Zuberská Foršta vol. 5 pre Matja Matysa a Sama Jaroša
Sobota 28. Februára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zuberská Foršta vol. 5 pre Matja Matysa a Sama Jaroša

Dnes, v sobotu 28. februára 2015 sa v príjemnom prostredí Zuberca a vleku Milotín odjazdil ďalší ročník skvelej Big Air akcie Zuberská Foršta. Zúčastnilo sa jej cca 18 snowboarderov a 15 freeskierov. Ako dopadlo jazdenie?

Na skoku s cca 10 m table sme videli triky až do rotácie o 900°. Jazdila sa kvalifikácia na tri jazdy a dva lepšie triky a desaťčlenné finále na štyri jazdy a dve lepšie. Big Air na Zuberskej Foršte bol zaradený do SAS pohárových pretekov a tak si jazdci z neho odnášajú aj body. Do finále sa prebojovali: Matej Matys, Samo Jaroš, Matej Dolník, Dušan Bízik, Piotr Tokarczyk (PL), Filip Ponechal, Martin Mitro, Boris Karolčík, Ľubo Káčerík a Lukáš Droppa.

Vo finále najviac vyčaroval Matej Matys, ktorý točil Bs 720 a Cab 900. Jeho pokusy o BS 900 nepadli na úrodnú pôdu. Druhý skončil pravideľný hosť z Poľska - Piotr Tokarczyk s Fs 720 tailgrab, alebo SwBs 540 tail. Tretie miesto bral Dušan Bízik s Fs 720 a Cab 540. Štvrté miesto bral mladý Samo Jaroš, piate Martin Dolník, šieste Boris Karolčík, siedme Ľubo Káčerík, ôsme Lukáš Droppa, deviate Martin Mitro a desiate Filip Ponechal. Tak si aj chalani rozdelili pohárové body. V kategórii do 18 rokov to vyšlo nasledovne. Prvý Samo Jaroš, druhý Boris Karolčík a tretí Lukáš Droppa.

Jazdili aj fríz skilleri aka freeskieri a dopadli nasledovne: Igor Janckulík, Robert Szul (PL) a Juraj Bernát. Zuberská Foršta je známa svojou pohodovou atmosférou, skvelými ľuďmi a príjemným prstredím. Tak tomu bolo aj teraz. Viac o akcii v pripravovanom reporte. Za tieto aj budúce fotky dík Kvetkovi.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: matys jaros forsta

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!