Streda 29. Júna 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Quiksilver Czech & Slovak Surf Championships 2011 pokračuje

V pondelok na Quiksilver Czech & Slovak Surf Championships 2011, ktoré sa konajú vo Francúzsku, prebehli prvé boje fanatických surferov vo vlnách. Podmienky sú dobré, teloty sa šplhajú nad 30°C a vlny dosahujú cca 1m. Jazdci boli rozdelení na 12 heatov v ktorom boli štyria, alebo traja jazdci. Dievčatá mali heaty štyri.

Slovenskú surfovú fanatickosť zastupovalo viacero známych a aj pár menejznámych surferov. Spomeniem Láďa Bachnára, ktorý postúpil z najťažšieho heatu celej kvalifikácie, ďalej Matúš Hubka, Erik Bútora, Maroš Nemec, Robert Jedlička, ktorý je top svetový jazdec a tak si dovolil jazdiť na vlnách aj s mobilom vo vačku. Ďalej to boli Peter Saktor, Vlado Mikolaj, Albert Diosi a ďalší. Ženskú kategóriu zastupuje naša snowboardistka Baša Števulová, ktorá postúpila do semifinále.

Samozrejme jazdili aj rideri z Čiech. Staré známe mená ako Břetislav Rubý, Michal Meisner, Jan Klvaňa, Martin Černík a aj Tomáš Tuzar. Objavili sa tu aj nové tváre, ktoré predvádzali skvelý surfing. Boli to predovšetkým deti samotných top riderov. Samozrejme veľmi dobre jazdiace baby.

Na stredu je pripravená súťaž teamov – Tag team, kde máme taktiež niekoľkonásobné zastúpenie. Všetko však záleží od počasia, ktoré tieto dni (utorok-streda) má byť horšie. To však nevadí, náhradný program je výlet do španielskeho San Sebastianu, alebo shoping do okolitých miest.

Popri samotnom Quiksilver Czech & Slovak Surf Championships 2011 preibieha niekoľko surfových campov ako Surf-Trip. Divácka kulisa je aj kvôli vyššiemu počtu jazdcov (okolo 50) a publika výborná. Pre dnešok končíme naše surfové okienko zo Segioness. Vychutnajte si ďalší náklad fotiek od fanatického fotografa Matúša Rendeka. Viac už čoskoro na Boardlife.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!