V Jasnej spustili snežné delá
Štvrtok 28. Marca 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

V Jasnej spustili snežné delá

Dobré správy pre riderov. Na Chopku dnes ráno (27.3.2019) vďaka ochladeniu opäť zapli snežné delá. Technické zasnežovanie by malo doplniť zásoby snehu tak, aby lyžovačka v najväčšom stredisku na Slovensku mohla trvať čo najdlhšie.

„Zasnežujeme vrchnú časť Chopku zo severnej strany. Začali sme už ráno. Ak to počasie dovolí, chceli by sme pokračovať až do zajtra. Aktuálne máme na Chopku -6°C, vďaka čomu sme mohli pustiť zasnežovanie na plný výkon,“ uviedol Martin Kupčo, vedúci lyžiarskych tratí a zasnežovania v stredisku Jasná.  V súčasnosti je na hlavných zjazdovkách od 50 do 150 cm snehu.

Ochladenie a možnosť zasnežovania by mali pomôcť zabezpečiť dostatok snehu pre skvelú jarnú lyžovačku v Jasnej minimálne do Veľkej noci a predĺžiť tak možnosť zážitkov aj pre všetkých majiteľov sezónnych skipasov známych ako Šikovná sezónka.

Zaujímavosťou je, že kým v Nízkych Tatrách prišlo k slovu technické zasnežovanie, k Vysokým Tatrám bola štedrejšia príroda - na Štrbskom Plese za posledných 24 hodín napadlo do 20 cm,  v Lomnickom sedle od 20 do 40 cm nového snehu. Aj vysokotatranské strediská tak mieria za skvelou veľkonočnou lyžovačkou.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna chopok tmr

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!