Štvrtok 18. Apríla 2013
Autor: lentila
Foto-video: Lubo a Braňo
0 komentárov

Prvá tohtoročná Kite testovačka Boardlife centra na Nojsíku

Prvé slnečné lúče, ale aj dobrý vietor konečne zahájili sezónu slovenských kiterov. Po čakaní na najlepšiu veternú predpoveď sme sa rozhodli, že testovanie najnovších kite materiálov a produktov presunieme na blízky Nojsík (Neusiedler See), ktorý mal v sobotu 13. Apríla 2013 ideálne podmienky.

Testovačka sa konala cez víkend, konkrétne v sobotu 13. apríla 2013. Väčšina účastníkov sa stretlo v sobotu ráno pre Boardlife Centrom, predovšetkým tí, ktorí potrebovali pomôcť s prepravou svojej výbavy. Ostatní podľa dohody už vedeli kam majú ísť a namierili si to priamo na Nojsík. Na hlavenje pláži Nojsík Podersdorf sme sa vylodili približne o 10:00 hod doobeda. Pre tých, ktorí nevedia, prípadne na Neusiku ešte neboli, pláž je prístupná, otvorená pre všetkých a je neplatená.

Okolo celého jazera prebieha momentálne veľký ruch, keďže sa pripravuje všetko na tradičné podujatie s názvom „Podersdorf 2013“.  Svetová windsurf/SUP/kite špička sa tu stretne uz v dátume od 29.apríla do 5.mája 2013. Očakáva sa účasť tých najväčších profíkov a legiend týchto športov. 

Na Nojsíku nás čakalo počasie presne podľa predpovede, krásne slnečné počasie a rozprávkovo krásny pohľad na ešte zasnežené hrebene alpského predhoria. Krásna, pohľadnicová panoráma. Vietor nebol naplánovaný tak ako sme čakali. Predpovedané fúkanie od 9 hod. dorazilo až okolo 11 hod., kedy sme sa pomaly začali rozbiehať na veľkých veciach 16/14, hnevalo nás, že sa nechcelo rozfúkať a dokonca na 20 minút prišlo takmer úplné bezvetrie. No tesne poobede všetko konečne začalo. Na rýchlo sme najprv zobrali 12tky, no o niečo neskôr sme už menili za veľkosť 10/9. Na vietor sme však nečakali sami a jazero sa v momente zaplnilo windsurfistami a kitermi. Bolo celkom plno, ale pri nastúpaní vyššie bolo už skoro prázdno. 

Na testovačke sa zišlo cca 25 jazdcov. Vyskúšať a zajazdiť ste si mohli na kompletnej kolekcii značiek CabrinhaRRD. Kite si dokonca prišli vyskúšať aj známe postavy slovenského winsurfingu Bukso a Maroš. Úvodné jazdenie sezóny bolo parádne a vydržali sme až do večera. Spokojní a vyjazdení po krásnom dni na Neusíku sme o cca 17:30 hod. zbalili a pobrali sa na krásne zasneženú panorámu. 

Ak vás láka kitovanie treba ho vyskúšať s nami!!! Ďalšiu, tento krát Mega testovačku budeme organizovať v termíne 5. – 10.júna 2013, kde bude pripravených 30 kitov a boardov Cabrinha, RRD, F_one a Liquid Force. Viac informácie o mieste konania zverejníme čoskoro.

Keep tuned!!!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!