Back to the Street - Peter Čaja

Štvrtok 30. Augusta 2012  |  Autor: Boardlife |  Foto-video: Paťo a Pinky  |   2 komentáre
Petra Čaju zo Spišskej Novej Vsi pozná asi väčšina ľudí motajúcich sa okolo slovenskej snowboardovej scény. Peťo je dobrý jazdec a takisto skvelý kameraman, ktorý sa postaral o prvé slovenské čisto snowboardové dvd – Touch The Snow. Peťo nelení a aktívne natáča, čoho dôkazom je ďalšie pripravované video. Viac teaser a interview s otcom :)

Ahoj Peťo, od tvojho posledného video počinu v plnej dĺžke Touch The Snow prešlo veľa vody Dunajom. S odstupom času, ako sa pozeráš na svoj prvý snb full film? SI spokojný aj teraz, alebo by si niečo zmenil.
Peťo: Vždy by si to chcel spraviť lepšie, nadupanejšie, ale myslím si, že som z toho vytlačil čo sa dalo a z výsledku som spokojný aj po dlhšom čase. 

Čo všetko sa zmenilo za ten rok? Máš novú kameru? Získal si kopec skúseností pri natáčaní, pozeráš sa na svet inak, ako pred rokom?
Peťo: Zmenilo sa dosť hlavne to, že budem OTEC. Hehe. Kameru nemám novú, ale poskladal som quatrocopter, tak ho testujem a chcem do zimy natáčať ,,vtáčie zábery,,. Každým rokom sa posúvaš dopredu hlavne keď máš skúsenosti z niečím novým: technikou, zákazkou, hocičím čo stým súvisí.

Gratulujeme k otcovstvu. Už viete, či to bude dievča, alebo chlapec? A termín narodenia?
Peťo: Bude to chlapec a napoviem mesiac november. Nová krv snowboardingu hehe.

Patrik Paulínyi Patrik Paulínyi Patrik Paulínyi

Maťo Dolník v aute Peťo a kamera Peter Čaja

Patrik Paulínyi Maťo Dolník

Prejdime na koreň nášho rozhovoru. Čo máš nové a s čím prichádzaš teraz? Povedz nám niečo o nasledujúcom videu. Kto tam všetko jazdí, kde sa natáčalo, ako dlho sa točilo, kto ti pomáhal a tak ďalej.
Peťo: Back to the Street, ako už z názvu vyplýva, bude sa jednať o čisto street video. Tento rok bolo sídce snehu dosť, no ťažšie bolo zohnať ľudí, čo by šli jazdiť street. Tým pádom sa bude jednať o kratšie video, cca max 10 minút. Video sa začalo točiť na začiatku zimy, za ktorú sme stihli 6 menších výjazdov do miest ako Banská Bystrica, Poprad, Vysoké Tatry, Dolný Kubín. Natáčanie bolo v celku super, kopec srandy, pádov, malých detí pri railoch a samozrejme odídených trikov. Vo videu si zajazdia chalani ako Patrik Paulínyi, Maťo Nedorolík ktorý to najviac hecoval a ďalší Zolo Strcuľa, Tomáš „Pinky“ Gríger, Martin „Ryba“ Rybanský, Peter (ja) Čaja, Jakub Brziak, Matej Dolník, Igor Macák.

Budúci rok plánujeme niečo podobné. Chcem to spojiť aj s bratmi z Čiech – Shred for fun Bíla. Tak dúfam, že to vypáli aj s väčšou nádielkou trikov. Video Back to the Street si budete môcť vychutnať v plnej dĺžke pravdepodobne koncom októbra na Boardlife.sk

Prečo si si vybral práve street? Je to tým, že veľa našich jazdcov nejazdí pow pow a hlavne na Slovensku nachádzanie pow powu je o znalostiach, šliapaní? Je street snowboarding prístupnejší pre jazdcov a aj pre filmárov?
Peťo: Vyrastal som viac menej na jibovich prekážkach v parkoch a to už úzko súvisí so streetom. Viac ma baví + Slovákov je viac jiberov ..hehe.. ale na druhej strane natočiť pekné zábery pow pow je super, ale tento rok sa mi ani nepodarilo dostať na pow jazdenie. Snáď sa to podarí na budúci rok už aj nejaké skočky. Street je samozrejme dostupnejší pre filmárov, ale ja osobne nemám problém ísť kamkoľvek, hlavne keď je to super spot a dobrí jazdci.

Ako vnímaš slovenskú street snowboardovú scénu, budeme sa baviť o streete, keďže aj video je o streete. Staršia generácia uličiarov už nejazdí (Kuko, Roman Röth, Pstruna...) prichádzajú noví, mladí jazdci. Kto z nich sa ti tak najviac pozdáva a vidíš v ňom budúcnosť?
Peťo: Podľa mňa ide hore, pomaly ale isto. Starý  páni už jazdia pomenej, ale vždy by vedeli prekvapiť v streete to som si istý. Mladá krv prichádza napr. Zolo Strcuľa, ktorý bol snami na dvoch spotoch a jednom ukázal jeden pekný fs boro cez 30 schodov, uvidíte vo videu. No a ďalší je určíte Lukáš Droppa on to celé má ešte len pred sebou, tak hádam to niekam posunie a the best of je určíte Julo Petrík, veľmi rýchlo sa vypracoval a ma super štýl, čo viac ,, hybaj sním do streetu,, dúfam, že nasledujúcu sezónu natočíme niečo aj sním v streete.

Ahojte Peter Čaja Patrik Paulínyi

Určite si zažil niečo zaujímavé pri natáčaní. Nespokojní dôchodci, všadeprítomná polícia, daj nejakú zaujímavú príhodu z natáčania.
Peter: No na dvoch spotoch nás sprevádzali malé deti, ktoré sa šmýkali vedľa nás na rôznych šmýkačkách typu sánky, bobi a pod. a keď tak jeden prcek šliapal vedľa zábradlia tak nám práve utieklo napnuté lano a strelilo asi meter od neho, našťastie sa nič nestalo. S ľuďmi, alebo policajtmi sme nemali problém.

Zolo Strcuľa rail

Nejaká vízia do budúcnosti, koľko by si sa chcel venovať natáčaniu snowboardingu, keďže vieme, že to je stratová záležitosť (čo sa týka financií), kam by si chcel svoje umenie posunúť. Nejaký tvoj sen o cca 10 rokov.
Peťo: Ťažko povedať koľko budem mať času na natáčanie, ale budem sa snažiť nájsť si toľko času aby zase vznikli nové videá. Posúvať to zase niekde dopredu, raz možno budú z toho aj nejaké peniaze a bude to zas o niečom inom uvidíme. A za desať rokov určíte kvalita obrazu bude na takej úrovni, že si to teraz neviem predstaviť. A sen je len jeden snb forever...

A sme v závere nášho interview, Peťo, máš priestor na záverečné slová.
Peťo: Na záver len toľko, nech ľudia ťahajú snowboarding hore, nech ho prezentujú, potom tu bude väčší trh, lepšie sa bude natáčať atd.. Ale hlavne SHRED FOR FUN..Hodnotenie:


Filter & Vyhľadávanie      Najčítanejšie články        


Zatvoriť

Už ste čítali?

Tomáš Hofbauer v Lowcost trashi

Viac ...Najlepšie ohodnotené     


Komentáre

2 komentáre
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!

Poppa
Poppa nice...
Pridané: 20:58 02.09.2012
Nedorolka
Nedorolka looking forward :) o tomto som nemal ani tusenie :O
Pridané: 23:50 30.08.2012


Kontakt

boardlife.sk s.r.o.
Vajnorská 48
831 04 Bratislava
IČO: 35742135
DIČ: 2021389073

Sídlo redakcie: boardlife.sk s.r.o.
Kutuzovova 11
831 03 Bratislava
boardlifeboardlife.sk

Telefón +421 948 202 626
Redakcia a reklama

Šéfredaktor:
Kristián Tomančík - kristianboardlife.sk

Office manager:
Lenka Valachovičová - lenka.valachovicovaboardlife.sk

Reklama:
Lenka Valachovičová: reklamaboardlife.skPodmienky a pravidlá:

Všeobecné ustanovenia

Všeobecné podmienky používania služieb portálu boardlife.sk (ďalej len “podmienky”)

Portálom boardlife.sk (ďalej len “portál”) sa pre potreby týchto podmienok rozumejú všetky internetové stránky, a iný obsah umiestnený na doméne boardlife.sk

Tieto podmienky vstupujú do platnosti dňom zverejnenia na portáli. Každý návštevník portálu boardlife.sk (ďalej len “užívateľ) dáva svojim prístupom na portál jeho prevádzkovateľovi (ďalej len “prevádzkovateľ”) súhlas s týmito podmienkami v plnom znení a zároveň týmto zaručuje, že je s podmienkami uzrozumený. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo tieto podmienky upravovať.

Užívateľom je každá osoba, ktorá pristúpi na niektorú zo stránok portálu, využíva služieb portálu a svojim prístupom na stránky pristúpi k podmienkam používania jeho služieb. Užívateľom je osoba, ktorá sa v súlade s týmito podmienkami zaregistruje/zaregistrovala v rámci využívania služieb portálu.

Prevádzkovateľom portálu boardlife.sk je: boardlife.sk, s.r.o., Vajnorská 48, 831 04 Bratislava.

Užívateľ nesmie:

-       ďalej šíriť obsah portálu bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       akúkoľvek časť obsahu portálu upravovať, kopírovať, distribuovať, predávať, zobrazovať, reprodukovať, publikovať, licencovať bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       vytvárať z obsahu portálu akékoľvek súborné či odvodené diela

-       používať služby portálu k akémukoľvek účelu odporujúcemu týmto podmienkam alebo platným zákonom Slovenskej republiky

-       využívať služby portálu spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či hanobeniu dobrého mena portálu

-       používať služby serveru a konať spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či obmedzeniu prevádzky portálu, prípadne k obmedzeniu ostatných užívateľov portálu

-       akokoľvek získavať alebo pokúšať sa získať informácie týkajúce sa služieb a prevádzky portálu, ktoré nie sú alebo neboli zverejnené alebo poskytnuté prevádzkovateľom

-       vystupovať pod menom/nickom boardlife.sk

Pokiaľ užívateľ akýmkoľvek spôsobom poskytne portálu svoje názory, pripomienky, prípadne iný obsah v súvislosti s využívaním akýchkoľvek služieb portálu, dáva týmto prevádzkovateľovi portálu práva k týmto výsledkom jeho činnosti a to aj vtedy, keď sú chránené autorským zákonom. To znamená akékoľvek použitie takéhoto obsahu a vytváranie odvodených diel, či sublicencovanie neobmedzených práv vo vzťahu k takémuto obsahu tretej strane.  Na základe poskytnutia takéhoto obsahu nevzniká prevádzkovateľovi povinnosť akéhokoľvek použitia a je oprávnený takýto obsah kedykoľvek odstrániť zo stránok portálu. Za poskytnutie takéhoto obsahu nenáleží užívateľovi akákoľvek odplata.

Registrácia a užívateľský účet

Registráciou vytvorí užívateľ užívateľský účet (ďalej len „účet“), ktorý umožňuje užívateľovi prístup k službám portálu. Registrácia užívateľa je bezplatná.

Podmienkou pre využívanie užívateľského účtu je vyplnenie registračného formulára užívateľom na webovej stránke portálu.  Zaregistrovať sa môže každý užívateľ, ktorý svojím prístupom na ktorúkoľvek zo stránok portálu vyjadril svoj plný súhlas s týmito podmienkami a akceptuje všetky ich ustanovenia.

Užívateľský účet umožňuje užívateľovi používanie vybraných služieb portálu. Pre prístup k týmto službám využíva užívateľ svoj nick (prihlasovacie meno) a zvolené heslo. Po zaregistrovaní do systému pomocou prihlasovacieho mena a hesla budú zobrazované niektoré osobné údaje užívateľa.

Každým opätovným prihlásením do systému (využívaním účtu) dáva užívateľ prevádzkovateľovi výslovný súhlas s platnými podmienkami zverejnenými na stránkach portálu.

Podmienkou registrácie užívateľa je uvedenie pravdivých a kompletných údajov (ďalej „údaje“),  ktoré sú vyžadované v registračnom formulári. Užívateľ má právo tieto údaje kedykoľvek zmeniť, opraviť.

Každý užívateľ môže mať vytvorený len jeden užívateľský profil. V prípade zistenia opaku môžu byť profily užívateľa bez upozornenia prevádzkovateľom zmazané. Pokiaľ nebude užívateľ aktívny počas 12 mesiacov od posledného prihlásenia, prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo jeho profil vrátane všetkých poskytnutých údajov, obsahu a dát z portálu vymazať.

Prevádzkovateľ je oprávnený kedykoľvek v budúcnosti požiadať užívateľa o doplnenie týchto údajov za účelom rozšírenia služieb portálu. Pokiaľ užívateľ neuvedenie požadované údaje je prevádzkovateľ  oprávnený zrušiť registráciu užívateľa, poprípade zamedziť užívateľovi prístup na portál.

Registráciou vyjadruje užívateľ svoj súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov pre potreby vyplývajúce zo služieb portálu v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov až do písomného odvolania svojho súhlasu. Užívateľ berie na vedomie, že si je vedomý svojich práv podľa zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, že poskytnutie údajov je dobrovoľné a svoj súhlas môže kedykoľvek bezplatne odvolať. Tento súhlas udeľuje užívateľ bezplatne.

Prostredníctvom registračného formulára prevádzkovateľ získava a zhromažďuje údaje o užívateľoch. Prevádzkovateľ sa zaväzuje urobiť všetky potrebné opatrenia pre zamedzenie úniku dát a zamedzenie ich prípadného zneužitia tretími stranami. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za prípadné zásahy tretích osôb, v ich dôsledku tieto osoby získajú neoprávnený prístup k osobným údajom užívateľov, ich účtov alebo príslušnej databáze prevádzkovateľa, ktoré následne tieto osoby neoprávnene použijú, využijú, zneužijú alebo sprístupnia ďalším osobám. Užívateľ prehlasuje, že si je v tejto súvislosti možných rizík pre neho vyplývajúcich z vyššie uvedených neoprávnených zásahov tretích osôb.

Užívateľ berie na vedomie, že dáta, ktoré dobrovoľne poskytne alebo zverejní na portáli môžu byť použité treťou osobou. Prevádzkovateľ v žiadnom prípade nenesie zodpovednosť za prípadné zneužitie takto získaných dát. Užívateľ prehlasuje, že si je vedomý rizík pre neho vyplývajúcich z možných zásahov tretích osôb.

Služby portálu:

Bazár

Diskusia

Súťaže

Newsletter

Bazár

V bazáre môže registrovaný užívateľ vkladať, upravovať prípadne mazať svoje inzeráty. Užívateľ nesmie bazár využívať k nelegálnemu obohacovaniu, predaju vecí, ktoré nadobudol v rozpore s platnými zákonmi Slovenskej republiky a akejkoľvek inej nelegálnej činnosti.

Tento priestor je určený pre občiansku inzerciu, preto si prevádzkovateľ vyhradzuje komerčnú inzerciu vymazať. V prípade záujmu o jej umiestnenie nás kontaktujte.  V prípade porušenia týchto podmienok si prevádzkovateľ portálu vyhradzuje právo obmedziť prípadne celkom znemožniť užívateľovi prístup do tejto služby.

Diskusia

Diskusia je priestor, ktorý umožňuje všetkým registrovaným užívateľom vkladať príspevky a vyjadrovať tak svoj názor, spoznávať ľudí a rozvíjať vzájomné kontakty. Užívateľ môže vkladať svoje príspevky na vybrané stránky portálu. Užívateľ diskusie pristupuje k ostatným používateľom s úctou a nevnucuje svoje názory ostatným. Zakázané je vkladať príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo skupinám obyvateľom, k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy. Zakázané je vkladať akékoľvek reklamné informácie.

Užívateľ píše príspevky výlučne pod svojím menom/nickom. Prevádzkovateľ si v prípade opätovného porušovania vyššie uvedených pravidiel diskusie vyhradzuje právo odmietnuť prístup k službám portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah komunikácie.

Súťaže

Na portáli prebiehajú rôzne súťaže o hodnotné ceny, ktorých sa môže zúčastniť každý registrovaný užívateľ. Podmienkou účasti v takejto súťaži je správna odpoveď a správne vyplnené kontaktné údaje, ktoré slúžia na zasielanie prípadnej výhry v súťaži. Organizátorom súťaží je prevádzkovateľ portálu. Ceny do súťaží vkladá buď prevádzkovateľ alebo tretia osoba, ktorí zároveň zodpovedajú za ich doručenie výhercom.

Výhercom sa stáva osoba, ktorá správne odpovedá na súťažné otázky v danej súťaži a poskytla všetky údaje potrebné na nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby a bola za výhercu vyhlásená.  Výherca bude o výhre kontaktovaný prevádzkovateľom na emailovej adrese, ktorú uviedol pri registrácii. Nárok na výhru zaniká v prípade, ak nie je možné skontaktovať sa s výhercom alebo tento koná v rozpore s dobrými mravmi (poskytol nepravdivé údaje, získal výhru podvodným konaním...), ak si výhru neprebral v stanovenej alebo dohodnutej lehote.

Prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo kedykoľvek prebiehajúcu súťaž zrušiť bez predchádzajúceho upozornenia, má právo prebiehajúcu súťaž kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť, či upraviť pravidlá súťaže. Výhry v súťaži nie je možné práve vymáhať. Prevádzkovateľovi nevzniká žiadny právny záväzok voči účastníkom súťaže alebo výhercom v súťaži/súťažiach.

Newsletter

Podstatou newsletteru je odosielanie relevantných informácií týkajúcich sa portálu, prípadne reklamných informácií prostredníctvom emailu na základe predošlého súhlasu či vyžiadania zasielania. Emaily majú informačný, prípadne reklamný charakter a sú odosielané emailom na adresy len registrovaným užívateľov. Užívateľ môže kedykoľvek oznámiť svoj nesúhlas so zasielaním takýchto emailov prevádzkovateľovi portálu.

Záverečné ustanovenia

Prevádzkovateľ portálu je oprávnený sledovať údaje z profilu jednotlivých užívateľov portálu pre štatistické účely. Je oprávnený informovať tretie osoby o štatistických údajoch týkajúcich sa užívateľov a tieto údaje zverejňovať. Tieto údaje neobsahujú žiadne údaje, ktoré by mohli viesť k identifikácii užívateľa prípadne k jeho kontaktovaniu bez jeho súhlasu. Prevádzkovateľ je oprávnený tieto údaje odtajniť v prípade, že to bude nevyhnutné k dodržiavaniu platných zákonov Slovenskej republiky.

Prevádzkovateľ týmto prehlasuje, že venuje a bude venovať maximálne úsilie na prevádzkovanie portálu a služieb s tým spojených tak, aby minimalizoval prípadné riziká, ktoré by mohli užívateľovi či tretím osobám vzniknúť pri riadnom používaní portálu. 

Prevádzkovateľ je oprávnený:

-       robiť akékoľvek zásahy do systému portálu bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia

-       kedykoľvek ukončiť poskytovanie akejkoľvek služby portálu a prevádzku celého portálu bez predchádzajúceho upozornenia

-       upravovať tieto podmienky a ich jednotlivé časti. Zmena podmienok je platná dňom zverejnenia na portáli.