Výsledky UM Big Jump Exhibition 2013 v Žiline
Sobota 14. Decembra 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Výsledky UM Big Jump Exhibition 2013 v Žiline

Na žilinskom námestí sa odjazdil ďalší ročník akcie s názvom UM Big Jump Exhibition 2013. Očakávané slnko sa nekonalo a Žiline chýbalo cca 300 výškových metrov aby bola na slnku a nie pod hmlou. To však nebránilo odjazdeniu exhibície. Do riders listu snb sa prihlásilo cca 12 ľudí a medzi freeski to bolo niečo okolo 8 jazdcov.

Parádny report pre vás už pečieme, vrhnime sa na výsledky. Po niekoľkohodinovej kvalifikácii sa od 20:00 jazdilo finále oboch kategórií. Počas celého dňa padali rôzne rotácie, najviac však cez hlavu. Do štartového snb poľa sa dokonca hecli aj dve baby Zuzka Medlová a Maťa Molnárová. Obom patrí rešpekt, keďže si odišli backflipy. V back a front flipovom znení prebiehal celý deň. Občas nejaké tou double, alebo flat rotácia. Inak prišli aj hostia z Rakúska, ktorý však dali prednosť alkoholu (teda okrem dvoch). 

Finálová snb 5 kusovka Matej Dolník, Boris Karolčík, Dušan Bízik, Dávid Koridak a Piotr Tokarczyk (PL). Po vyše hodinu a pol dlhom jame sme poznali víťazov. najviac očaril obrovský double frontflip Mateja Dolníka! Bol naozaj dobre odrazený a dokonca aj dopadnutý. Točiť protirotáciu z vystrelovacieho kickra je naozaj náročné. ďalšie miesta sa neudeľovali, ale môžeme spomenúť obrovské Bs rodeo nosegrab Borisa Karolčíka, flatovú Fs 900 Dušana Bízika, Double backflip Piotra Torakczýka, ktorý dáva asi istejšie na snehu ako do bagu a aj Doube underfilp Dávida Kordiaka, ktorý sa stal aj Best Trickom (best trick sa vyberal s pomedzi všetkých finálových trikov, aj s pomedzi freeski, takže sa na ňom museli zhodnúť všetci traja judges).

Počas dňa sa zlaňovalo divadlo, pil punč, varené, jedla klobása, tancovalo hip hop a občas aj odzemok. Zaspievali 4D, lámala sa doska a kopec sprievodných podujatí. Po vyhlásení výsledkov sa išlo afterpartyovať. Viac vo full reporte. 

Best Rider SNB - Matej Dolník double frontflip
Best Trick - Dávid Kordiak double underflip 900
Best Freeski - Igor Janckulík

Foto Lulla - Copyright © boardlife.sk s.r.o.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!