Zuberská Foršta vol.6 úspešne odjazdená, kto sa stal víťazom?
Sobota 25. Februára 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zuberská Foršta vol.6 úspešne odjazdená, kto sa stal víťazom?

Skvelá akcia na nás čakala v stredisku SKI Janovky v Zuberci. Bola ňou už šiesta séria Zuberskej Foršty. Akciu prišlo podporiť dvadsať dva jazdcov na doskách a osem freeskierov z domova a aj zo zahraničia. Príjemnú atmosféru na akcii umocňovalo počasie a slušná divácka účasť. A ako dopadlo jazdenie?

Z kvalifikácie do finále postupovalo desať najlepších riderov za SNB a piati freeski. Finálovú štartovku doplnili ešte Evka Hanicová (najmladšia riderka na snb) a Nana Šlepecká za freeski. Medi postupujúcimi do finále za snb sme videli Sama Jaroša, Dávida Trnovského, Dávida Kordiaka, Milana Purdeša, Piotra Tokarczyka (PL), Lukáša Droppu, Mareka Kríža, Tomáša Ondrejoviča, Zola Strcuľu a Borisa Kaorlčíka. Ako sme spomenuli, chalanov doplnila Evka Hanicová.

Finálový jam bol na vysokej úrovni. Videli sme triky ako Fs 1080, Cab Double Underflip, Double Backflip, Fs 720, Bs 720, SwBs 900 a množstvo štýlových trikov, keďže sa vo finále rátali dva technické triky a jeden štýlový (rotácia do 540°). Najlepšie sa s podmienkami popasoval zástupca z Poľska a to Piotr Tokarczyk s trikmi ako Fs 1080, SwBs 900, a pretiahnutá Fs 360. Druhé miesto a ocenenie najlepší junior putovalo Samovi Jarošovi za triky ako Cab Double Underflip, alebo Bs 900 a SwBs 540. Tretie miesto si vyjazdil Dávid Kordiak s trikmi ako SwBs 900, SwBs 540 a ďalšie. Evka Hanicová ako najmladšia zo všetkých jazdcov rotovala 360 na malom skoku, za čo jej patrí rešpekt. Kompletné výsledky nájdete nižšie v správe, keďže sa jednalo o pohárové preteky.

Finále a záverečné fínske jazdy boli skvelým ukončením dnešnej akcie na Zuberci. Dúfame, že sa vidíme aj v roku 2018.

Zberská Foršta vol.6 výsledky:

1. Piotr Tokarczyk (PL)
2. Samo Jaroš
3. Dávid Kordiak
4. Boris Karolčík
5. Dávid Trnovský
6. Marek Kríž
7. Milan Purdeš
8. Zoltán Strcuľa
9. Lukáš Droppa
10. Tomáš Ondrejovič
11. Timote Neznámy
12. Peter Zborovský
13. Miroslav Dujsík
14. Tomáš Kotian
15. Martin Mitro
16. Lukáš Pažický
17. Matej Dolník

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: zuberec janovky foršta

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!