Finále FIS svetového pohára privíta v Špindly svetovú špičku
Nedeľa 13. Marca 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Posledná zastávka Svetového pohára vo freestyle snowboardingu sa už tradične koná pod názvom Audi Snowjam v najväčšom českom lyžiarskom stredisku, skiareáli Špindlerův Mlýn. Súťaží sa v mužskej aj ženskej kategórii a to v hlavnom závode, ktorý je rozdelený do dvoch dní, aj v extra hodnotenej a divácky veľmi atraktívnej súťaži Snickers Best Trick.

Jazdci do miesta konania prichádzajú v priebehu týždňa tak, aby na trati mohli trénovať a pripraviť sa na sobotnú kvalifikáciu a nedeľné semifinálové a finálové závody, ktoré bude v priamom prenose prenášať Česká televízia na kanále ČT4 Sport. Pre víťaza oboch kategórií sú pripravené tučné prize money vo výške  40.000 USD a nové špičkové smartphony Honor 7 Premium Gold.

Malá ochutnávka registrovaných účastníkov závodu v mužskej kategórii:

HORÁK Petr (CZE)

Najlepšie umiestnený domáci jazdec v celkovom poradí svetovej tour. Medzi mužmi tento rok najvýraznejšia česká osobnosť Petr Horák, ktorý skončil v celkovom hodnotení minulého ročníka SP na šiestom mieste.

KUNDRATITZ Philipp (AUT)

Mladý jazdec z rakúskeho Insbrucku, minulý rok skončil na Snowjame ako ôsmy.

PRIETL Florian  (AUT)

Ďalší rakúsky jazdec, víťaz Európskeho pohára na Štrbskom plese v roku 2014. Tento rok siedme miesto na Európskom pohári v talianskom Seiser Alm – Kastelruth.

NEČAS Jan (CZE)

Najskúsenejší domáci jazdec, tento rok desiaty v kvalifikácii svetového pohára v kórejskom Bokwangu a na jeseň skončil v Európskom pohári v holandskom Landgraafe na siedmom mieste. V súčasnej dobe na 32 mieste svetového rebríčka.

INAMURA Keita  (JPN)

Mladší z bratov Inamurov z Japonska. Minulý rok skončil v svetovom pohári v kanadskom Stonehame na druhom mieste. V celkovom poradí svetového pohára je na 21 mieste.

INAMURA Tatsuki (JPN)

Tento rok skončil na piatom mieste v závode FIS v japonskom rezorte Katashina/Tokura.

BASTIAANSEN Erik  (NED)

Mladý holandský reprezentant a víťaz minuloročných majstrovstiev sveta v Číne.

BOESIGER Jonas (SUI)

Skúsený švajčiarsky jazdec, tento rok skončil na svetovom pohári v americkom Bostone na piatom mieste v disciplíne Big Air.

Kto sa na závod chystá v kategórii žien:

MEDLOVÁ Klaudia (SVK)

Najlepšia slovenská riderka v histórii, minulý týždeň obsadila štvrté miesto na Burton US Open a vo februári skončila piata na prestížnych X Games v Osle.

MAAS Cheryl (NED)

Snowobardová legenda z Holandska prichádza obhájiť minuloročný titul z Audi Snowjamu a Svetového pohára. Prvá ženská šampiónka TTR je taktiež prvou ženou, ktorá dokázala odísť skok s rotáciou 900 v súťaži Slopestyle v roku 2011. V rovnakom roku bola v prestížnom Snowboard Magazine vyhlásená za nejlepšiu ženskú riderku. Tento rok vyhrala závod X games v norskom Osle a je vo vrcholnej forme.

PANČOCHOVÁ Šárka (CZE)

Česká najúspešnejšia riderka, ktorá sa dostala na olympiádu v Soči. V poslednom závode v kórejskom PyeongChangu obsadila celkovo deviate miesto.

GYARMATI Anna (HUN)

Talentovaná riderka z Maďarska, víťazka tohtoročného závodu slopestyle v americkom Mammoth a súčasne štvrtá v celkovom poradí svetového pohára.

HIRONO Asami (JPN)

Najväčšia nádej japonského teamu, súčasná ôsma priečka v celkovom poradí svetového pohára.

SOMAINI Carla (SUI)

Skúsená švajčiarska riderka tento rok obsadila piatu priečku na svetovom pohári v Bokwangu a celkovo je na devätnástom mieste rebríčka svetového pohára.