Nedeľa 16. Januára 2011
Autor: Kristián
Foto-video: Lulla a PhotoPablito
0 komentárov

Úvodné info k Nokia Freestyle Tour 2011 + foto z exhibície

V sobotu 15. januára sa odjazdila exhibičná show pred bratislavským nákupným centrom. Skákalo sa do Bag Jumpu z vysokozdvižnej plošiny a samozrejme z kickra. Celá táto akcia bola akýmsi úvodom k predstaveniu Nokia Freestyle Tour 2011 – Majstrovstiev Slovenska vo freestle snowboardingu a lyžovaní.

Kvôli nepriaznivému počasiu sa začínalo skákať až o kolo tretej hodiny. Exhibičné jazdy na doske predviedli úradujúci majster Slovenska Matej Matys, Maťo Dolník, Kubo Brziak, Maťo Buša, Dušan Bízik a skočiť si skočil aj Dj - Ľudko Snovák. Chalani sa hecli do viacerých pekných trikov, ktoré by si asi veľmi ťažko dovolili na snehu. Rodeá, double rodeá, rodeo na switch, backflipy, double backflipy, ale padali aj klasické rotácie.

Majitelia mobilných telefónov značky Nokia, si mohli skočiť do bagu z vysokozdvižnej plošiny. Túto možnosť využilo viacero odvážlivcov. Popri jazdení vyhrával Ľudko Snovák a pokecom sprevádzal Hlina. Akcia pokračovala do cca 18 hodiny, kedy jazdci odrotovali posledné rotácie.

Teraz pár slov k celej sérii Nokia Freestyle Tour 2011 (Organizovaná snowboardovou SAS a lyžiarskou asociáciou SLA). Ako ste iste postrehli v nabitom kalendári na www.boardlife.sk, tour má štyri zastávky: 22.1. Donovaly (SS), 12.2. Martinky (BA), 5.3. Jasná (SS), 26.3. Štrbské (BA). BA – big air, SS – slopestyle.  

Novinkou je spojenie snowboardistov a freeskierov, keďže každá akcia bude zahŕňať preteky snowoardistov a freeskierov. (v jeden deň sa pôjdu obe „kategórie“) Uvidíme, či táto „novinka“ prinesie pozitívne skúsenosti.

Majster Slovenska – bude vyhlásený po štvrtom preteku. Na každom preteku jazdci získavajú body:
1. miesto – 100,00 bodov
2. miesto - 94,23 bodov
3. miesto – 90,00 bodov
4. miesto – 86,84 bodov
5. miesto – 84,24 bodov
6. miesto – 82,00 bodov
7. miesto – 79,88 bodov
8. miesto – 78,00 bodov
9. miesto – 76,34 bodov
10. miesto – 74,69 bodov

Na www.Boardlife.sk nájdš propozície každého z pretekov, takisto výsledky a reportáže z jednotlivých pretekov - aj naďalej sleduj web, a budeš informovaný o dianí.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!