Naskočte na vlnu v Bangkoku
Utorok 22. Decembra 2015
Autor: Juraj Micka
Foto-video: Juraj Micka
0 komentárov

Naskočte na vlnu v Bangkoku

Thajsko je predovšetkým známe pre svoje vychýrené pláže, rezorty, úchvatnú prírodu a taktiež pre špecifickú kultúru. Priaznivci športov na doskách si však vedia v metropole Thajska – Bangkoku – prísť aj na niečo iné, a to wakeboarding a surfovanie na umelej vlne.

Wakeboarding

Bangkok s populáciou takmer 10 miliónov ľudí a rozlohou pokrývajúcou zhruba sedminu Slovenska nemá o wake parky žiadnu núdzu. Medzi dva najznámejšie parky patria Thai Wake Park a Taco Lake, nachádzajúce sa severe a juhu mesta (v tomto poradí). Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

Thai Wake Park

Thai Wake Park je označovaný za jeden z najlepších kable wake parkov v celej Ázii, ak nie aj najlepší. Park pozostáva z dvoch hlavných častí – päťvežového pohonného káblového systému a dvojvežového. Prvý z menovaných je vhodný skôr pre pokročilých jazdcov a okrem rozľahlej vodnej plochy ponúka aj množstvo prekážok. 

Dvojvežové systémy, teda A systémy sú hneď dva – jeden pre začiatočníkov a ďalší pozostáva z dvoch vodných plôch prehradených skokom. Ten bude pochopiteľne vhodný taktiež pre skúsenejších jazdcov. Okrem spomínaného vybavenia je v areály prítomná aj reštaurácia s kaviarňou a zahraniční športovci sa majú navyše možnosť ubytovať v miestnom hotely. 

Taco Lake

Taco Lake podobne ako Thai Wake park ponúka celodennú zábavu pre jazdcov všetkých úrovní – od úplných začiatočníkov až po tých pokročilých. Okrem wakeboardov je možné vyskúšať aj vodné lyže a kneeboard (wakeboard, na ktorom kľačíte) a k dispozícii je samozrejme aj bezpečnostné vybavenie. 

Taco Lake je dokonca vhodný aj pre tých, ktorí sa na dosku sami neodvážia – v parku sa totiž často konajú medzinárodné súťaže a ak si netrúfate sa namočiť, tak môžete sledovať profíkov z celej Ázie.

Umelá vlna

Alternatívou wakeboardingu je surfovanie na umelej vlne. Situované priamo v centre mesta, centrum Flow House ponúka možnosť vyskúšať si surfovanie bez nutnosti cestovať k (ne)ďalekým plážam. Technológia importovaná z USA simuluje skutočné vlny vytváraním silného toku vody na umelom profile s jedným rozdielom – pády tu sú oveľa bolestivejšie ako na vode. Hocijaká predošlá skúsenosť na doske je preto veľmi výhodná.

Bojazlivci sú ale taktiež vítaní. Flow House totiž nie je iba o surfovaní ale aj o priateľskom posedení a zábave. V čase voľných chvíľ a pohody sa návštevníkom ponúka aj možnosť tipovania na obľúbený šport, či už má s doskou niečo spoločné alebo nie. 

Záverom

Ak sa teda niekedy ocitne v Bangkoku, tak budete vedieť, že okrem chrámov sa dá čas stráviť aj zaujímavejšie na vode. Umelá vlna je o niečo vzácnejšia ako wakeboarding, a preto určite stojí za návštevu. Wakeboarding sa okrem Bangkoku dá vykonávať aj na ďalších miestach po celkom Thajsku, hlavne na juhu pri mori.  

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!