Vysoké Tatry šokujú cenami skipasov opäť, tentoraz padli úplne dole
Pondelok 25. Februára 2019
Autor: PR

0 komentárov

Vysoké Tatry šokujú cenami skipasov opäť, tentoraz padli úplne dole

Po cenovom vrchole v čase zlatého týždňa na prelome rokov, kedy sa kvôli extrémnemu záujmu o lyžovačku v Tatrách ceny jednodňových skipasov pohybovali na úrovni až 50 eur, prichádza opačný extrém a ceny jarnej lyžovačky sa prepadli o desiatky eur.

Rapídny prepad cien za tatranskú lyžovačku znamená, že v porovnaní so zlatým týždňom je možné v 30-dňovom predpredaji GOPASS zakúpiť si 1-dňové skipasy do strediska Vysoké Tatry v cene od 10 eur. „Systém FLEXI cien umožňuje lyžiarom užiť si jarnú lyžovačku za skutočne atraktívne ceny. Tak ako počas celej sezóny aj teraz platí, že čím skôr budú na lyžovačku myslieť, tým lepšiu cenu za skipasy môžu v predpredaji získať. Keďže jarná lyžovačka vo Vysokých Tatrách býva skutočne čarovná, je to jedinečná príležitosť ako si užiť slnečné kúpele na lyžiach pod tatranskými štítmi,“ uviedol obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Systém flexibilných cien zaviedla spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. pred začiatkom aktuálnej lyžiarskej sezóny – strediská Jasná, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica ich začali spolu s niektorými švajčiarskymi strediskami využívať ako prvé v Európe. Dynamické ceny sú trendom v USA a vznikli ako potreba riadeného manažovania predaných lístkov a vyťaženosti strediska v danom termíne. Manažment obsadenosti stredísk sa naplno prejavil počas tzv. zlatého týždňa, kedy aj pri dlhodobo poddimenzovanej infraštruktúre nevznikol v žiadnom tatranskom stredisku dopravný kolaps a optimálna obsadenosť zjazdoviek umožňovala komfortnú a bezpečnú lyžovačku. Ak sa kapacita tatranských stredísk nezmení a neodstránia sa úzke miesta v doprave a pohybe návštevníkov, zvyšovanie cien skipasov bude do budúcnosti jediným spôsobom, ako zvládnuť nápor návštevníkov.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna tmr cena listok chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!