V Kremnici sa odskákal druhý Letný Big Air v meste
Pondelok 10. Júna 2019
Autor: PR
Foto-video: Martin Žilka / PhotoMartini.com,l Odfotil Čalfa
0 komentárov

V Kremnici sa odskákal druhý Letný Big Air v meste

Cez víkend sa v Kremnici odskákal druhý Letný Big Air v meste. Športovo-súťažnú show si nenechali ujsť ani stálice a pravidelní účastníci zimnej akcie. O prvenstvo zabojovalo 23 jazdcov nielen z domácej freestylovej scény, ale aj z Poľska a Česka.

Medaily putovali do zahraničia. Z freeskierov si prvé miesto vyskákal Poliak Szczepan Karpiel a zo snowboardistov Čech Petr Zvěřina. Športovú časť programu dopĺňali wakeboardové exhibície. Druhý júnový víkend patril aj skvelej slovenskej hudbe a horúce letné dni boli ako stvorené na otvorenie festivalovej sezóny. Na pódiu vo vypustenom bazéne vystúpili v piatok večer Para, Billy Barman a Vydrapená Bužírka Punk System. V sobotu patril stage kapelám Hudba z Marsu, Ultrazvuk, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-a a DJ-om.

„Ďakujeme všetkým jazdcov, divákom, aj dobrovoľníkom, vďaka ktorým sa nám podarilo Letný Big Air v meste druhýkrát zorganizovať. Ďakujeme sponzorom a kúpalisku Katarína za to, že nám poskytlo tieto priestory,“ doplnil organizátor Ondrej Horváth. Organizátorov tohto jedinečného podujatia čaká v najbližších mesiacoch ďalšia veľká výzva. V poradí 12. ročník zimného Big Airu v meste bude súčasťou série pretekov FIS Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle lyžovaní.

„Sme radi, že budeme súčasťou európskej série pretekov. Na druhej strane si to bude vyžadovať dlhú a poctivú prípravu, keďže pôjde o trojdňové medzinárodné podujatie,“ upresnil Ondrej Horváth. Zimný Big Air v meste 2020 sa bude konať 13. až 15. februára (štvrtok – sobota). VÝSLEDKY LETNÝ BIG AIR V MESTE 2019 Snowboard Petr Zvěřina Boris Karolčík Martin Jozsa Freeski Szczepan Karpiel Jan Krzysztof Marián Sumka Best Trick Petr Zvěřina (SNB) – Triple Tomáš Čiči Cuník (SKI) – Kangaroo Flip

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: big air kremnica

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!