Pondelok 28. Marca 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

Zmeny v dátumoch súťaží - oteplenie, zmena miesta a "neznáme" preteky

Zmeny v dátumoch súťaží - oteplenie, zmena miesta a "neznáme" preteky

Blíži sa koniec snowboardovej sezóny na Slovensku. Totálne nabitý kalendár pretekov sa aj naďalej zhusťuje. Počasie a hlavne jeho predpoveď na nasledujúce dni je priam katastrofálna (čo sa týka snowparkov a snehu) Podľa SHMU je pre Donovaly na 15. marca hlásených 11°C a dážď, na štvrtok 17. marca je hlásený 1°C a dážď so snehom. Celé Slovensko zasiahne od tejto soboty 12. marca, až do 17.3. štvrtka má byť brutálne oteplenie. Uvidíme, čo to s snowparkami urobí.

Do konca sezóny nás na horách čaká ešte niekoľko súťaží. Tento víkend 12.3., keď začína oteplenie je to YRC Mini Snow Tour v Žiarcoch a Elect, Weed,Beer,Shreedin v stredisku Plejsy. Budúci víkend, po oteplení je na programe 19.3. Zuberská foršta, Zuberec . Takže je si z čoho vybrať. Záverečným pretekom celej sezóny je finále Nokia Freestyle Tour 2011 na Štrbskom Plese. Organizátor však neoficiálne oznámil, že sa niečo mení. Finálový slopestyle by mal prebehnúť na Donovaloch. Píšem „by mal“ lebo v dnešnej dobe, nie je nič isté. Taktiež prišla zákulisná informácia, že sa má dátum finálového preteku meniť na 19.3.

Ešte jednou zaujímavou akciou, ktorá má status „tajná“ – je dvojdňový FIS slopestyle, ktorý sa mal pôvodne konať 19.3. na Donovaloch. Neskôr bol preložený na 26 a 27 marec do Jasnej. Dokonca na stránke Jasnej, je uverejnený dátum konania akcie 19. marec (uff). Oficiálne informácie sú nasledovné: Organizátorom je Sport Club Bytča, Sport club Žilina, Slovenská lyžiarska asociácia a MŠ SR. Štartovné je 15€. Miesto konania je Jasná a konkrétne Záhradky. Pre najlepších sú pripravené prize money, diplomy, a vecné ceny v hodnote 5.000€. Súťaž je určená pre mužov aj ženy, podľa pravidiel FIS. Opakujem, že sa preteká 2x v sobotu 26. a v nedeľu 27. marca.

Nám ostáva len dúfať, že všetky plánované akcie prebehnú k spokojnosti zúčastnených.. To, kedy sa uskutočnia, necháme na samotných organizátorov. www.Boardlife.sk vás bude samozrejme informovať o miestach a dátumoch konania akcií, podľa toho, ako organizátori o nich budú informovať. Zatiaľ však neprišla oficiálna správa o zmene miesta a ani termínu. Sledujte náš kalendár, kde sa dozviete vštko potrebné.

  • 12.03.2011 Weed,Beer,Shreedin - Krompachy/Plejsy
  • 12.03.2011 YRC MiniSnow Tour, Ski Žiarce Paučina Lehota
  • 19.03.2011 Zuberská foršta, Zuberec
  • 19.03.2011 Jib Dab Jam, Nitra – Jib
  • ??.03.2011 Donovaly (Nokia FS)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!