Štvrtok 22. Decembra 2011
Autor: Boardlife
Foto-video: www.vt.sk
0 komentárov

Vianočný darček pre Vysoké Tatry, nová lanovka a 2,7 km zjazdoviek

V Tatranskej Lomnici vyrástla nová 8-sedačková lanovka s modrým ochranným štítom a pri nej nové zjazdovky s technickým zasnežovaním. Investícia za 7 miliónov Eur je v prevádzke už od Vianoc - od piatku 23.12., takže Tatranci dostanú svoj prvý vianočný darček už v predstihu.

Za posledné roky sa z Tatranskej Lomnice stalo druhé najvýznamnejšie lyžiarske stredisko na Slovensku a vysokotatranská jednotka. Pribudli tu tri nové sedačkové lanovky s kapacitou až 7 400 osôb za hodinu a technicky zasnežovaná plocha takmer 9 km. Ostatná tatranská novinka je 8-sedačková lanovka, situovaná v dolnej časti strediska v lokalite Buková hora.

Spolu s lanovkou pribudli v lyžiarskom stredisku aj úplne nové lyžiarske trate s profesionálnym zasnežovacím systémom v dĺžke 2,7 km v lokalite Buková hora. Tatranská Lomnica týmto zdvojnásobila plochu zasnežovaných zjazdoviek s garanciou snehu. Celková dĺžka zasnežovaných tratí je momentálne 8,7 km, pričom môžete v stredisku využiť až 6 moderných lanoviek.

V prvý deň oficiálnej prevádzky lanovky prebehne aj symbolický krst. Krstným rodičom vianočnej modrej lanovky môže byť každý. Otvorenie s krstom lanovky prebehne v piatok 23.12. ráno o 8:30 hod. a krstnými rodičmi môžu byť všetci lyžiari a snowboardisti, ktorí budú mať na sebe aspoň jeden viditeľný kus odevu modrej farby.

Všetci krstní rodičia budú následne zvečnení spolu s lanovkou vďaka fotografiám, ktoré budú umiestnené na facebooku a webstránke strediska.

Ak túto udalosť nechceš zmeškať hybaj do Tatranskej Lomnice na krst novej lanovky!!!

www.vt.sk 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!