Nedeľa 28. Augusta 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Golden Sands Open 2011 – poriadny wakeboarding na Zlatých Pieskoch

Aj wakeboardový vlek na Zlatých Pieskoch sa konečne dočkal dôstojncý pretekov vo wakeboardingu a wakeskate. Tie sa konali v sobotu 27. augusta pod názvom Golden Sands Open 2011. Ako to dopadlo?

Akcie sa zúčastnilo viacero skvelých jazdcov z domácej Bratislavy, ale aj ďalekých Košíc. Jazdili sa dve disciplíny a to: wakeboard muži/ženy a wakeskate open pre všetkých. Spolu sa prihlásilo viac ako 25 jazdcov, čo je veľkým úspechom. Niekoľko jazdcov, čo pravidelne jazdia na Zlatých, však ostalo na brehu povzbudzovať svojich kamarátov a kamarátky.

Najprv sa odjazdili wakeskate kategórie a neskôr wakeboard. Do finále z viacerých dobrých jazdcov a jazdkýň vo wakeskate open postupovali: Majster Slovenska vo wakeskate 2011 - Július Lang, miestny matador - Stano Kočan, majsterka sveta vo wakeskate - Zuzka Vráblová, snowboardová a skate legenda - Tomáš Lančarič a lokáli z Košíc - Mikuláš Hegedus a Martin Studenčan. Nakoniec si prvenstvo vybojoval v dramatickom závere Július Lang. Druhé miesto bral lokálny top jazdec Stanislav Kočan. Tretie miesto išlo Zuzke Vráblovej.

Vo wakeboard ženy kategórii sa najviac a očakávane darilo Katke Janečkovej z Bratislavy. Všetkých uistila, že titul majsterky Slovenska vo wakeboard ženy, ktorý si vybojovala v Košiciach, jej právom patrí. Druhé miesto brala Zuzka Vráblová, ktorá to vie aj s viazaním. Tretie patrilo Kristíne Tauchmannovej z Bratislavy. Štvrté miesto patrilo Stanke Zemanovej.

Najočakávanejšia a najviac divácky príťažlivá disciplína wakeboard muži sa odjazdila ako posledná. Finále si zajazdilo týchto sedem jazdcov: Mário Gálfy, Mišo Zub, Jakub Sasz, Ivan Pospíšil, Juro Vrzgula, Peter Kujan a Daniel Brogyányi. Chalani medzi sebou zvádzali skvelé súboje a víťaz nebol jednoznačný až do záverečnej jazdy. Ako kto jazdil sa dočítate v pripravovanom reporte. Teraz sucho na výsledky. Prvenstvo si vyjazdil miestny jazdec – Majo Galffy pred druhým Mišom Zubom taktiež z Bratislavy. Tretie miesto išlo do Košíc, zaslúžil sa o to Jakub Sasz aka Komper.

Vyhlasovanie a odovzdávanie cien prebehlo pár minút po skončení jazdenia a to za búrlivých ovácií. Ceny od sponzorov súťaže odovzdávala slovenská herečka hrajúca vo filmoch pre dospelých – Carla Cox. Inak je prvou slečnou z EU, ktorá sa stará o svoju produkciu sama.

Po odovzdávaní sa išlo venovať voľnej zábave za prispenia Djs a aj nejakého toho Jägermaistru. Ďakujeme zúčastneným jazdcom, ktorí tak mohli zažiť súťažnú atmosféru. Ďakujeme organizátorom, že po dlhom čase sa niečo deja aj na vleku v Bratislave. Ďakujeme všetkým čo prišli a povzbudzovali. A samozrejme aj sponzorom.

GDO 2011 - Wakeskate open:

1. Július Lang (Wakeshop.sk)
2. Stanislav Kočan (Wakeshop.sk)
3. Zuzana Vráblová (Nike 6.0, Red Bull, Liquidforce)

GDO 2011 - Wakeboard baby:

1. Katarína Janečková (Fyzioklinik)
2. Zuzana Vráblová (Nike 6.0, Red Bull, Liquidforce)
3. Kristiína Tauchmannová

GSO 2011 - Wakeboard muži:

1. Majo Galffy
2. Mišo Zub
3. Jakub Sasz

Report s fotkami čoskoro u nás. Stay tuned.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!