Sony Ericsson Snowboard Fest 2012 - časť 1.

Pondelok 20. Februára 2012  |  Autor: Boardlife |  Foto-video: Mat Rendek  |   0 komentárov
Každoročne sa na Slovensku organizuje jedna veľká snowboardová akcia. Zúčastňujú sa na nej veľké mená minimálne európskeho snowboardingu. Posledné roky už nemá na Slovensku konkurenciu, ale aj tak stále rastie a vyvíja sa. Sony Ericsson Snowboard Fest a jeho dvanásty ročník.

Honza Nečas Jorn Simen Aaboe

 

 

Maťo Matys Honza Nečas

Ľudko! Matej a Slávka Neči Trym Nordgaard

Veľká zmena čakala organizátorov, jazdcov a vlastne všetkých, čo sledujú túto mnohoročnú akciu. Z východu Slovenska, teda zo strediska Ski Drienica sa presunula bližšie do stredu a to do strediska Park Snow Donovaly. Veľká česť pre stredisko, hostiť akciu svetového formátu, akou 4* hviezdičkový event je. V sezóne 2011/2012 sa na svete konajú len štyri 4*TTR Big Air akcie a jednou z nich bol aj SESF (Sony Ericsson Snowboard Fest) a práve na Donovaloch!

Jorn Simen Aaboe Sw Bs 1080 doublecork

Viac fotiek od Matúša Rendeka nájdete v našej ::: GALÉRII :::

Einar Setfansson

Nové miesto vyvolalo množstvo otáznikov, či bude vybudovaný kvalitný skok, tak ako to býva, či všetko prebehne v poriadku, či bude dostatočne dlhý rozbeh, či bude dostatočne dlhý a bezpečný dopad. Všetky očakávania sa splnili, aj keď cesta k nim, nebola najľahšia. Shaperi, nazvem ich tak, lebo je to široký pojem a na výstavbe skoku sa podieľalo veľa ľudí a techniky. Samotný skok a platforma na ktorom stojí je ohromnou masou snehu. Človek, si ani nevie predstaviť, že sa to stavalo bez hlinených základov. O skok sa postaral Ľudko Snovák, legenda slovenského snowboardingu. Samozrejme s výdatnou pomocou shaperov Riders Parku na Donovaloch, techniky, diel, prírody, shaperov a pomocníkov. Skok meraný Mišom Chovanom pomocou pásma mal 18 metrov. Dopad dlhý a prudký, teda pre Jana Nečasa by mohol mať ešte o 50 metrov viac, lebo Honzík ľúbi lietať.

Mišo Chovan profile Zranený Pavel Šálek

Nádherná obloha nádherný štýl

Nájazd na skok bol z lesa a prudšej nájazdovej hrany. V piatok sa mal skok otestovať na oficiálnom tréningu. My sme samozrejme boli pri tom. Tréning naplánovaný na 18 hodinu a tak sa aj stalo. Jazdci pripravení na testnutie. Bude rýchlosť? Uvidíme. V piatok pofukoval dosť silný nárazový, nevyspytateľný vietor, ktorý robil jazdcom od začiatku problémy. Teda ako komu. Napríklad taký Pavel Vyroubal z Čiech ho krásne preletel až do ideálneho dopadu a nebol sám. Bohužiaľ väčšina rideorov mala problémy a chytala tail. No nie grabom, ale o koniec table. Na nevyspytateľný vietor a malú rýchlosť doplatili Pavel Šálek a Trym Nordgaard. Pavel bohužiaľ škaredo a tým sa jeho účinkovanie na SESF 2012 skončilo.

Trym sa rozbieha Maťo Matys Maťo Matys

Viac fotiek od Matúša Rendeka nájdete v našej ::: GALÉRII :::

Slavo Muro Lula a Slavka

Trym Nordgaard Jorn Simen Aaboe

Piatkový tréning zrušený, organizátori ohlásili malé, ale podstatné zmeny, aby bola v sobotu rýchlosť a bezpečnosť. Ako to na veľkých akciách formátu 4*TTR s prize money 10.000 USD je, prebehol riders meeting. Pred ním ešte judge meeting. Hlavného rozhodcu robil Iztok Sumatic zo Slovinska. O jeho skúsenosti hovorí pozvanie na headjudging nadchádzajúcich Olympijských hier. Veľké skúsenosti poskytol trom slovenským judgom: Mišovi Chovanovi, Erikovi Tomašákovi a mňe (Kristiánovi). Už na riders meetingu bolo vidieť zaujímavé tváre jazdcov. Michael Stanschitz (AUT), Trym Nordgaard (NOR), Einar Stefansson (ICE), Odd Solerod (NOR), Jorn Simen Aaboe (NOR), Patrik Cinca (GER), Linus Krohn (SWE), Roni Rintala (FIN), Nejc Pucko (SLO), Mario Wanger (AUT), Chris Kröll (AUT), Peter Podlogar (SLO), Aljosa Krivec (SLO), Tobias Larsson (SWE), Sami Mersinli (FIN), Jan Nečas (CZ), Tomaš Tuzar (CZ), Petr Horák (CZE), Isak Björnström  (SWE), Pavel Vyroubal (CZE), Dušan Kríž (CZE). Na slovenskej akcii nesmelichýbať ani slovenskí jazdci. Maťo Matys, Mišo Husár, Dušan Bízik a Martin Grisník sa nezľakli veľkého skoku a zúčastnili sa. A nie len to. Maťo Matys sa dostal do finále. O tom však v ďalších riadkoch.

Shaping pri západe NICE!

Viac fotiek od Matúša Rendeka nájdete v našej ::: GALÉRII :::

Jorn Simen Aaboe Honzík pekne drží!

Sobotňajšie ráno bolo plné očakávania. Vietor mal pomaly ustáť, predpovedalo sa polooblačno, bez zrážok. Ja s Erikom a Isztokom bereme doksky a vyrážame na judeges freeride. Vývoz na Novú Hoľu, kde stretávame Mesa a dávame si zopár fanatických oblúkov. Erik padá, my pokračujeme ďalej. Keďže ani Isztok ani ja nevieme presne kadiaľ ďalej, zasekávame sa v hustom lese. Spokojní s jazdami prerážame stromoradie a stretávame sa s Erikom pri Donlyčku. Skvelý začiatok festu. Oficiálny tréning po prerobení skoku a nájazdu, kedy sa trocha zrezala hrana a predĺžil rozjazd. Podstatné úpravy pre bezpečnosť a kvalitu snowboardingu. Jazdci si dali zopár tréningových jázd, aby si „oťukali“ skok. Krása, väčšina pokusov do dopadov. Naši jazdci, teda okrem Maťa, váhali, predsalen nejazdia skoky takejto veľkosti každý týždeň. Nakoniec si ho všetci skočili.

Nórske esá Slavo a Monika Linus a jeho nehorázna držka

VIP RB, JM a BLF Judges veža Okná Príchod divákov

Areál kde sa jazdilo bol ohradený, bezpečnosť je prvoradá. Zavreté boli všetky skoky v Ridersparku na Donovaloch. Miestni shaperi to isto pochopili, že veľká akcia akou SESF je, si vyžaduje aj špeciálne bezpečnostné pravidlá. Akcia v tomto formáte sa v ich snowparku koná 1x za rok a tak štyri dni uzavretia snowparku určite nebol problém. Hlavne keď na horách snežilo a väčšina fanaticky jazdila pow a nehovoriac o tom, že zo 4 dni uzavretia parku mega fúkalo, že sa nedalo jazdiť, ale ani byť na kopci. V dolnej časti bol riders a staff stan v ktorom sa dalo zohriať, vypiť kávu, čaj, zajesť dačo sladké a oddýchnuť si. Na zjazdovke ste mohli nájsť ešte VIP stan s pochutinami a popijatinami zadara, Jägermesiter stánok s tuho nachladeným povzbudzovačom, Red Bull stan s ďalšími peckami a na konci Boardlife stánoček s tričkami. Oproti, na druhej strane vyrástol ešte jeden stan s okrídlenými drinkami. Čiže o smäd bolo postarané, taktiež príjemnú chuť v ústnej dutine pomocou TicTacu. Všetko to speakoval Junior a Marcel s FunRádia, ktorým asistoval aj Ľudko Snovák. 

Horis Aljosa Krivec Trym Nordgaard Jorn Simen Aaboe

Trym Nordgaard Mario Wanger

Viac fotiek od Matúša Rendeka nájdete v našej ::: GALÉRII :::

Stan Patrick Cinca

Kvalifikácia mohla začať. Počet registrovaných jazdcov sa zastavil na čísle 26. O dosť menej, ako bolo avizovaných. Početná poľská výprave z neznámych príčin nedorazila. Pošuškávalo sa, že stoja na Drienici a už nemôžu odísť, keďže požili väčšie množstvo východoslovenského páleného. Škoda. Podmienkou kvalifikovania sa bola minimálna rotácia o 720° v akomkoľvek smere. Problém zajazdiť minimálnu rotáciu zo začiatku nerobilo problém cca desiatke jazdcov. Na kvalifikáciu mali jazdci hodinu a pol. Štandardným trikom bola BS 720, najštýlovejšiu zajazdil Chris Kröll. Pretiahnutá, vo výške a s čistým dopadom. Bezkonkurenčne. Sedmička musela byť naozaj čistá, bez chyby na dopade.

Honza Nečas double

Viac fotiek od Matúša Rendeka nájdete v našej ::: GALÉRII :::

Maťko Cicky

Kvalifikáciou bohužiaľ neprešla väčšina slovenských jazdcov a to Mišo Husár, ktorý točil fs 720 v štýle, bohužiaľ chýbal bezchybný dopad. Určite veľká skúsenosť pre Miša. Tino Grisník taktiež neprešiel kvalifikáciou a taktiež nazbieral skúsenosti z veľkého skoku. Do semifinále sa nepodarilo prebojovať ani Dušanovi Bízikovi, ktorý to skúšal riadne dlho. Nepríjemné pády, kontrola u horskej ho však vyradili. S radosťou sme však videli Bs 720 od Maťa Matysa, čo znamenalo postup do semifinále. V kvalifikácii okrem prvých krásnych trikov zaujal aj nebezpečný, škaredo vyzerajúci, metalový pád od akej si ikony posledných dvoch ročníkov SESF – Linusa Krohna. Hrana na kickri, krátky let a dopad na table z niekoľkometrovej výšky. Veľmi škaredé! Linus je však drsný a všetko rozchodil len s vyrazeným dychom. Kvalda skončená, ide sa do semifinále.

Maťo Matys Maťo Matys

Trym Nordgaard Jorn Simen Aaboe Trym Nordgaard

Tak a to by bola prvá časť reportu zo Sony Ericsson Snowboard Festu 2012, ktorý sa konal na Donovaloch. Pozrite si naše video, ktoré spracoval Robo Ludrovský a takisto aj zaujímavé fotky od Mata Rendeka. Viac fotiek nájdete v ::: GALÉRII :::, ktorej záložka sa nachádza hore. Už zajtra píde semifinále a aj fotky od Lully a pravdepodobne aj Pabla.

Šampange

Riders a top 10

DRUHÁ ČASŤ REPORTU UŽ ZAJTRA!!!!!!!!!!!!!

Aljoša Krivec Chris Kröll Cecky!

Jorn Simen Aaboe 1 Jorn Simen Aaboe 2 Jorn Simen Aaboe 3 Jorn Simen Aaboe a Trym Nordgaard

Hodnotenie:


Filter & Vyhľadávanie      Najčítanejšie články        


Zatvoriť

Už ste čítali?

To najlepšie z PWA Aloha Classic od JP

Viac ...Najlepšie ohodnotené     


Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!Kontakt

boardlife.sk s.r.o.
Vajnorská 48
831 04 Bratislava
IČO: 35742135
DIČ: 2021389073

Sídlo redakcie: boardlife.sk s.r.o.
Kutuzovova 11
831 03 Bratislava
boardlifeboardlife.sk

Telefón +421 948 202 626
Redakcia a reklama

Šéfredaktor:
Kristián Tomančík - kristianboardlife.sk

Office manager:
Lenka Valachovičová - lenka.valachovicovaboardlife.sk

Reklama:
Lenka Valachovičová: reklamaboardlife.skPodmienky a pravidlá:

Všeobecné ustanovenia

Všeobecné podmienky používania služieb portálu boardlife.sk (ďalej len “podmienky”)

Portálom boardlife.sk (ďalej len “portál”) sa pre potreby týchto podmienok rozumejú všetky internetové stránky, a iný obsah umiestnený na doméne boardlife.sk

Tieto podmienky vstupujú do platnosti dňom zverejnenia na portáli. Každý návštevník portálu boardlife.sk (ďalej len “užívateľ) dáva svojim prístupom na portál jeho prevádzkovateľovi (ďalej len “prevádzkovateľ”) súhlas s týmito podmienkami v plnom znení a zároveň týmto zaručuje, že je s podmienkami uzrozumený. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo tieto podmienky upravovať.

Užívateľom je každá osoba, ktorá pristúpi na niektorú zo stránok portálu, využíva služieb portálu a svojim prístupom na stránky pristúpi k podmienkam používania jeho služieb. Užívateľom je osoba, ktorá sa v súlade s týmito podmienkami zaregistruje/zaregistrovala v rámci využívania služieb portálu.

Prevádzkovateľom portálu boardlife.sk je: boardlife.sk, s.r.o., Vajnorská 48, 831 04 Bratislava.

Užívateľ nesmie:

-       ďalej šíriť obsah portálu bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       akúkoľvek časť obsahu portálu upravovať, kopírovať, distribuovať, predávať, zobrazovať, reprodukovať, publikovať, licencovať bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       vytvárať z obsahu portálu akékoľvek súborné či odvodené diela

-       používať služby portálu k akémukoľvek účelu odporujúcemu týmto podmienkam alebo platným zákonom Slovenskej republiky

-       využívať služby portálu spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či hanobeniu dobrého mena portálu

-       používať služby serveru a konať spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či obmedzeniu prevádzky portálu, prípadne k obmedzeniu ostatných užívateľov portálu

-       akokoľvek získavať alebo pokúšať sa získať informácie týkajúce sa služieb a prevádzky portálu, ktoré nie sú alebo neboli zverejnené alebo poskytnuté prevádzkovateľom

-       vystupovať pod menom/nickom boardlife.sk

Pokiaľ užívateľ akýmkoľvek spôsobom poskytne portálu svoje názory, pripomienky, prípadne iný obsah v súvislosti s využívaním akýchkoľvek služieb portálu, dáva týmto prevádzkovateľovi portálu práva k týmto výsledkom jeho činnosti a to aj vtedy, keď sú chránené autorským zákonom. To znamená akékoľvek použitie takéhoto obsahu a vytváranie odvodených diel, či sublicencovanie neobmedzených práv vo vzťahu k takémuto obsahu tretej strane.  Na základe poskytnutia takéhoto obsahu nevzniká prevádzkovateľovi povinnosť akéhokoľvek použitia a je oprávnený takýto obsah kedykoľvek odstrániť zo stránok portálu. Za poskytnutie takéhoto obsahu nenáleží užívateľovi akákoľvek odplata.

Registrácia a užívateľský účet

Registráciou vytvorí užívateľ užívateľský účet (ďalej len „účet“), ktorý umožňuje užívateľovi prístup k službám portálu. Registrácia užívateľa je bezplatná.

Podmienkou pre využívanie užívateľského účtu je vyplnenie registračného formulára užívateľom na webovej stránke portálu.  Zaregistrovať sa môže každý užívateľ, ktorý svojím prístupom na ktorúkoľvek zo stránok portálu vyjadril svoj plný súhlas s týmito podmienkami a akceptuje všetky ich ustanovenia.

Užívateľský účet umožňuje užívateľovi používanie vybraných služieb portálu. Pre prístup k týmto službám využíva užívateľ svoj nick (prihlasovacie meno) a zvolené heslo. Po zaregistrovaní do systému pomocou prihlasovacieho mena a hesla budú zobrazované niektoré osobné údaje užívateľa.

Každým opätovným prihlásením do systému (využívaním účtu) dáva užívateľ prevádzkovateľovi výslovný súhlas s platnými podmienkami zverejnenými na stránkach portálu.

Podmienkou registrácie užívateľa je uvedenie pravdivých a kompletných údajov (ďalej „údaje“),  ktoré sú vyžadované v registračnom formulári. Užívateľ má právo tieto údaje kedykoľvek zmeniť, opraviť.

Každý užívateľ môže mať vytvorený len jeden užívateľský profil. V prípade zistenia opaku môžu byť profily užívateľa bez upozornenia prevádzkovateľom zmazané. Pokiaľ nebude užívateľ aktívny počas 12 mesiacov od posledného prihlásenia, prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo jeho profil vrátane všetkých poskytnutých údajov, obsahu a dát z portálu vymazať.

Prevádzkovateľ je oprávnený kedykoľvek v budúcnosti požiadať užívateľa o doplnenie týchto údajov za účelom rozšírenia služieb portálu. Pokiaľ užívateľ neuvedenie požadované údaje je prevádzkovateľ  oprávnený zrušiť registráciu užívateľa, poprípade zamedziť užívateľovi prístup na portál.

Registráciou vyjadruje užívateľ svoj súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov pre potreby vyplývajúce zo služieb portálu v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov až do písomného odvolania svojho súhlasu. Užívateľ berie na vedomie, že si je vedomý svojich práv podľa zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, že poskytnutie údajov je dobrovoľné a svoj súhlas môže kedykoľvek bezplatne odvolať. Tento súhlas udeľuje užívateľ bezplatne.

Prostredníctvom registračného formulára prevádzkovateľ získava a zhromažďuje údaje o užívateľoch. Prevádzkovateľ sa zaväzuje urobiť všetky potrebné opatrenia pre zamedzenie úniku dát a zamedzenie ich prípadného zneužitia tretími stranami. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za prípadné zásahy tretích osôb, v ich dôsledku tieto osoby získajú neoprávnený prístup k osobným údajom užívateľov, ich účtov alebo príslušnej databáze prevádzkovateľa, ktoré následne tieto osoby neoprávnene použijú, využijú, zneužijú alebo sprístupnia ďalším osobám. Užívateľ prehlasuje, že si je v tejto súvislosti možných rizík pre neho vyplývajúcich z vyššie uvedených neoprávnených zásahov tretích osôb.

Užívateľ berie na vedomie, že dáta, ktoré dobrovoľne poskytne alebo zverejní na portáli môžu byť použité treťou osobou. Prevádzkovateľ v žiadnom prípade nenesie zodpovednosť za prípadné zneužitie takto získaných dát. Užívateľ prehlasuje, že si je vedomý rizík pre neho vyplývajúcich z možných zásahov tretích osôb.

Služby portálu:

Bazár

Diskusia

Súťaže

Newsletter

Bazár

V bazáre môže registrovaný užívateľ vkladať, upravovať prípadne mazať svoje inzeráty. Užívateľ nesmie bazár využívať k nelegálnemu obohacovaniu, predaju vecí, ktoré nadobudol v rozpore s platnými zákonmi Slovenskej republiky a akejkoľvek inej nelegálnej činnosti.

Tento priestor je určený pre občiansku inzerciu, preto si prevádzkovateľ vyhradzuje komerčnú inzerciu vymazať. V prípade záujmu o jej umiestnenie nás kontaktujte.  V prípade porušenia týchto podmienok si prevádzkovateľ portálu vyhradzuje právo obmedziť prípadne celkom znemožniť užívateľovi prístup do tejto služby.

Diskusia

Diskusia je priestor, ktorý umožňuje všetkým registrovaným užívateľom vkladať príspevky a vyjadrovať tak svoj názor, spoznávať ľudí a rozvíjať vzájomné kontakty. Užívateľ môže vkladať svoje príspevky na vybrané stránky portálu. Užívateľ diskusie pristupuje k ostatným používateľom s úctou a nevnucuje svoje názory ostatným. Zakázané je vkladať príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo skupinám obyvateľom, k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy. Zakázané je vkladať akékoľvek reklamné informácie.

Užívateľ píše príspevky výlučne pod svojím menom/nickom. Prevádzkovateľ si v prípade opätovného porušovania vyššie uvedených pravidiel diskusie vyhradzuje právo odmietnuť prístup k službám portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah komunikácie.

Súťaže

Na portáli prebiehajú rôzne súťaže o hodnotné ceny, ktorých sa môže zúčastniť každý registrovaný užívateľ. Podmienkou účasti v takejto súťaži je správna odpoveď a správne vyplnené kontaktné údaje, ktoré slúžia na zasielanie prípadnej výhry v súťaži. Organizátorom súťaží je prevádzkovateľ portálu. Ceny do súťaží vkladá buď prevádzkovateľ alebo tretia osoba, ktorí zároveň zodpovedajú za ich doručenie výhercom.

Výhercom sa stáva osoba, ktorá správne odpovedá na súťažné otázky v danej súťaži a poskytla všetky údaje potrebné na nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby a bola za výhercu vyhlásená.  Výherca bude o výhre kontaktovaný prevádzkovateľom na emailovej adrese, ktorú uviedol pri registrácii. Nárok na výhru zaniká v prípade, ak nie je možné skontaktovať sa s výhercom alebo tento koná v rozpore s dobrými mravmi (poskytol nepravdivé údaje, získal výhru podvodným konaním...), ak si výhru neprebral v stanovenej alebo dohodnutej lehote.

Prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo kedykoľvek prebiehajúcu súťaž zrušiť bez predchádzajúceho upozornenia, má právo prebiehajúcu súťaž kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť, či upraviť pravidlá súťaže. Výhry v súťaži nie je možné práve vymáhať. Prevádzkovateľovi nevzniká žiadny právny záväzok voči účastníkom súťaže alebo výhercom v súťaži/súťažiach.

Newsletter

Podstatou newsletteru je odosielanie relevantných informácií týkajúcich sa portálu, prípadne reklamných informácií prostredníctvom emailu na základe predošlého súhlasu či vyžiadania zasielania. Emaily majú informačný, prípadne reklamný charakter a sú odosielané emailom na adresy len registrovaným užívateľov. Užívateľ môže kedykoľvek oznámiť svoj nesúhlas so zasielaním takýchto emailov prevádzkovateľovi portálu.

Záverečné ustanovenia

Prevádzkovateľ portálu je oprávnený sledovať údaje z profilu jednotlivých užívateľov portálu pre štatistické účely. Je oprávnený informovať tretie osoby o štatistických údajoch týkajúcich sa užívateľov a tieto údaje zverejňovať. Tieto údaje neobsahujú žiadne údaje, ktoré by mohli viesť k identifikácii užívateľa prípadne k jeho kontaktovaniu bez jeho súhlasu. Prevádzkovateľ je oprávnený tieto údaje odtajniť v prípade, že to bude nevyhnutné k dodržiavaniu platných zákonov Slovenskej republiky.

Prevádzkovateľ týmto prehlasuje, že venuje a bude venovať maximálne úsilie na prevádzkovanie portálu a služieb s tým spojených tak, aby minimalizoval prípadné riziká, ktoré by mohli užívateľovi či tretím osobám vzniknúť pri riadnom používaní portálu. 

Prevádzkovateľ je oprávnený:

-       robiť akékoľvek zásahy do systému portálu bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia

-       kedykoľvek ukončiť poskytovanie akejkoľvek služby portálu a prevádzku celého portálu bez predchádzajúceho upozornenia

-       upravovať tieto podmienky a ich jednotlivé časti. Zmena podmienok je platná dňom zverejnenia na portáli.