Nedeľa 21. Augusta 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Majstrovstvá Slovenska mali nečakaný priebeh...

Včera, 20. augusta 2011 sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska vo wakeboardingu a wakeskate. Konali sa v Košiciach, na vodnolyžiarskom vleku v mestskej časti Nad jazerom. Zúčastnilo sa ich vyše 40 jazdcov z celého Slovenska a zahraničia.

Sobota bola plná prekvapení a zaujímavých jázd všetkých zúčastnených jazdcov. Počasie prialo, slnečno, slabý vietor a úplná pohoda. Na jazero s najprv vybrali baby wakeboard a z animi baby wakeskate. Po krátkej prestávke sa dostali na Al Jazero aj chalani.

Medzi babami na wakeskate nebolo žiadne prekvapenie. Zuzka Vráblová, niekoľkonásobná Majsterka Slovnska, si vyjazdila jasné prvenstvo. Druhá skončila Pavla Pavelková, pred treťou Katkou Šurkovou. Treba však podotknúť, že baby si v pohode dávajú shove-ity na vode a dokonca Zuzka strúha 360° shoveity.

Medzi dievčatami na wakeboardoch to najviac lietalo Magdalene Szklarskej z Poľska, ktorá si vyrotovala svojimi switch trikmi prvé miesto. Druhá a zároveň Majsterka Slovenska sa stala Katka Janečková z Bratislavy. Tretie miesto patrí Stanke Zemanovej. Štvrtá a tretia Slovenka sa stala Martina Brutovská. Babám gratulujeme! 

Medzi chalanmi to bolo naozaj zaujímavé. Či sa to týka wake, alebo wakeskate. Prvenstvo v napínavých wakeskate pretekoch si vyskákal Julius Lang z Košíc. Ďusi, mladý wakeskater, ktorý vyhral aj juniorskú kategóriu vytrel kocúra a cenné kovy na svetových trhoch aj ostrielaným to vodnoskejťákom Maťovi Ščamborovi a Majkymu Paškovi. 

Čiže Martin Ščambora skončil na celkovom druhom mieste, keď nezariskoval a vo finálových jazdách neotočil flipa. Duši však áno a ešte k tomu ho aj ustál. Tretiem miesto išlo zranenému Majkymu Paškovi. Takto bola zakončená dominancia lokálnych skaterov.

Vo wakeboard kategórii mužov to taktiež nebolo jednoznačné. Prvenstvo išlo Mirovi Hríbikovi, ktrorý má košický vlek najazdený precízne. Druhé miesto bral skoro fínsky jazdec, spevák, snowoardista - Milan "Droty" Purdeš. Milanko jazdil väčšinu tirkov na switch. Tretie miesto bral Šaňo Novota. Horúci kandidát na majstra, Rišo Marcinčin mal bohužiaľ študnetské povinnosti a nemohol sa zúčastniť pretekov. Škoda, veľa ludí bolo zvedavých na jeho štýlové jazdnie.

Tak to boli výsledky z MSR vo wakeboardingu a wakeskate 2011. Prebehli bez starosí a v pohode. Ukončili Evils wake/wakeskate camp v Košiciach z ktorého vám donesieme report. Úplný záver však nebol najšťastnejší. Pravdepodobne únava materialú spôsobila poruchu vleku. Škoda, ojedinelá porucha na maximálne spolahlivom (ročne stojí max 30 min. kvôli poruche) vleku je určite nepríjemná. 

MS SR WAKEBOARD/WAKESKATE 2011 - KOŠICE

Wakeskate ženy:
1) Zuzka Vráblová
2) Pavla Pavelková
3) Katka Šurková

Wakeskate muži:
1) Július Lang
2) Martin Ščambora
3) Michal Paška

Wakeboard ženy:
1) Katka Janečková
2) Stanislava Zemanová
3) Tinka Brutovská

Wakeboard muži:
1) Miroslav Hríbik
2) Milan Purdeš
3) Alexander Novota

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!