Streda 21. Septembra 2011
Autor: Z. vráblová, Š. Olšavský a Ja

0 komentárov

Úspechy slovenských jazdcov na zahraničných pretekoch

Pred nedávnom a tento víkend sa konali v Chorvátsku dva popredné wake/wakeskate preteky. zúčastnila sa ich početná slovenská výprava. Ako sa im darilo, koľko zlata si doniesli si prečítajte v nasledujúcom minireporte.

Prvým eventom bol Cable Krk Jam 2011, ktorého sa zúčastnilo 53 účastníkov z 10 krajín. Nechýbali medzi nimi ani naši a to: Milan „Dróty“ Purdeš, Michal Paška, Mikuláš Hegeduš, Zuzka Vráblová, Katka Janečková, Majo Galffy. Bohužiaľ Majo sa rozbil pri tréningu a na pretekoch nakoniec neštartoval. Wakesateri Majky Paška a Zuzka Vráblová si zaslúžene vybojovali 1. miesta vo svojich kategóriách. Veľká škoda Mikuláša Hegeduša, ktorý v kvalifikácii obsadil druhé miesto so solídnou jazdou, ktorá sa mu však vo finále nepodarila zopakovať.

Vo wake kategórii najlepšie zajazdila Katka Janečková, keď obsadila skvelé 2. miesto v ťažkej konkurencii. Milan „Dróty“ Purdeš chytil v kvalifikácii pekelnú skupinu a nepodarilo sa mu prebojovať do finále.

Open Ladies Final wakeskate: 1. Zuzka Vráblová (SVK), 2. Nelly Mance, 4. Katka Janečková (SVK)
Open Ladies Final wakeboard: 1. Naja Puhan, 2. Mara Silla, 3. Katka Janečková (SVK)
Open men finals wakeskate: 1. Michal Paška (SVK), 2. Matic Flajs, 6. Mikuláš Hegeduš (SVK)

 

Uplynulý víkend malá slovenská výprava vyrazila na juh, na štvorhviezdičkový wake event v Chorvátskom Poreči. Vo veľmi príjemnej atmosfére, podtrhnutej ešte príjemnejším letným počasím, si v slušne obsadenej Pro men wakeboard kategórií vyjazdil celkovo piate miesto Milan "Dróty" Purdeš (Billabong, Santa Cruz,VZ, Hyperlite) a zinkasoval 200€ cashprize. Dróty sa snažil a siahol až na dno svojich síl, ale ťažko sa mu vysporiadavalo s premenlivými podmienkami, aké počas dňa vládli na vleku kvôli prílivu/odlivu. Samozrejme podmienky mali všetci jazdci rovnaké a najlepšie sa s nimi nakoniec vysporiadal prekvapivo Lászlo Papp z Maďarska pred Robertom Pokovcom zo Slovinska.

Open wakeskate kategórií viac než len dominoval Martin Ščambora a.k.a Pierre Richard (Wakeshop.sk, Hyperlite, Ten-80, Nike 6.0, Monster), ktorý zvyšok jazdcov nechal za sebou s priepastným rozdielom a zhrabol za to 500€.

Ak by bol futbalista, tak by určite dostal žltú kartu za vysmievanie sa súperom, pretože jeho druhé finálové kolo, do ktorého šiel už ako jasný víťaz, presne tak vyzeralo. Po finálnej jazde mal Martin ešte nárok na Wild Card trick, ktorým rozosmial prekvapené publikum, keď sa pred poslednou zatáčkou posadil za jazdy na wakeskate a vzápätí predviedol asi 50 metrovú jazdu len tak na pätách.

Až pri vyhlásení výsledkov sme zistili že Maťo dokonca skončil celkovo tretí v Chorvátskom pohári, aj keď sa zúčastnil iba dvoch kôl. Za to si vyslúžil celoročnú permanentku na budúci rok na vlek v Poreči, ktorý skutočne patrí ku jedným z najkrajších v Európe. (Ako ilustráciu si pozrite reportáž z Poreč Openu 2010)

Chalanom aj babám srdečne gratulujeme a dúfame, že nás budú rovnako dobre a ba aj lepšie reprezentovať na ďalších akciách doma aj v zahraničí.

Foto: Štefan Olšavský
Info: Zuka Vráblová, Štefan Olšavský 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!