Monster Snowboard Tour 2012 - Snowland

Pondelok 23. Januára 2012  |  Autor: Boardlife |  Foto-video: Lulla  |   0 komentárov
Druhé kolo Monster snowboard Tour 2012, ktoré je vlastne slovenským snowboardovým pohárom pod hlavičkou SAS sa premiestnilo do strediska Snowland – Valčianska dolina. Už niekoľko rokov v miestnom Boardlande vyrastá príjemný snowpark s množstvom prekážok. Ešte dva týždne pred akciou to však vyzeralo dosť bledo. Husté sneženie to všetko zmenilo a mohlo sa ísť na druhý slopestyle sezóny.

Klaudia Medlová - sunshine Maťo Matys

Na Donovaloch sme privítali vyše 40 jazdcov a niečo podobné to bolo aj vo Valči. 32 jazdcov, niekoľko z Čiech, zopár dievčat. Registrácia, tréning, jazdenie hneď z rána. Snowpark bol pripravený slušne. Sledujte, čo sa v ňom nachádza. Na pohárový slopestyle však boli určené dve platformy. Jedna skoková s cca 11m skokom a druhá jibová so streetrailom a doublekinkom. Spomenieme počasie, ktoré na rozdiel od Donovalov, bolo príjemné a aj slnko nás pozdravilo.

Martin Ferianc Matej Matys

Klaudia - Fs 360 Mišo Husár Ryba

Na registračke sa objavila skoro celá svk snb elita. K nim nové mená, ktoré sa už objavili na Donovaloch a aj zopár jazdcov zo širšieho okolia. Predsalen, zajazdiť si s kamošmi, ukázať čo sa kto naučil, získať body a k tomu slušné prize money od Nokie lákalo viacerých. Kvalifikácia sa išla na dve jazdy, z ktorých sa lepšia rátala. A tu začína to, čo sme dlho na pretekoch nevideli, resp. neboli sme zvyknutí v takej veľkej miere.

Dušan Ivo Michalík Mišo Husár Kubo Brziak Maťo Matys

Kicker bol väčší ako na Donkách, no štandardný skok stredných tvarov na Slovensku, nič výnimočné, nič ťažké. Dopad, trocha kratší, ale všetko v rámci bezpečnosti a 100% jazditeľné. Tak prečo kvalifikácia vyzerala, tak ako vyzerala? Z tridsiatky jazdcov sa podarilo ustáť skok v oboch jazdách len cca 4 jazdcom. Aspoň jeden ustáty skok malo 17 jazdcov a na čisto len mizivé percento z nich. Nefúkal silný vietor, nesnežilo.. a predsa.

Dávid Kordiak flipuje Matej Dolník a mravce

Didáááá ???? WTF ??? Pipo

Kvalifikačné držky samozrejme stáli za to. Zolo Strcula po backflipe na rameno vyzeral veľmi zle, rozchodil to a nakoniec odišiel aj druhú jazdu. Reverty, touche, hrany, držky pokračovali aj v druhých jazdách. Na kvalifikácii vyhoreli jazdci, ktorých postup sa očakával a nerátalo sa , že vypadnú. Pavel Vyroubal z Čiech, šikovný rider, ktorého sme na slovenských horách videli crashol v dvoch jazdách rovnako. Takže bez postupu, Ďalším nešťastníkom kvalifikácie bol Martin „Ryba“ Rybanský. Opisovať radšej nebudeme. Ryba si chyby uvedomil a bolo to na ňom vidieť.

Martin Kaňurek Dušan Martin Ferianc Martin Kaňurek Filip Ponechal

Kvalifikáciu radšej nechajme tak. Do finále postúpilo 10 jazdcov. boli to: Leo Ivanov, Martin Kaňurek, Matej Matys, Matej Dolník, Martin Murgaš, Ivo Michalík, Dušan Bízik, Mišo Husár, Martin Ferianc, Kubo Brziak. Do finále sa postupovalo s trikmi ako Bs 720, frontflip, Fs 540, Bs 540, backflip. Len veľmi málo čisto ustátych. Oči rozhodcov plakali. Báb sa nakoniec na kicker v kvalifikácii odhodlalo len zopár a tak sa kategória neotvárala. Sestry Klaudia a Zuzka Medlové, Tinka Droppová. Jazdili aj Dida, ale po páde v tréningu si to rozmyslela. 

Spočítajte unášače!! Ryba a Maťo

Počas dňa vyhrával Dj Ejvn s peckami, ktoré časom naberali na gitarách a bicích. Zmenou bola osoba speakera, keďže na Slovensku je veľmi málo vyškolených rozhodcov, ktorí sú ochotní judgovať, tak sa musel Marek Hliničan vzdať speakovania a nechať to na Feya. Bral do ruky ceruzku a score listy. Samozrejmosťou boli plechovky Monstru, Tic Tac rovno do úst. Aj vďaka dobrému počasiu prišlo na kopec viacero divákov. Kvalifikácia odjazdená, rýchly obed a hor sa na finále. Zmena formátu a očakávanie lepších výkonov.

Peťo Kubaľák :D Mišo Husár stylo Miko s prvou...

Finále sa išlo formou štyroch jázd, z ktorých sa rátali dve najlepšie a rátal sa overall impression. Bez opakovania trikov, aby bolo vidieť, že tu máme jazdcov, ktorí vedia viac ako jeden trik. Bohužiaľ ostalo len pri očakávaniach. Dúfam, že sa naša kritika nedotkne nikoho osobne, je mierená všeobecne. Kto bol na akcii, určite vie, že je to tak a dá nám za pravdu. Úroveň snowboardingu, až na pár výnimiek, bola v sobotu vo Valči na bode mrazu. Ako sme sa pri hovoroch s Hlinom a Lapajom zhodli, bývajú dni, kedy nejde jednému, dvom jazdcom. Ale aby nešlo vyše polovici??? Aj formát ukázal nedostatok slovenských jazdcov. Zajazdiť štyri, tri, dva rôzne triky na 100% je veľký problém. V sobotu to bolo aj pri jednom triku veľký problém. V sobotu chýbala krása snowboardingu. Škoda.

Kam to pcháš ruky Miko? Ryba Martin Ferianc Zolo flip Pavel Vyroubal

Našťastie tu bol Maťo Matys. Nechceme ho heroizovať, alebo nejako povyšovať nad ostatných jazdcov. V sobotu padli aj ustáte triky, od iných jazdcov. Ale zajazdiť tri čisté, vysoké, štýlové, odlišné a hlavne na 100% ustáte triky sa podarilo iba jednému. Komu to bolo, asi tušíte. Mnohí sa smejú, mnohí neveria a pindajú. Našťastie Maťo má pre nich odpoveď. Dúfame, že kŕč, ktorý jazdcov trápil, bol len nešťastnou zhodou okolností, nejakým čiernym bodom, zlou energiou a zlým postavením Saturnu, oproti Venuši. Dúfame, že nás jazdci o svojich kvalitách presvedčia na ďalšej akcii. Tak ako to robievali doteraz. 

Mišo froňo Kubo Brziak

Martin Murgaš Maťo Matys transfer Maťo Dolník

Finále. Maťo Dolník a jeho frontflip a Bs 540 + štýl jib stačili na druhé miesto. Chcel točiť double, no rýchlo si to rozmyslel. Nabudúce. Martin Kaňurek, častý návštevník slovenských eventov, takže sme čakali jazdenie, na ktoré sme boli zvyknutí. Kaňus však bol 2x túto sezónu na snehu, takže to nebolo ideálne. Bs 54, trocha krátky a Cab 540 nie práve v štýle. Ivo Michalík to skúšal s Bs 180 a Bs 360. Mišo Husár, ach jaj. Zase si prekakal vynikajúci výsledok. Po príjemnej Fs 540 sa snažil točiť Fs 720. No nevydalo. Stačilo Bs 540 a mohol byť aj druhý.

Marek speaking Ivo Michalík Foto! Shaping

Haló?? Peťo fajčíš? Judges Budli budli Ty si čia dievčatko??

Príjemne prekvapil Martin Ferianc, mladý jazdec točil Fs 360 a Bs 540, ktorý mu však nevyšiel ideálne. Leo Ivanov Bs 360 a 4x crash. Martin Murgaš backflip a Bs 360. Dušan Bízik po troch pádoch skúšal točiť viac. Dostal sa po 900, ale ani tá nebola bez chýb. Kubo Brziak točil 5 a 7, ale ani jedna nebola taká štýlová a čistá, ako Kubo vie. Zákulisím sa mihla informácia, že nechcel byť lepší ako Maťo Matys, aby náhodou Maťo neroztrhal svoje krásne svietivé tričko. :) K jibingu u všetkých veľa písať netreba, štandardné 50-50 s prešuchovačkami, transfery do 50-50, dáke froňá a tuším jeden bluntík.

Tomáš Ondrejovič

Janko Kulich Klaudia

Na skoku vo finále sa objavila aj Klaudia Medlová, ktorá točila Fs 360. Krásna rotácia, pekný grab, no horšie to bolo s dopadom, ktorý musí byť ráznejší. Zámerne sme nepísali o Maťovi Matysovi, nechali sme si ho na koniec. Prvá jazda Bs 720 vo výške, diaľke s grabom, dopadnuté na milión percent, gule. Najlepší dopad dňa. Druhá jazda Cab 900 a rovnako ako predchádzajúci trik. Po dvoch jazdách si mohol ísť dať kávu. Zabil to však novým tirkom, ktorý ho ževraj naučil Peťo Kubaľák, jeho nový osobný tréner. Peťo ho učil trik po nociach, ktoré spoločne trávia už niekoľko týždňov. Čo to úplne presne je za trik, nevie ani tréner, ani jazdec a všetci ostatní len tušíme. Padol názor že je to cab underflip, switch rodeo, switch cork dačo. Každopádne je to cez hlavu a na switch a k cab underflip to má najbližšie. Maťo pridal transfer 50-50 na kinku aj streete a bolo vymaľované.

Janko Kulich Kubo Brziak Kubo Brziak

Ivo Dušan

Maťo Dolník Dušan Bízik Martin Mitro

Dopracovali sme sa až na koniec. Dúfam, že sa situácia už nikdy nebude opakovať a že s pretekov budeme odchádzať s radosťou, že sme videli množstvo ustátych a štýlových trikov. Nie len od pár jazdcov. Díkes sponzorom, stredisku Snowland, chalanom z Boardlandu za park, jazdcom, divákom a každému, čo tam bol a my sme ho tu nespomenuli. Vidíme sa 11. februára na Štrbskom. Celkové výsledky druhého preteku nájdete dole. Top tri iste poznáte: Maťo Matys (Quiksilver, Union, DC, DaKine , O2, Z-Generation), Matej Dolník (Bataleon, Meatfly, Newspitit, Transform), Martin Kaňůrek (Vehicle, SP, Oakley, Dell, Svah Zlín). Vychutnajte si fotky od Lully, ktorá každým fotením rastie a vy máte peknú pamiatku z akcie. 

Kubo Brziak Mišo Husár Maťo Dolník

Top 3 Bola zima... Top 3

Aj shaper sa utne :) Jib by Zuzka Madlová Kubo Brziak

Mišo Husár Dušan Maťo Matys

PS: Ak si sťahujete fotku na váš profil na FB, alebo inde, prosím uveďte autora a aj médium, kde ste si fotku stiahli. Neorezávajte fotky, vyzerá to banánovo a na to máme iných expertov. Potešíte fotografa aj nás. Fotíme a prinášame reporty hlavne pre vás.

Kompletné výsledky: 1. Matej Matys, 2. Matej Dolník, 3. Martin Kaňúrek, 4. Martin Ferianc, 5. Jakub Brziak, 6. Michal Husár, 7. Dušan Bízik, 8. Martin Murgaš, 9. Ivan Michalík, 10. Leo Ivanov, 11. Zoltán Strcuľa, 12. Martin Grisník, 13. Michal Holbík, 14. Lukáš Droppa, 15. Filip Ponechal, 16. David Kordiak, 17. Martin Rybansky, 18. Pavel Vyroubal, 19. Michal Paulovič, 20. Jan Kulich, 21. Boris Karolčík, 22. Martin Mitro, 23. Tomáš Ondrejovič, 24 Martin Bukra.Hodnotenie:


Filter & Vyhľadávanie      Najčítanejšie články        


Zatvoriť

Už ste čítali?

Playboy dievčatá vás naučia voskovať lyže

Viac ...Najlepšie ohodnotené     


Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!Kontakt

boardlife.sk s.r.o.
Vajnorská 48
831 04 Bratislava
IČO: 35742135
DIČ: 2021389073

Sídlo redakcie: boardlife.sk s.r.o.
Kutuzovova 11
831 03 Bratislava
boardlifeboardlife.sk

Telefón +421 948 202 626
Redakcia a reklama

Šéfredaktor:
Kristián Tomančík - kristianboardlife.sk

Office manager:
Lenka Valachovičová - lenka.valachovicovaboardlife.sk

Reklama:
Lenka Valachovičová: reklamaboardlife.skPodmienky a pravidlá:

Všeobecné ustanovenia

Všeobecné podmienky používania služieb portálu boardlife.sk (ďalej len “podmienky”)

Portálom boardlife.sk (ďalej len “portál”) sa pre potreby týchto podmienok rozumejú všetky internetové stránky, a iný obsah umiestnený na doméne boardlife.sk

Tieto podmienky vstupujú do platnosti dňom zverejnenia na portáli. Každý návštevník portálu boardlife.sk (ďalej len “užívateľ) dáva svojim prístupom na portál jeho prevádzkovateľovi (ďalej len “prevádzkovateľ”) súhlas s týmito podmienkami v plnom znení a zároveň týmto zaručuje, že je s podmienkami uzrozumený. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo tieto podmienky upravovať.

Užívateľom je každá osoba, ktorá pristúpi na niektorú zo stránok portálu, využíva služieb portálu a svojim prístupom na stránky pristúpi k podmienkam používania jeho služieb. Užívateľom je osoba, ktorá sa v súlade s týmito podmienkami zaregistruje/zaregistrovala v rámci využívania služieb portálu.

Prevádzkovateľom portálu boardlife.sk je: boardlife.sk, s.r.o., Vajnorská 48, 831 04 Bratislava.

Užívateľ nesmie:

-       ďalej šíriť obsah portálu bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       akúkoľvek časť obsahu portálu upravovať, kopírovať, distribuovať, predávať, zobrazovať, reprodukovať, publikovať, licencovať bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       vytvárať z obsahu portálu akékoľvek súborné či odvodené diela

-       používať služby portálu k akémukoľvek účelu odporujúcemu týmto podmienkam alebo platným zákonom Slovenskej republiky

-       využívať služby portálu spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či hanobeniu dobrého mena portálu

-       používať služby serveru a konať spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či obmedzeniu prevádzky portálu, prípadne k obmedzeniu ostatných užívateľov portálu

-       akokoľvek získavať alebo pokúšať sa získať informácie týkajúce sa služieb a prevádzky portálu, ktoré nie sú alebo neboli zverejnené alebo poskytnuté prevádzkovateľom

-       vystupovať pod menom/nickom boardlife.sk

Pokiaľ užívateľ akýmkoľvek spôsobom poskytne portálu svoje názory, pripomienky, prípadne iný obsah v súvislosti s využívaním akýchkoľvek služieb portálu, dáva týmto prevádzkovateľovi portálu práva k týmto výsledkom jeho činnosti a to aj vtedy, keď sú chránené autorským zákonom. To znamená akékoľvek použitie takéhoto obsahu a vytváranie odvodených diel, či sublicencovanie neobmedzených práv vo vzťahu k takémuto obsahu tretej strane.  Na základe poskytnutia takéhoto obsahu nevzniká prevádzkovateľovi povinnosť akéhokoľvek použitia a je oprávnený takýto obsah kedykoľvek odstrániť zo stránok portálu. Za poskytnutie takéhoto obsahu nenáleží užívateľovi akákoľvek odplata.

Registrácia a užívateľský účet

Registráciou vytvorí užívateľ užívateľský účet (ďalej len „účet“), ktorý umožňuje užívateľovi prístup k službám portálu. Registrácia užívateľa je bezplatná.

Podmienkou pre využívanie užívateľského účtu je vyplnenie registračného formulára užívateľom na webovej stránke portálu.  Zaregistrovať sa môže každý užívateľ, ktorý svojím prístupom na ktorúkoľvek zo stránok portálu vyjadril svoj plný súhlas s týmito podmienkami a akceptuje všetky ich ustanovenia.

Užívateľský účet umožňuje užívateľovi používanie vybraných služieb portálu. Pre prístup k týmto službám využíva užívateľ svoj nick (prihlasovacie meno) a zvolené heslo. Po zaregistrovaní do systému pomocou prihlasovacieho mena a hesla budú zobrazované niektoré osobné údaje užívateľa.

Každým opätovným prihlásením do systému (využívaním účtu) dáva užívateľ prevádzkovateľovi výslovný súhlas s platnými podmienkami zverejnenými na stránkach portálu.

Podmienkou registrácie užívateľa je uvedenie pravdivých a kompletných údajov (ďalej „údaje“),  ktoré sú vyžadované v registračnom formulári. Užívateľ má právo tieto údaje kedykoľvek zmeniť, opraviť.

Každý užívateľ môže mať vytvorený len jeden užívateľský profil. V prípade zistenia opaku môžu byť profily užívateľa bez upozornenia prevádzkovateľom zmazané. Pokiaľ nebude užívateľ aktívny počas 12 mesiacov od posledného prihlásenia, prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo jeho profil vrátane všetkých poskytnutých údajov, obsahu a dát z portálu vymazať.

Prevádzkovateľ je oprávnený kedykoľvek v budúcnosti požiadať užívateľa o doplnenie týchto údajov za účelom rozšírenia služieb portálu. Pokiaľ užívateľ neuvedenie požadované údaje je prevádzkovateľ  oprávnený zrušiť registráciu užívateľa, poprípade zamedziť užívateľovi prístup na portál.

Registráciou vyjadruje užívateľ svoj súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov pre potreby vyplývajúce zo služieb portálu v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov až do písomného odvolania svojho súhlasu. Užívateľ berie na vedomie, že si je vedomý svojich práv podľa zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, že poskytnutie údajov je dobrovoľné a svoj súhlas môže kedykoľvek bezplatne odvolať. Tento súhlas udeľuje užívateľ bezplatne.

Prostredníctvom registračného formulára prevádzkovateľ získava a zhromažďuje údaje o užívateľoch. Prevádzkovateľ sa zaväzuje urobiť všetky potrebné opatrenia pre zamedzenie úniku dát a zamedzenie ich prípadného zneužitia tretími stranami. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za prípadné zásahy tretích osôb, v ich dôsledku tieto osoby získajú neoprávnený prístup k osobným údajom užívateľov, ich účtov alebo príslušnej databáze prevádzkovateľa, ktoré následne tieto osoby neoprávnene použijú, využijú, zneužijú alebo sprístupnia ďalším osobám. Užívateľ prehlasuje, že si je v tejto súvislosti možných rizík pre neho vyplývajúcich z vyššie uvedených neoprávnených zásahov tretích osôb.

Užívateľ berie na vedomie, že dáta, ktoré dobrovoľne poskytne alebo zverejní na portáli môžu byť použité treťou osobou. Prevádzkovateľ v žiadnom prípade nenesie zodpovednosť za prípadné zneužitie takto získaných dát. Užívateľ prehlasuje, že si je vedomý rizík pre neho vyplývajúcich z možných zásahov tretích osôb.

Služby portálu:

Bazár

Diskusia

Súťaže

Newsletter

Bazár

V bazáre môže registrovaný užívateľ vkladať, upravovať prípadne mazať svoje inzeráty. Užívateľ nesmie bazár využívať k nelegálnemu obohacovaniu, predaju vecí, ktoré nadobudol v rozpore s platnými zákonmi Slovenskej republiky a akejkoľvek inej nelegálnej činnosti.

Tento priestor je určený pre občiansku inzerciu, preto si prevádzkovateľ vyhradzuje komerčnú inzerciu vymazať. V prípade záujmu o jej umiestnenie nás kontaktujte.  V prípade porušenia týchto podmienok si prevádzkovateľ portálu vyhradzuje právo obmedziť prípadne celkom znemožniť užívateľovi prístup do tejto služby.

Diskusia

Diskusia je priestor, ktorý umožňuje všetkým registrovaným užívateľom vkladať príspevky a vyjadrovať tak svoj názor, spoznávať ľudí a rozvíjať vzájomné kontakty. Užívateľ môže vkladať svoje príspevky na vybrané stránky portálu. Užívateľ diskusie pristupuje k ostatným používateľom s úctou a nevnucuje svoje názory ostatným. Zakázané je vkladať príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo skupinám obyvateľom, k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy. Zakázané je vkladať akékoľvek reklamné informácie.

Užívateľ píše príspevky výlučne pod svojím menom/nickom. Prevádzkovateľ si v prípade opätovného porušovania vyššie uvedených pravidiel diskusie vyhradzuje právo odmietnuť prístup k službám portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah komunikácie.

Súťaže

Na portáli prebiehajú rôzne súťaže o hodnotné ceny, ktorých sa môže zúčastniť každý registrovaný užívateľ. Podmienkou účasti v takejto súťaži je správna odpoveď a správne vyplnené kontaktné údaje, ktoré slúžia na zasielanie prípadnej výhry v súťaži. Organizátorom súťaží je prevádzkovateľ portálu. Ceny do súťaží vkladá buď prevádzkovateľ alebo tretia osoba, ktorí zároveň zodpovedajú za ich doručenie výhercom.

Výhercom sa stáva osoba, ktorá správne odpovedá na súťažné otázky v danej súťaži a poskytla všetky údaje potrebné na nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby a bola za výhercu vyhlásená.  Výherca bude o výhre kontaktovaný prevádzkovateľom na emailovej adrese, ktorú uviedol pri registrácii. Nárok na výhru zaniká v prípade, ak nie je možné skontaktovať sa s výhercom alebo tento koná v rozpore s dobrými mravmi (poskytol nepravdivé údaje, získal výhru podvodným konaním...), ak si výhru neprebral v stanovenej alebo dohodnutej lehote.

Prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo kedykoľvek prebiehajúcu súťaž zrušiť bez predchádzajúceho upozornenia, má právo prebiehajúcu súťaž kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť, či upraviť pravidlá súťaže. Výhry v súťaži nie je možné práve vymáhať. Prevádzkovateľovi nevzniká žiadny právny záväzok voči účastníkom súťaže alebo výhercom v súťaži/súťažiach.

Newsletter

Podstatou newsletteru je odosielanie relevantných informácií týkajúcich sa portálu, prípadne reklamných informácií prostredníctvom emailu na základe predošlého súhlasu či vyžiadania zasielania. Emaily majú informačný, prípadne reklamný charakter a sú odosielané emailom na adresy len registrovaným užívateľov. Užívateľ môže kedykoľvek oznámiť svoj nesúhlas so zasielaním takýchto emailov prevádzkovateľovi portálu.

Záverečné ustanovenia

Prevádzkovateľ portálu je oprávnený sledovať údaje z profilu jednotlivých užívateľov portálu pre štatistické účely. Je oprávnený informovať tretie osoby o štatistických údajoch týkajúcich sa užívateľov a tieto údaje zverejňovať. Tieto údaje neobsahujú žiadne údaje, ktoré by mohli viesť k identifikácii užívateľa prípadne k jeho kontaktovaniu bez jeho súhlasu. Prevádzkovateľ je oprávnený tieto údaje odtajniť v prípade, že to bude nevyhnutné k dodržiavaniu platných zákonov Slovenskej republiky.

Prevádzkovateľ týmto prehlasuje, že venuje a bude venovať maximálne úsilie na prevádzkovanie portálu a služieb s tým spojených tak, aby minimalizoval prípadné riziká, ktoré by mohli užívateľovi či tretím osobám vzniknúť pri riadnom používaní portálu. 

Prevádzkovateľ je oprávnený:

-       robiť akékoľvek zásahy do systému portálu bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia

-       kedykoľvek ukončiť poskytovanie akejkoľvek služby portálu a prevádzku celého portálu bez predchádzajúceho upozornenia

-       upravovať tieto podmienky a ich jednotlivé časti. Zmena podmienok je platná dňom zverejnenia na portáli.