Streda 23. Februára 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

Výsledky a minireport z prvého preteku O2 Rookie Cup 2011 v Jasnej

V dňoch 14. až 18. marca prebehol prvý z O2 Rookie campov v O2 snowparku v Jasnej, Nízke Tatry. Každý deň sa zdokonaľovalo mnoho mladých snowboardistov a snowboardistiek prevažne zo stredoslovenského kraja pod vedením inštruktorov Snowboardovej asociácie Slovenska. V sobotu sa uskutočnil pretek O2 Rookie cup v kategóriách chlapci do 15 a do 18 rokov.

Do preteku sa prihlásili len dve dievčatá. Zaujímavosťou je, že obidve dievčatá sú súrodencami už známych snowboardistov. Zuzka Medlová je 13 ročná sestra úspešnej freestylovej snowboardistky Klaudie Medlovej a Ivana Rákoczyová je 15 ročná sestrička reprezentanta v boardercrosse Riša Rákoczyho. Obidve predvádzali slušné výkony. Lepšia z dvojice bola Zuzka Medlová, ktorá si zapožičala trik od svojej staršej sestry, divácky veľmi atraktívny backflip.

V disciplíne slope style sa na stupienky postavili u chlapcov do 15 rokov na tretie miesto Miroslav Blaho, na druhé Daniel Trnovský a prvenstvo získal Lukáš Droppa. V kategórii do 18 rokov obsadil tretie miesto Martin Buša, druhé miesto prekvapivo patrilo víťazovi kategórie do 15 rokov Lukášovi Droppovi a víťazom sa stal Martin Ferianc alias Ferdy. Pretek bol doplnený o disciplínu Ollie contest (skok do výšky na snowboarde), kde sa najviac darilo opäť Martinovi Feriancovi , ktorému sa podarilo zdolať slušných 85 cm.

Od 21. do 25. marca prebieha v O2 Snow Parku ďalší týždeň O2 Rookie campu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov a v sobotu 26. marca je naplánovaný ďalší pretek zo série O2 Rookie cup pre snowboardistov do 18 rokov. Preteky O2 Rookie cup sú súčasťou svetovej série TTR.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!