Riot River 2015 - Majstrom SR v riversurfingu sa stali...
Nedeľa 05. Júla 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Riot River 2015 - Majstrom SR v riversurfingu sa stali...

Cez víkend sa na čunovskej umelej riversurfovej vlne odjazdila akcia s názvom Riot River. V rámci nej sme mali možnosť sledovať zápolenie v riversurfingu a vyvrcholením boli Majstrovstvá SR v riversurfingu žien a mužov. Do súťaže sa prihlásilo 21 chalanov a 11 dievčat zo Slovenska, Rakúska a Nemecka. Pred nabitým full reportom si dáme výsledky.

Cez pavúka až do semifinále postúpilo týchto osem chalanov: Lukas Haigermoser, Roman Čech, Alex Neuman, Manuel Burger v heate 1 a Markus Wimhölzl, Tomáš Hafner, Maroš Nemec a Ondrej Hrnčírik v heate 2. Po napínavých súbojoch sa do finálovej štvorky dostali dvaja slovenskí rideri Ondro a Maroš s dvoma zahraničnými Alexom Neumanom a Lukasom Haigermoserom.

Finále bolo na vysokej jazdeckej úrovni. Chalani jazdili štýlovky, otočky do všetkých strán a bolo vidieť viacero fanatických skákaných trikov. Predsa len, jazdilo sa o prize money 2.000€. Najviac však nadiktoval Lukas Haigermoser z Rakúska. Jeho jedinečný štýl a neskutočné triky vyrážali zúčastneným dych. Druhé miesto a titul Majster Slovenska v riversurfingu 2015 bral Maroš Nemec. Tretí skončil Alex Neuman.

Dievčenské finále bolo nasledovné: Christina Minryayr, Karina Ranline, Katrin Gappmayer a naša Miška Kančevová. Dievčatá taktiež predvádzali slušné jazdenie a vidieť bolo aj viacero trikových prvkov. Prvenstvo si nakoniec vyjazdila viacnásobná majsterka Európy v riversurfingu Karina Rankine. Druhá skončila Christina Minryayr, pred našou Miškou Kančevovou, ktorá sa tak stala Majsterka Slovenska v riversurfingu 2015.

Na akciu sa prišlo pozrieť veľké množstvo divákov aj pre to, lebo bola súčasťou festivalu na Divokej vode. Po riversurfingu nasledoval večerný program a koncerty kapiel From Our Hands, Pipes and Pints, Zóna A a hlavnou hviezdou z USA Ignite. Už teraz pre vás pripravujeme full report, takže sa máte na čo tešiť.

River Riot 2015:

Muži:

1. Lukas Haigermoser
2. Maroš Nemec (SK)
3. Alex Neuman
4. Ondrej Hrnčírik

Baby:

1. Karina Rankine
2. Christina Minryayr
3. Miška Kančevová (SK)
4. Katrin Gappmayer

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: riot river cunovo divoka voda riversurf

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!