Pondelok 25. Februára 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zimná sezóna nekončí a už tu máme kopec zranených jazdcov

Zimná sezóna je zhruba v polovici a našu snowboardovú elitu trápia zranenia. Pozrime sa, kto si už pravdepodobne v tejto snowboardovej sezóne nezajazdí. Zolo Strcuľa, Matej Dolník a najnovšie aj Kubo Brziak.

Medzi prvými zranenými bol Zolo Strcuľa, ktorý pri páde na Donovaloch utrpel zranenie ramena, z ktorého sa doteraz lieči. Rameno je spevnené ortézou, čiže súťažné jazdenie nepripadá do úvahy. Zolo navštevuje kryokomoru a čoskoro by mala ísť ortéza dole. Následne prebehne kontrola a uvidí sa čo ďalej.

Ďalším zraneným je Matej Dolník, ktorý mal problémy z vyskakujúcim ramenom. Definitívne si rameno „pokazil“ pri tréningovom skoku na Štrbskom Plese, kde skúšal skákať veľký skok. Rameno si vyhodil už počas letu. Maťove zranenie si vyžiadalo lekársky zásah. Na fotkách vidieť, že to nebolo nič príjemné. Maťo podstupuje vyšetrenia a uvidí sa, aká bude prognóza na ďalšie mesiace.

Zatiaľ posledným zraneným a vyradeným z „hry“ je Kubo Brziak, ktorý mal v celku vydarenú sezónu a kraľoval druhému miestu v pohárovom rebríčku. Kubo sa zranil počas jazdenia na Donovaloch zapichol špičku dosky do kickra a nepríjemný pád bol na svete. Zlomená kosť na predlaktí (vretená), veľmi podobne ako minulý rok, ho vyradila z jazdenia na niekoľko mesiacov. Minule to bolo až 5 mesiacov. V nasledujúce dni sa uvidí, či bude potrebný chirurgický zákrok, alebo nie.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!