Streda 11. Apríla 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Vyhodnotenie ankety o najlepší snowpark za sezónu 2011/2012

Pred pár týždňami sme na našej oficiálnej facebook fan page Boardlife.sk vyhlásili súťaž o najlepší snowpark. Do ankety sa zapojilo vyše 700 hlasujúcich a výsledky boli v celku zaujímavé. Hlasovať ste mohli za snowparky na Slovensku a dokonca získať aj niekoľko skipasov. Ako to všetko dopadlo?

Na výber boli snowparky ako Riderspark Donovaly, Snowpark v Jasnej, na Martinských holiach, Boardland vo Valči, Štrbskom Plese, ale aj menšie snowparky v Ružomberku, Čiernom, Hruštíne a ďalších. Z recesie však pár hlasujúcich pridalo strediská bez snowparkov, alebo zo susednej Českej republiky ako Mýto, Bíla, Čičmany.

Hlasujúci facebookári však rozhodli nasledovne. Predstavíme si prvú päťku snowparkov podľa hlasovania aj s naším komentárom. Ostatné snowparky, ktoré mali záujem publikovať svoje prekážky na www.boardlife.sk nájdete v našej databáze snowparkov. My dúfame, že hlasujúci si zajazdili aj vo zvolenom snowparku, a nenechali sa strhnúť niečim iným :)

1. miesto - Riderspark Donovaly

Získal 186 hlasov a stal sa najobľúbenejším snowparkom. My len potvrdzujeme názor väčšiny jazdcov, ktorí navštívili snowpark počas sezóny. Nájsť ste v ňom mohli slušnú jibovú časť, ktorá vyhovovala začiatočníkom aj skúsenejším jazdcom. Najpodstatnejšia a najlepšia časť Ridersparku však bola tá skoková. Kickre s table od cca 2 metrov až po mega 19 metrový. Dať si minimálne tri skoky v lajne sa tak často na Slovensku nevidí. Právom prvé miesto. Viac o Ridersparku v databáze.

2. miesto - Funpark Čierne

Na druhom mieste skončil menší funpark v stredisku Čierne. Písali sme o ňom v správach. Získal celkovo 176 hlasov. Snowpark si chalani vybudovali svojpomocne a určite si počas sezóny v ňom dobre zajazdili. Funpark má však lokálny charakter a tak druhé miesto v celoslovenskej súťaži pripisujeme „facebookovskému syndrómu“. Je však fajn, že aj v malých strediskách vyrastajú prekážky. Viac o Funparku v databáze.

3. miesto – Snowpark Martinky

Martinské hole tento rok riadne zapracovali na svojom snowparku, teda dvoch. V hlasovaní získali 128 hlasov a aj to je dôkazom, že si ho ľudia obľúbili. My z redakcie sme ho taktiež navštívili viackrát. Dokonca sa v stredisku postavili dva snowparky, jeden pre začiatočníkov a druhý pre pokročilých. Viac o snowparku v databáze.

4. miesto – Boardland Valča

Boardland vo Valči získal v ankete 113 hlasov a obsadil štvrté miesto. Shaperi sa postarali o príjemný setup ako skokových, tak aj jibových prekážok. Prekážky boli určené ako aj začínajúcim jazdcom, tak aj pokročilým. Dôkazom kvality je aj konanie pohárových pretekov. Viac o snowparku vo Valči v databáze.

5. miesto – Snowpark Jasná

Naše najväčšie zimné stredisko Jasná – Nízke Tatry a jeho snowpark získali v ankete 47 hlasov. V snowparku sa tento rok nekonali žiadne väčšie preteky, no viacero príjemných sessions. Z Liptovského Mikuláša a jeho okolia pochádza veľké množstvo top slovenských riderov, ktorí jazdia v snowparku. Parku dominujú hlavne jibové prekážky, no chýbajú mu kvalitné skoky s väčšími tables. Viac v databáze.

V ankete sa objavilo taktiež viacero snowparkov, ktoré získali menej hlasov. Je fajn, že sa na Slovensku budujú snowparky či už vo veľkých strediskách, kde by mali byť samozrejmosťou, ale aj v menších strediskách, kde sú príjemným potešením. Netreba však zabúdať na kvalitu, radšej menej kvalitných prekážok, ako viacej ťažko jazditeľných. Tento rebríček je poďakovaním a vizitkou nie len stredisku, ale aj shaperom, ktorí sa o snowparky starajú.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!