Owen Wright a Stephanie Gilmore vyhrali Quiksilver a Roxy Pro Gold Coast
Utorok 21. Marca 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Owen Wright a Stephanie Gilmore vyhrali Quiksilver a Roxy Pro Gold Coast

Owen Wright (AUS) a Stephanie Gilmore (AUS) dnes vyhrali Quiksilver a Roxy Pro Gold Coast, prvý pretek World Surf League (WSL) Championship Tour (CT), na 1-2 metrových vlnách a na najznámejšom surfovom spote Snapper Rocks. Neuveriteľný finálový deň priniesol dvoch austrálskych šampiónov. Stephanie a Wright zaujali hlavnú priečku svetového rebríčka Jeep Leaderboard do ďalšieho preteku CT Margaret River Pro.

Bolo to Wrightove tretie víťazstvo CT, keď vyhral nad svojím kamarátom Mattom Wilkinsonom (AUS). Bol to jeden z najneuveriteľnejších comebackov v histórii surfingu. Wright vynechal sezónu 2016, kvôli  vážnemu zraneniu hlavy, ktoré utrpel  na ostrove Oahu na Hawai v roku 2015 a po získaní divokej karty pre rok 2017, sme boli na Quiksilver Pro Gold Coast svedkami jeho triumfálneho návratu do CT. Toto víťazstvo je jedným z jeho najlepších výsledkov na Goald Coast a prinieslo Wrightovi prvé miesto vo svetovom rebríčku Jeep Leaderboard.

“Začiatkom februára som sedel u lekára a moja budúcnosť bola neistá,” hovorí Wright. “aby som sa mohol vrátiť. Mal som veľa obáv, ktoré som musel prekonať, aby som sa dostal naspäť k športu a k tomu čo ma od neho odviedlo a skoro ma stálo život. Zvládol som to. Som tak nadšený.”

Vo finále na Quiksilver Pro Wright porazil Wilkinsona v napínavej bitke goofy-footers. Obaja surferi dávali vlnu za vlnou, ale Wright bol ten kto vyhral so skvelým skóre 8.33 a 6.33, keď predviedol svoj dokonalý backhand snap. Wilkinson s dvoma 6-bodovými jazdami, nebol schopný získať dostatok bodov, aby obhájil titul.

Šesťnásobná majsterka sveta WSL Stephanie Gilmore (AUS) získala svoj šeiesty titul Roxy pro, keď vo finále porazila Lakey Peterson (USA). Je to jej 25. víťazstvo v elite a prvé od Cascais Women’s Pro v roku 2014. Výsledok posunul Gilmore zo šiesteho na prvé miesto svetového rebríčka.

“Nemôžem tomu uveriť, snívala som o tom držať túto trofej,” povedala Gilmore. “Bolo naozaj ťažké čeliť Lakey (Peterson). Som všetkým tu vďačná za neuveriteľnú podporu, nie je nič lepšieho než vyhrať doma.”

Gilmore vo štvrťfinále vyradila trojnásobnú majsterku WSL Carissu Moore (HAW) s dokonalou 10 bodovou jazdou a krajanku Sally Fitzgibbons (AUS) v semifinále. Moore, ktorá bola pred pretekmi tretia vo svetovom rebríčku sa posunula na 5 miesto. Fitzgibbon sa vyšplhala z piateho na 3 miesto svetového rebríčka.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: quiksilver

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!