Speed dracula - skateboarding na hranici

Streda 10. Augusta 2011  |  Autor: Boardlife |  Foto-video: Kristián-Pablo-Robo  |   0 komentárov
Gróf Dracula by bol pyšný. Pyšný na množstvo jazdcov, čo sa snažia v najväčšej rýchlosti vrátiť trik. Na jazdcov, čo nesedia doma a nie sú fingerskatermi na svojich vesmírnych počítacích mašinách. Bol by hrdý na každého, kto sa zúčastní nejakej tej skate akcie. Bohužiaľ je tam všade „bol by“ keďže už zopár tisíc rokov leží s kolom v hrudi a cesnakovým náhrdelníkom. Jeho posolstvo však žije speed dracula.

Netradičný nápad spraviť preteky v inom, než Game of S.K.A.T.E. štýle dostal kto iný, ako Peter Vrbický. Známa to legenda skateboaridngu na Slovensku. Jeho ideu si prečítajte v článku: Speed dracula contests prichádzajú. Po prvotnej akcii, kde sa jazdci zoznámili zo speed štýlom a z vôňou cesnaku, sme sa mohli vrhnúť na druhú, ktorá sa zase o trocha zmenila.

Peťo "Kebab" Birošik Riči flipuje

V sobotu 6. augusta 2011 sa všetky strúčiky chystali do ideálneho skateparku na takúto činnosť. Nesvieti tam žiadne slnko, čiže spopolnenie jazdiacich upírov nehrozí. Všetko sa začalo od 14 hod, kedy sa zvolila prvá speed draculovská prekážka. Bola ňou vyhadzovačka cez úzkoprofilové pneumatiky nemenovaného výrobcu, ktoré venovala garáž Golden Hands. Vyhadzovalo sa na rovinu, na hladký betón v plnom speede. Kto si netrúfal, tak sa schovával v tieni. Je treba podoknúť, že prvé dve draculovské disciplíny boli určené skúsenejším kúsačom, čo už majú čo to odkúsané a odsaté.

Kebab Riči Riči grab

Najprv sa skákalo cez tri pneumatiky úskoprofilového charakteru, ktoré dobre odvádzajú vodu. A samozrejme šetria pohonné hmoty. Ale naspäť ku skateboardingu. Tri pneumatiky, menšia vyhadzovačka a zástup jazdcov. Na rozjazdenie Boris Licko a Riči Eliáš kickflip, Rišo Hudec obrovský shoveit. A to už pomaly začala pribúdať ďalšia pneu. Štyri na sebe pekne stojace. Občas ich dakto zramoval, ale sú z príjemnej gumy, čiže hebučké. Najviac sániek dole a cesnaku v očiach vypustil Marek Zápražný. Jednoducho je to jazdec. Frontside filp na čisté kolieska. Zahanbiť sa však nedal ani šaliansky lokál Riči Eliáš, zopakoval fs flip, pridal pár pekných grabov a štýlových ollies.

Viac fotiek od Kristiána a Pabla v ::: GALÉRII :::

Marek Peťo Birošik Marek veľký štýl

Veľkou vychytávkou bol štýl odmeňovania. Lukáš Mihalec spolu s Motuzom odmeňovali ustáte triky silnejšieho charakteru 5€ bankovkami, ktoré boli ale zákerne pokvapkané svätenou vodou, takže na drápoch upírov ostali nezmazateľné škvrny. Na konci akcie bolo vidieť, kto ustával pecky najviac, tak ten mal najspálenejšie drápy. V prvom kole sa ukázalo ešte niekoľko šikovných chalanov, čo vrátili zaujímavé triky na vyhadzovačke.

Marek Zápražný

Po krátkom občerstvení s Rb-čkom a prestavaní prekážky sa išlo na druhý dracula trick. Prekážka sa zmenila z vyhadzovačky aj na dopadávačku. Čiže si trebalo vyrátať nie len odraz, ale aj dopad. Vracačky filopv, heelov, shoveitov, rôznych grabov a ďalších vecí opisovať netreba. Na akcie treba chodiť. Highlightom bol samozrejme zase Marek Zápražný s jeho nollie trikmi. Pochvala však patrí každému, kto skúsi, rozbehol sa najväčšou rýchlosťou a letel! Tam hore! Ešte ku koncu tejto session sa trhla veľká skate bitka o najdlhšie ollie cez penumáče. Boli to Marek Zápražný a Riči Eliáš, čo hrotili ollie až do závratných diaľok. Neraz sa zdalo, že vyskočia von zo skateparku.

Viac fotiek od Kristiána a Pabla v ::: GALÉRII ::: 

Riči Eliáš Marek Zápražný Boris Licko Marek Zápražný Kebab

Viac fotiek od Kristiána a Pabla v ::: GALÉRII :::

Kubo Ivančík Tomáš Pajdlhauser Arny

Speed dracula nekončil ani po tejto session, priam pokračoval. Počas predchádzajúcich činností sa ukázali hlavne vyjazdení chalani, čo už svoje desky vedia kontrolovať. Peťo zvolil ako tretiu prekážku čudné manualové A, na ktorom sa jazdilo až do konca. Buď sa grindovalo po bočniciach, alebo sa lietalo cez kopingy. tak ako to predviedol Peťo „Kebab“ Birošik. Medzi mladými sa najviac darilo zase Tomášovi Pajdlhauserovi, Kubovi Ivančíkovi a ďalším a ďalším. Jazdilo sa ako sa patrí, na nad a za hranicou všetkého možného.

Fail Boris Licko Money bitch Jazdci

Viac fotiek od Kristiána a Pabla v ::: GALÉRII :::

Cam 2 Arny Marek kick

Všetci sa tešia na ďalšie kolo Speed dracula contestu, ktoré určite prebehne. O samotnom projekte, sponzoringu na rok 2012 a ďalších zaujímavostiach sa dozviete v článku o tomto projekte. Ďakujeme sponzorom, Ružinovskému šport klubu a všetkým čo prišli. A samozrejme aj pani predavačke cesnaku s číslom stánku 756 na Miletičovej ulici.Hodnotenie:


Filter & Vyhľadávanie      Najčítanejšie články        


Zatvoriť

Už ste čítali?

Majster railov - Raph Derome

Viac ...Najlepšie ohodnotené     


Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!Kontakt

boardlife.sk s.r.o.
Vajnorská 48
831 04 Bratislava
IČO: 35742135
DIČ: 2021389073

Sídlo redakcie: boardlife.sk s.r.o.
Kutuzovova 11
831 03 Bratislava
boardlifeboardlife.sk

Telefón +421 948 202 626
Redakcia a reklama

Šéfredaktor:
Kristián Tomančík - kristianboardlife.sk

Office manager:
Lenka Valachovičová - lenka.valachovicovaboardlife.sk

Reklama:
Lenka Valachovičová: reklamaboardlife.skPodmienky a pravidlá:

Všeobecné ustanovenia

Všeobecné podmienky používania služieb portálu boardlife.sk (ďalej len “podmienky”)

Portálom boardlife.sk (ďalej len “portál”) sa pre potreby týchto podmienok rozumejú všetky internetové stránky, a iný obsah umiestnený na doméne boardlife.sk

Tieto podmienky vstupujú do platnosti dňom zverejnenia na portáli. Každý návštevník portálu boardlife.sk (ďalej len “užívateľ) dáva svojim prístupom na portál jeho prevádzkovateľovi (ďalej len “prevádzkovateľ”) súhlas s týmito podmienkami v plnom znení a zároveň týmto zaručuje, že je s podmienkami uzrozumený. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo tieto podmienky upravovať.

Užívateľom je každá osoba, ktorá pristúpi na niektorú zo stránok portálu, využíva služieb portálu a svojim prístupom na stránky pristúpi k podmienkam používania jeho služieb. Užívateľom je osoba, ktorá sa v súlade s týmito podmienkami zaregistruje/zaregistrovala v rámci využívania služieb portálu.

Prevádzkovateľom portálu boardlife.sk je: boardlife.sk, s.r.o., Vajnorská 48, 831 04 Bratislava.

Užívateľ nesmie:

-       ďalej šíriť obsah portálu bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       akúkoľvek časť obsahu portálu upravovať, kopírovať, distribuovať, predávať, zobrazovať, reprodukovať, publikovať, licencovať bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       vytvárať z obsahu portálu akékoľvek súborné či odvodené diela

-       používať služby portálu k akémukoľvek účelu odporujúcemu týmto podmienkam alebo platným zákonom Slovenskej republiky

-       využívať služby portálu spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či hanobeniu dobrého mena portálu

-       používať služby serveru a konať spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či obmedzeniu prevádzky portálu, prípadne k obmedzeniu ostatných užívateľov portálu

-       akokoľvek získavať alebo pokúšať sa získať informácie týkajúce sa služieb a prevádzky portálu, ktoré nie sú alebo neboli zverejnené alebo poskytnuté prevádzkovateľom

-       vystupovať pod menom/nickom boardlife.sk

Pokiaľ užívateľ akýmkoľvek spôsobom poskytne portálu svoje názory, pripomienky, prípadne iný obsah v súvislosti s využívaním akýchkoľvek služieb portálu, dáva týmto prevádzkovateľovi portálu práva k týmto výsledkom jeho činnosti a to aj vtedy, keď sú chránené autorským zákonom. To znamená akékoľvek použitie takéhoto obsahu a vytváranie odvodených diel, či sublicencovanie neobmedzených práv vo vzťahu k takémuto obsahu tretej strane.  Na základe poskytnutia takéhoto obsahu nevzniká prevádzkovateľovi povinnosť akéhokoľvek použitia a je oprávnený takýto obsah kedykoľvek odstrániť zo stránok portálu. Za poskytnutie takéhoto obsahu nenáleží užívateľovi akákoľvek odplata.

Registrácia a užívateľský účet

Registráciou vytvorí užívateľ užívateľský účet (ďalej len „účet“), ktorý umožňuje užívateľovi prístup k službám portálu. Registrácia užívateľa je bezplatná.

Podmienkou pre využívanie užívateľského účtu je vyplnenie registračného formulára užívateľom na webovej stránke portálu.  Zaregistrovať sa môže každý užívateľ, ktorý svojím prístupom na ktorúkoľvek zo stránok portálu vyjadril svoj plný súhlas s týmito podmienkami a akceptuje všetky ich ustanovenia.

Užívateľský účet umožňuje užívateľovi používanie vybraných služieb portálu. Pre prístup k týmto službám využíva užívateľ svoj nick (prihlasovacie meno) a zvolené heslo. Po zaregistrovaní do systému pomocou prihlasovacieho mena a hesla budú zobrazované niektoré osobné údaje užívateľa.

Každým opätovným prihlásením do systému (využívaním účtu) dáva užívateľ prevádzkovateľovi výslovný súhlas s platnými podmienkami zverejnenými na stránkach portálu.

Podmienkou registrácie užívateľa je uvedenie pravdivých a kompletných údajov (ďalej „údaje“),  ktoré sú vyžadované v registračnom formulári. Užívateľ má právo tieto údaje kedykoľvek zmeniť, opraviť.

Každý užívateľ môže mať vytvorený len jeden užívateľský profil. V prípade zistenia opaku môžu byť profily užívateľa bez upozornenia prevádzkovateľom zmazané. Pokiaľ nebude užívateľ aktívny počas 12 mesiacov od posledného prihlásenia, prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo jeho profil vrátane všetkých poskytnutých údajov, obsahu a dát z portálu vymazať.

Prevádzkovateľ je oprávnený kedykoľvek v budúcnosti požiadať užívateľa o doplnenie týchto údajov za účelom rozšírenia služieb portálu. Pokiaľ užívateľ neuvedenie požadované údaje je prevádzkovateľ  oprávnený zrušiť registráciu užívateľa, poprípade zamedziť užívateľovi prístup na portál.

Registráciou vyjadruje užívateľ svoj súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov pre potreby vyplývajúce zo služieb portálu v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov až do písomného odvolania svojho súhlasu. Užívateľ berie na vedomie, že si je vedomý svojich práv podľa zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, že poskytnutie údajov je dobrovoľné a svoj súhlas môže kedykoľvek bezplatne odvolať. Tento súhlas udeľuje užívateľ bezplatne.

Prostredníctvom registračného formulára prevádzkovateľ získava a zhromažďuje údaje o užívateľoch. Prevádzkovateľ sa zaväzuje urobiť všetky potrebné opatrenia pre zamedzenie úniku dát a zamedzenie ich prípadného zneužitia tretími stranami. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za prípadné zásahy tretích osôb, v ich dôsledku tieto osoby získajú neoprávnený prístup k osobným údajom užívateľov, ich účtov alebo príslušnej databáze prevádzkovateľa, ktoré následne tieto osoby neoprávnene použijú, využijú, zneužijú alebo sprístupnia ďalším osobám. Užívateľ prehlasuje, že si je v tejto súvislosti možných rizík pre neho vyplývajúcich z vyššie uvedených neoprávnených zásahov tretích osôb.

Užívateľ berie na vedomie, že dáta, ktoré dobrovoľne poskytne alebo zverejní na portáli môžu byť použité treťou osobou. Prevádzkovateľ v žiadnom prípade nenesie zodpovednosť za prípadné zneužitie takto získaných dát. Užívateľ prehlasuje, že si je vedomý rizík pre neho vyplývajúcich z možných zásahov tretích osôb.

Služby portálu:

Bazár

Diskusia

Súťaže

Newsletter

Bazár

V bazáre môže registrovaný užívateľ vkladať, upravovať prípadne mazať svoje inzeráty. Užívateľ nesmie bazár využívať k nelegálnemu obohacovaniu, predaju vecí, ktoré nadobudol v rozpore s platnými zákonmi Slovenskej republiky a akejkoľvek inej nelegálnej činnosti.

Tento priestor je určený pre občiansku inzerciu, preto si prevádzkovateľ vyhradzuje komerčnú inzerciu vymazať. V prípade záujmu o jej umiestnenie nás kontaktujte.  V prípade porušenia týchto podmienok si prevádzkovateľ portálu vyhradzuje právo obmedziť prípadne celkom znemožniť užívateľovi prístup do tejto služby.

Diskusia

Diskusia je priestor, ktorý umožňuje všetkým registrovaným užívateľom vkladať príspevky a vyjadrovať tak svoj názor, spoznávať ľudí a rozvíjať vzájomné kontakty. Užívateľ môže vkladať svoje príspevky na vybrané stránky portálu. Užívateľ diskusie pristupuje k ostatným používateľom s úctou a nevnucuje svoje názory ostatným. Zakázané je vkladať príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo skupinám obyvateľom, k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy. Zakázané je vkladať akékoľvek reklamné informácie.

Užívateľ píše príspevky výlučne pod svojím menom/nickom. Prevádzkovateľ si v prípade opätovného porušovania vyššie uvedených pravidiel diskusie vyhradzuje právo odmietnuť prístup k službám portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah komunikácie.

Súťaže

Na portáli prebiehajú rôzne súťaže o hodnotné ceny, ktorých sa môže zúčastniť každý registrovaný užívateľ. Podmienkou účasti v takejto súťaži je správna odpoveď a správne vyplnené kontaktné údaje, ktoré slúžia na zasielanie prípadnej výhry v súťaži. Organizátorom súťaží je prevádzkovateľ portálu. Ceny do súťaží vkladá buď prevádzkovateľ alebo tretia osoba, ktorí zároveň zodpovedajú za ich doručenie výhercom.

Výhercom sa stáva osoba, ktorá správne odpovedá na súťažné otázky v danej súťaži a poskytla všetky údaje potrebné na nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby a bola za výhercu vyhlásená.  Výherca bude o výhre kontaktovaný prevádzkovateľom na emailovej adrese, ktorú uviedol pri registrácii. Nárok na výhru zaniká v prípade, ak nie je možné skontaktovať sa s výhercom alebo tento koná v rozpore s dobrými mravmi (poskytol nepravdivé údaje, získal výhru podvodným konaním...), ak si výhru neprebral v stanovenej alebo dohodnutej lehote.

Prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo kedykoľvek prebiehajúcu súťaž zrušiť bez predchádzajúceho upozornenia, má právo prebiehajúcu súťaž kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť, či upraviť pravidlá súťaže. Výhry v súťaži nie je možné práve vymáhať. Prevádzkovateľovi nevzniká žiadny právny záväzok voči účastníkom súťaže alebo výhercom v súťaži/súťažiach.

Newsletter

Podstatou newsletteru je odosielanie relevantných informácií týkajúcich sa portálu, prípadne reklamných informácií prostredníctvom emailu na základe predošlého súhlasu či vyžiadania zasielania. Emaily majú informačný, prípadne reklamný charakter a sú odosielané emailom na adresy len registrovaným užívateľov. Užívateľ môže kedykoľvek oznámiť svoj nesúhlas so zasielaním takýchto emailov prevádzkovateľovi portálu.

Záverečné ustanovenia

Prevádzkovateľ portálu je oprávnený sledovať údaje z profilu jednotlivých užívateľov portálu pre štatistické účely. Je oprávnený informovať tretie osoby o štatistických údajoch týkajúcich sa užívateľov a tieto údaje zverejňovať. Tieto údaje neobsahujú žiadne údaje, ktoré by mohli viesť k identifikácii užívateľa prípadne k jeho kontaktovaniu bez jeho súhlasu. Prevádzkovateľ je oprávnený tieto údaje odtajniť v prípade, že to bude nevyhnutné k dodržiavaniu platných zákonov Slovenskej republiky.

Prevádzkovateľ týmto prehlasuje, že venuje a bude venovať maximálne úsilie na prevádzkovanie portálu a služieb s tým spojených tak, aby minimalizoval prípadné riziká, ktoré by mohli užívateľovi či tretím osobám vzniknúť pri riadnom používaní portálu. 

Prevádzkovateľ je oprávnený:

-       robiť akékoľvek zásahy do systému portálu bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia

-       kedykoľvek ukončiť poskytovanie akejkoľvek služby portálu a prevádzku celého portálu bez predchádzajúceho upozornenia

-       upravovať tieto podmienky a ich jednotlivé časti. Zmena podmienok je platná dňom zverejnenia na portáli.