Už zajtra pokračujeme v jazdení v Jasnej a na Štrbskom
Streda 21. Apríla 2021
Autor: Boardlife

0 komentárov

Už zajtra pokračujeme v jazdení v Jasnej a na Štrbskom

Jarná lyžovačka v Jasnej a na Štrbskom Plese štartuje už 22.apríla. V strediskách spustia pri znovuotvorení okrem plánovaných aj ďalšie lanovky, aby vytvorili čo najviac nástupných bodov na zjazdovky a ponúkli lyžiarom príjemnú a bezpečnú lyžovačku.

Na základe priaznivého vývoja pandemickej situácie, uvoľnenia protipandemických opatrení a dobrých snehových podmienok, otvárajú lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná prevádzku od 22. apríla 2021. „Pre lyžiarov máme hneď niekoľko dôležitých informácií. Pri obnovení prevádzky dopĺňame proti pôvodnému plánu ďalšie lanovky a nástupné body vstrediskách Jasná a Štrbské Pleso tak, aby bol zabezpečený čo najväčší rozptyl a pohodlie lyžiarov. Strediská budú pokračovať v prevádzke aj budúci týždeň lanovky budú v prevádzke v závislosti od snehových podmienok a záujmu lyžiarov. Tí by nemali zabudnúť, že potvrdenia o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorým sa musia preukázať v stredisku, nesmie byť starší ako 48 hodín, čo je zmena oproti pôvodnej informácii z COVID-automatu. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov,“ informoval Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

V Jasnej budú od 22.4. do 25.4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe. Okrem už skôr avizovaných: 4-sedačky Biela Púť, 4-sedačky Koliesko Luková a 2-sedačky Rovná Hoľa - Konský Grúň budú v prevádzke aj 6-sedačkové lanovky Lúčky - Vyhliadka a Záhradky - Rovná hoľa. Od pondelka 26.4. podľa záujmu a snehových podmienok. Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách bude okrem lanovky Solisko Express v prevádzke aj lanovka Furkota, pre najmenších bude k dispozícii vlek Junior. Vo vybraných dňoch bude v strediskách k dispozícii aj ranný freshtrack. Od pondelka 26.4. budú lanovky v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica ostáva mimo prevádzky. V Jasnej budú otvorené klientske centrá na Biela púť, Záhradky a Lúčky, na Štrbskom Plese klientske centrum pod mostíkmi. Ďalšou novinkou je znovuotvorenie Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. „Od 22.4. ho otvárame opäť za dodržania prísnych preventívnych opatrení vrátane obmedzenej kapacity. Jedinečná stavba z 225 ton ľadu znázorňuje Chrám Kristovho Vzkriesenia z Petrohradu,,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. V prevádzke bude aj pozemná lanová dráha na Hrebienok. Na webovej stránke stredísk jasna.sk a vt.sk je aktualizovaný zoznam všetkých funkčných mobilných odberových miest, ktoré môžu návštevníci využiť aj priamo na Štrbskom Plese či pri vstupe do Demänovskej doliny.

Vo Vysokých Tatrách bude od stredy 21.4.2021 otvorený Hotel FIS na Štrbskom Plese, v Jasnej od rovnakého dátumu Hotel Pošta a horské Chalets Jasná Collection vo všetkých prípadoch aj s výhodnými balíkmi s ubytovaním a skipasmi v cene. Pri ubytovaní sa musí každá osoba preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, pričom táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov. Ubytovacie zariadenia budú poskytovať služby rovnako ako lyžiarske strediská pri dodržiavaní všetkých aktuálnych preventívnych nariadení. Zjazdovky ostávajú otvorené aj pre skialpinistov, ktorí by sa mali riadiť aktuálnymi prevádzkovými pravidlami v stredisku. Vo Vysokých Tatrách sú už od 15.apríla v zmysle Návštevného poriadku TANAP-u uzatvorené vyhradené skialpové areály vo voľnom teréne, v zmysle Návštevného poriadku NAPANT sú jestvujúce areály na Chopku dostupné do 30. apríla.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna štrbské pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!