovať hlavne surfovaniu, pretože sme tu pre fanúšikov vody. Dôvody, ktoré hrajú v jeho prospech sú bohatá história, obrovská zaujímavosť pre divákov a v porovnaní napríklad so skateboardingom je to aj fakt, že surfng okrem svojej Samsung Galaxy Chapionship Tour nie je súčasťou žiadnych významných podujatí, ako na napríklad skateboarding na X Games.

"Sme potešení, že organizátori olympijských hier v Tokiu doporučili surfovanie na zaradenie do programu hier v roku 2020," povedal komisár World Surf League - Kieren Perrow. "Medzinárodný vzrast popularity surfovania, jeho verní a nadšení fanúšikovia spolu s globálne uznávanými športovcami robia z nášho športu ideálny doplnok olympiády. Sme nadšení predstavou, že miliardy ľudí uvidia, aké športové výkony a umenie dokážu predviesť svetoví surferi."

Otázkou ale ostáva, kde by sa jazdilo? Bude sa chodiť na pláž v Shonane? Alebo sa dočkáme megalomanského plánu surfových štadiónov s umelou vlnou?

V každom prípade sa rozhodne až v auguste 2016 na hrách v Riu, takže dovtedy zrejme bude prebiehať veľký boj.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Surfovanie Olympiáda Tokio 2020

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!