Už je to tu? Či ešte nie? Bude snežiť?
Pondelok 22. Októbra 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Už je to tu? Či ešte nie? Bude snežiť?

Sneženie očakávame od začiatku septembra. Stále nič, žalostná situácia nie len na našich horách, ale najmä na rakúskych ľadovcoch, kde sme pred dvoma rokmi o takomto čase brázdili 35 cm čerstvého. Teraz nám ostali akurát tak oči pre plač. Nevadí, dačo prichádza.

Po úvodnom bububu, že sneženie príde začiatkom týždňa sa bububu prenáša na koniec týždňa. Táto predpoveď platí hlavne pre Rakúsko. Podľa SHMU výdatnejšie snehové zrážky by mohli zasiahnuť Slovensko a jeho vyššie položené polohy už v stredu 24.10. Nechajme sa prekvapiť.

Výdatné sneženie v Rakúsku, Taliansku , Francúzsku a Švajčiarsku je hlásené na koniec týždňa a hlavne začiatkom budúceho týždňa. Nemalo by ísť len o postrašenie cukrom, ale kydať by malo niekoľko dní. Uvidíme, či aj realita bude taká ružová. Realita je však taká, že nikde nie je poriadny základ a náklad cca metra snehu vytvorí len základnú vrstvu, ktorá už mala byť od septembra. Nechajme sa prekvapiť, predpovede sú sľubné.

Zdroje: www.shmu.sk a www.wepowder.com

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: sneženie shmu wepowder

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!