Streda 02. Februára 2011
Autor: Kristián
Foto-video: Tomáš
0 komentárov

Testovačka dosiek a minimálne ollie contest v snowparku na Štrbskom Plese

V sobotu 05.02.2011 sa v stredisku Park Snow na Štrbskom Plese uskutoční akcia s názvom Snow Adventure 2011, počas ktorej prebehne testovacia akcia produktov K2 a to snowboardov a lyží. Súbežne s testovacou akciou, ktorá bude umiestnená v priestore pod snowparkom aj s ostatnými prvkami celej akcie, bude v parku prebiehať pohodový deň plný jazdenia v upravenom „teréne“ s kámošmi a ľuďmi od foťákov a kamier.

V parku počas dňa prebehne ollie contest, ako už názov nahovára, bude sa jednať o skok cez latku na snowboarde. Klasická zábavka prebratá zo skateboardovej scény. V prípade, že by sa na spomínanej akcii objavilo potešujúce množstvo ľudí - rider´s a bol by záujem, je tu možnosť voľby prostredníctvom vyššieho počtu hlasujúcich vymeniť ollie contest za slope style, ktorý by v sebe zahŕňal celý set-up parku (viď nižšie). Contest sa pôjde formou kvali a po nej jam v dĺžke trvania 3 jazdy a riders for riders. Najlepším zúčastneným rider´s SKI/SNB baby, chalani budú venované vecné ceny od K2. V parku by sa malo počas čo len trochu priaznivejšieho počasia grilovať to, čo si každý donesie a to, čo si niekto nedonesie sa bude dať zohnať hneď pod parkom v reštike, alebo bufetoch. Všetci ste srdečne vítaní a vidíme sa na kopci.

Po príchode nového roku sa aj napriek ťažkostiam spôsobených zmenou majiteľov stredísk podarilo prelomiť ľady v komunikácii a poukázať na fakt, že K2 snowpark má svoje opodstatnenie na Štrbskom Plese ako aj vo Vysokých Tatrách. Aj v tejto sezóne sa partičke z PP podarilo dohodnúť výstavbu snowparku a tak sa ešte koncom starého roku dali veci do pohybu. Pred príchodom nového roku sa nestihlo urobiť aj napriek „bohatej“ snehovej nádielke to, čo by chceli a tak sa muselo čakať na prioritné zasneženie plôch pre „šponov“ a podobné typy. Aj napriek tejto skutočnosti shaperi však dlho neváhali a na provizórnu platformu sa im podarilo natlačiť dve prekážky, ktoré sa jazdili ako jediné až donedávna (street „T“ box 5,5m a canon „T“ box 4m).

Výstavba prebiehala viac menej na etapy, keďže tento rok bolo na výstavbu o niečo menej ľudí ako po minulé roky. Aj napriek tomu sa snažili posunúť „laťku“ – setupu o stupienok vyššie a tak máte možnosť sami posúdiť, či sa to tento rok podarilo, alebo naopak. Práce na parku sa budú realizovať aj po otvorení. Fakt je ten, že momentálne je počasie neprajné a to spôsobuje nestálosť snehovej pokrývky, nemožnosť umelého zasnežovania, ako aj minimalizáciu prírodného snehu. Kvôli tomu sa rozhodlo na začiatok postaviť menšiu platformu s jedným skokom s table 6-7 alebo 7-8m. Pre začiatok by to malo postačovať a akonáhle sa počasie umúdri, prebehne pokus o finálne dokončenie výstavby (dostavba druhej platformy pre skok s table 6-7m, zväčšenie momentálnej platformy a dva skoky s tables 7-8 a 10-13m). Do parku by tento rok mali pribudnúť nové prekážky (double kink box + hladká rúra), ale momentálne nie je možné hovoriť o množstve a presnom čase.

Vstup do snowparku je tento rok spoplatnený sumou 7€ - 10€ (upresníme asap) tj. celodenný lístok na sedačku pri mostíkoch, ktorá je vyhradená na tento účel. V tejto sezóne shaperi začali premýšľať o spôsobe, ktorým by boli schopní regulovať množstvo šlapajúcich riders, ako aj schopnosť zarobiť si v rámci údržby a starostlivosti o prekážky a park samotný. Dospeli k záveru, že by sa mohlo vyberať od každého rider-a, ktorý sa rozhodne park šlapať symbolický poplatok 1€. Tento poplatok sa v budúcnosti použije na údržbové práce a prípadný nákup prostriedkov pre údržbu parku resp. nákup nových prekážok (tzv. fond RFP ... rider´s for park)

Momentálny setup v K2 snowparku (3.2.2011)

- Skok 5-6m
- Loop „T“ box
- Kink flat box
- Street rail
- Pneu bonk
- Barel bonk
- Butter box
- Street „T“ box
- Canon „T“ box
- C „T“ box
- Straight „T“ box
- Wall ride s bránkou
- Chill out zóna

Fotky žiaľ nezodpovedajú momentálnemu stavu, nakoľko boli fotené skoro ráno kvôli neprajnému počasiu. Momentálny stav však zodpovedá hore spomenutému setupu. Park bude verejnosti otvorený zajtra (15.1.) bez organizácie oficiálnej akcie, ride for fun. To, čo sme stihli, to sme stihli, čo nie doplníme počas sezóny. Prognózy na lepšie počasie vyzerajú byť v poriadku a tak sa ešte máte na čo tešiť.

V line je možné odjazdiť 5 prekážok s tým, že park je postavený tak, aby sa prekážky dali rôzne kombinovať. Pre lepšiu predstavu prikladáme niekoľko fotiek, ktoré boli urobené pred vyhotovením platformy so skokom a osadením street rail-u, loop „T“ box-u, pneu bonk-u, barrel-u.

K2 snowpark by mal tento rok opäť hostiť finále slov. pohára v snowboardingu. Okrem tejto veľkej akcie je možné, že sa budú priebežne organizovať rôzne iné slope style akcie, usporiadavané už tradične by homeless crew. Podrobnejšie informácie a dodatočné fotky z aktuálneho stavu pred otvorením doplníme čoskoro. Foto a info o parku: Tomáš "Pinky" Gríger

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!