Zlatá a strieborná medaila z ME 2017 je doma
Streda 06. Decembra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zlatá a strieborná medaila z ME 2017 je doma

Z majstrovstiev Európy si domov odnášame zlatú medailu z kategórie Wakeskate Open ladies, ktorú získala po veľmi napínavom finále Zuzka Vráblová. Jej najväčšou konkurentkou je v súčastnosti Španielka Thelma Cester, ktorá má síce len 12 rokov, ale nekompromisne smeruje na vrchol svetového rebríčka. Zuzana bola po svojej jazde veľmi šťastná, lebo sa jej vydarila a už po šiesty raz sa stala majsterkou sveta. Július Lang, ktorý štartoval v kategórii Wakeskate Open men, nám vybojoval striebro. Vo finále štartoval, ako najvyššie nasadený. Napriek nešťastnému pádu v prvej jazde skončil na druhom mieste. Ďusko sa vyjadril „som trochu sklamaný, pretože na tento pretek som prišiel poraziť svojho najväčšieho súpera Francúza Clémenta De Premonville.“ Na Júliusa sme náležite pyšní a vieme, že tento chalan má pred sebou ešte veľkú budúcnosť.

Zvyšok výpravy nás veľmi slušne reprezentoval. Miroslav Hríbik sa prebojoval do finále, kde skončil na 8 mieste. Juraj Vrzgula v kategórii veterans skončil na 5 mieste. Aaron Tabák v kategórii boys prebojoval do semifinále, kde skončil na 7 mieste v skupine. A Ján Jerga sa bohužiaľ v naozaj neuveriteľnej konkurencii neprebojoval ani do semifinále. Majstrovstvá Európy 2017 vo wakeboardingu a wakeskatingu sa konali v Sliders Cable Park, El Gouna v Egypte. Na tohtoročne preteky dorazilo viac ako 200 jazdcov z 22 krajín, pričom športovci súťažia v trinástich rôznych kategóriách. V Sliders Cable Parku je 5 stĺpový vlek, dlhý 460 metrov so 6 unášačmi a výškou 10 metrov, vlek disponuje skvelým prekážkovým parkom. Slovenskú výpravu, ktorá bola na naše pomery tento rok naozaj obrovská reprezentovali až 7 jazdci. Vo wakeskate kategórii nás reprezentoval Július Lang, ktorý bol trojnásobný majster Európy v juniorskej kategórii a Zuzana Vráblová, ktorá je úradujúca majsterka sveta. Vo wakeboard kategórii nás reprezentoval Miroslav Hríbik, majster sveta z roku 2014, Juraj Vrzgula, Aaron Tabák a Janko Jerga.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: wake vrablova lang

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!