Veľké zmeny v DC Snowparku v stredisku Jasná - Nízke Tatry
Nedeľa 01. Októbra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Veľké zmeny v DC Snowparku v stredisku Jasná - Nízke Tatry

Boli sme na inšpekcii v DC snowparku v stredisku Jasná - Nízke Tatry. Vedeli sme, že sa tam shaperi pokúšajú o dáke zmeny, že v stredisku sa usilovne pracuje aj mimo snowparku, ale to čo nás čakalo, nás doslova odpálilo. Okrem toho, že stredisko pracuje na novej lanovke z Bielej púte je kopec nových vecí. My sa teraz pozrieme do parku.

Zmenou prešla horná časť, kde sa však rátalo len s vyrovnaním povrchu a minimálnymi terénnymi úpravami v zmysle dovozu nového materiálu. Rozšírila sa už existujúca zjazdovka a pripravili hlinené prekážky ako klopenky a vlny.

Venujme sa tomu najpodstatnejšiemu a to dolná časť snowparku. Už vstup do snowarku je úplne nový, pribudla nová široká zjazdovka, ktorá smeruje k chaletom a tak riedi počet turistov smerujúcich do snowparku. Prichádza prvá skoková platforma, ktorá sa len o kúsok rozšírila. Za ňou je druhá, ktorá sa rozšírila oveľa viac, takže je o kus širšia, ale aj dlhšia.

Pribudla tretia skoková platforma. Riadne široká, so strmým dopadom. Tri plnohodnotné skokové platformy za sebou. To je nádhera. Nasledujú štyri platformy určené na jibové prekážky. Čiže sedem platforiem z hliny, ktoré nepotrebujú také veľké množstvo snehu. Skvelá správa. Chalani z DC Snowparku v Jasnej však pracujú na ďalších luxusných novinkách o ktorých vás budeme postupne informovať. Zatiaľ vám musia stačiť tieto skvelé informácie, že snowpark v Jasnej bude ešte luxusnejší.

Všetky tieto novinky majú urýchliť spustenie snowparku počas novej sezóny. Na výstavbu skokov už nebude treba toľko snehu, shaperi budú môcť lepšie a hlavne efektívnejšie upravovať prekážky. Ďalej pribudnú nové prekážky, viac skokov a zábavy v parku.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna snowpark dc snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!