Zuberská Foršta vol. 7 pre Lukáša Droppu
Nedeľa 04. Februára 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zuberská Foršta vol. 7 pre Lukáša Droppu

Skvelý deň plný jazdenia na Orave. V sobotu 3. februára sa v Zuberci a stredisku SKi Janovky odjazdil ďalší ročník Zuberskej Foršty. Už siedmy. Preteky boli súčasťou SLA snowboardového pohára a tak si jazdci pripísali prvé body.

Jazdil sa Big Air pretek na dvoch skokoch na jednom table. Veľký s table cca 15 metrov a menší s table cca 10 metrov. Na štart sa postavilo 9 riderov: Martin Rybanský, Michal Bencúr, Dávid Kordiak, Tomáš Kotian, Timotej Neznámy, Samuel Šagát, Dávid Trnovský, Lukáš Droppa a nakoniec aj Boris Karolčík. Jazdcov doplnil jeden junior Daniel Klimek a jedno dievča Evka Hanicová.

Jazdilo sa fanaticky v príjemnej a rodinnej atmosfére, tak ako to na Foršte už nejaký ten rok býva. Padali otočky o 3-5-7 a dokonca aj 9. Do finále sa dostalo 5 najlepších chalanov a Evka. Boli to: Ryba, Kotian, Droppa, Trnovský a Kordiak.

Fanatické finále sa jazdilo na štyri jazdy a dve sa počítali do skóre. Najviac si vyjazdil Lukáš Droppa, ktorý zvládol otočku o 900° a aj o 540°. Ako druhý skončil Dávid Kordiak, ktorému finále nevyšlo podľa predstáv. Tretie miesto bral mladý Dávid Trnovský pred Tomášom Kotianom, ktorý nás veľmi príjemne prekvapil nie len double grabmi, ale aj štýlovou sedmičkou. Na piatom mieste skončil Martin Rybanský, ktorému finále taktiež nevyšlo podľa predstáv. Nevadí, každopádne skvelá akcia.

Zuberská Foršta vol. 7 + SLA snowboardový pohár 2018

1. Lukáš Droppa
2. Dávid Kordiak
3. Dávid Trnovský
4. Tomáš Kotian
5. Martin Rybanský
6. Boris Karolčík
7. Samuel Šagát
8. Michal Bencúr
9. Timotej Neznámy

Top baba: Evka Hanic

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: zuberec forsta zuberska

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!