Tanečné vystúpenie majstrov sveta v breakdance spája generácie - Red Bull Flying Bach
Streda 05. Októbra 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Tanečné vystúpenie majstrov sveta v breakdance spája generácie - Red Bull Flying Bach

V hektickom období 21. storočia máme často pocit, že trávime málo času so svojimi deťmi. Navzájom si prestávame rozumieť a zdá sa nám, že životy detí a dospelých sú dva rozdielne svety. Práve kultúrne podujatie, ktoré svojim načasovaním na 7. a 8. 10. otvorí mesiac október, môže byť výborným nástrojom, ako odstrániť generačné rozdiely a nájsť tak spoločnú reč.

Deti, vezmite svojich rodičov či starých rodičov na vystúpenie svetových majstrov v breakdance. Rodičia, ukážte vašim deťom kvality vážnej hudby. Spravte si spoločný večer a spojte príjemné s užitočným. Tanečné vystúpenie Red Bull Flying Bach spája majstrovské kúsky tanečnej skupiny Flying Steps z Berlína a nehynúcu klasiku Johanna Sebastiana Bacha.

Skupina vznikla v roku 1993 v Berlíne a je tvorená výberom zo svetovej tanečnej špičky. Viac ako 35 umelcov zapojených do tejto formácie zožalo vo svete v priebehu rokov nevídaný úspech svojimi špecifickými tanečnými vystúpeniami. 35-členný súbor pod vedením operného dirigenta Christopha Hagela a choreografa Vartana Bassila so svojim predstavením doslova vymetá svetové tanečné sály. Flying Bach interpretuje niekoľko storočí starú skladbu „Dobre temperovaný klavír“ od Johanna Sebastiana Bacha v kombinácií s modernými elektronickými beatmi v sprievode dynamickej choreografie. Berlínski majstri sveta stierajú hranice medzi klasickou a v súčasnosti často skloňovanou urban kultúrou.

Balerína a vznešené piruety striedajú “nepošlušní” chlapci točiaci sa na hlavách. Hravosť pouličného tanca sa strieda s precíznosťou baletu a vážnej hudby. Flying Steps jednoducho zakomponovali breakdance do hudby, ktorá by neznela len ako klasický soundtrack. Pokúsili sa priamo za pomoci tanečníkov stelesniť hudbu samotnú a použiť ju na sprostredkovanie príbehu divákom.

Nenechajte si ujsť jedinečné tanečné predstavenie už tento víkend, 7. a 8. októbra v Istropolise.

Viac info:
Red Bull Flying Bach | redbull.sk/flyingbach
7. – 8. 10. 2016 @ Istropolis, Bratislava | Ceny vstupeniek: 31€ - 60€
Vstupenky v predpredaji na webe XL Group.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: red bull flying bach

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!