Zuberská Foršta vol.8 na výbornú, sleduj výsledky
Pondelok 04. Marca 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zuberská Foršta vol.8 na výbornú, sleduj výsledky

V sobotu 2.3. 2019 sa na Zuberci odjazdil ďalší skvelý ročník Zuberskej Foršty. Slnečné počasie, výborný skok a fantastická atmosféra. Zaskákať a rozdeliť 1000 € prize money si prišlo deväť chalanov, štyria juniori a jedno dievča.

Medzi štartujúcimi sme videli viacero známych mien, mladú krv, legendu z Mikuláša, no prišiel aj hosť zo zahraničia. Kvalifikácii predchádzal dlhý tréning, aby si jazdci vychytali skvelý skok z dielne Ľudka Snováka. Kvalifikácia sa jazdila na dva skoky z ktorých sa rátal ten najlepší. Do finále postupovali z mužov: Koridiak, Kríž, Šagát, Zverina, Ondrejovič a Dolník. Šesticu doplnila Evka Hanicová a dvaja juniori Daniel Klimek a Jakub Lukačko.

Finále sa jazdilo na tri skoky z ktorých bol povinný jeden technický a jeden štýlový (rotácia do 360°). Videli sme viaceré štýlové 720 rotácie, ako aj SwBs rotáciu. Marek Kríž dokonca otočil aj 900°. K štýlovým môžeme zaradiť Sw Method, alebo Backflip Japan.

Prvenstvo, prize money, ceny od partnerov a krásnu trofej si vyjazdil Čech Petr Zverina, druhý skončil Dávid Koridiak a na treťom mieste sa umiestnil Marek Kríž. Štvrté miesto zajazdil Matej Dolník, piate Tomáš Ondrejovič a šieste Samuel Šagát. Medzi ženami dominovala Evka Hanicová, juniori skončili takto. Prvý Daniel Klimek a druhý Jakub Lukačko.

Keďže bola Zuberská Foršta súčasťou snowboardového pohára, rozdeľovali sa body. Keďže to bol záverečný pohárový pretek, tak poznáme celkové poradie. To v nasledujúcej správe.

Organizátorom ďakujeme za ďalší skvelý ročník Zuberskej Foršty. Kvalitou skoku, organizáciu a atmosférou sa tak táto akcia zaraďuje medzi tie popredné na Slovensku.

Foto: Zuberská Foršta

Zuberská Foršta vol. 8 výsledky:

Muži:

1. Petr Zverina (CZ)
2. Dávid Koridak
3. Marek Kríž
4. Matej Dolník
5. Tomáš Ondrejovič
6. Samuel Šagát

Dievčatá:

1. Evka Hanicová

Juniori:

1. Daniel Kimek
2. Jakub Lukačko
3. Daniel Krajčí
4. Samuel Lukačko

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: kordiak hanicova forsta pohar

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!