Sony Ericsson Snowboard Fest 2012 - časť 2.

Utorok 21. Februára 2012  |  Autor: Boardlife |  Foto-video: Robo a Lulla  |   0 komentárov
Včera sme vám predstavili prvú časť reportu s videom od Roba a fotkami od Mata Rendeka, video si pripomenieme a k druhej časti reportu pripojíme postrehy a hlavne fotky od Lully. Najkrajšie spomienky.

Semifinále, 20 jazdcov jedna divoká karta v podobe minuloročného víťaza Isaka Björnströma. Nasledoval vážnejší snowboarding. Systém bol nasledovný. Hodina a pol jam, jazdec hlási dva triky, ktoré chce aby mu judges bodovali. Z nich sa berie ten lepší. Jednoduché a predsa nie tak ľahké. Vybrať si správnu stratégiu je veľké umenie, resp. jazdec si musí veriť a mať triky najazdené na 100%. V semifinále sme boli svedkami prvého megatriku, ktorý väčšina z nás pozná z youtube. Switch Backside 1080 vo výške a na čistú dosku. Kto? Jorn Simen Aaboe. Nenápadný mladík v kukle. Bum. 

Maťo Matys Petr Horák Maťo Matys

Ďalším top hodnoteným trikom bol FS 1080 melon v podaní Alexa De La Torre. Celkovo rotácie o 1080° boli v semifinále často vídaným trikom. Oko divákov, ktorých bolo na Donovaloch (cca 1500) o čosi menej ako na Drienici, ale za to urobili veľmi príjemnú atmosféru, potešili aj BS 900 mute by Chris Kröll, Cab 900 od TT ho (Tomáša Tuzara), Fs 1080 by Aljoša Krivec. Postupoval aj Maťo Matys s trikmi Cab 900 nosegrab v super výške a s čistým dopadom. BS 900 však už taká čistá nebola, našťastie sa rátal len jeden trik.

Pavel Vyroubal

Mišo Husár Chris Kröll style! Jorn Simen Aaboe

Smolu vo semifinále si vyžralo viacero jazdcov. Pre mňa osobne to bol Petr Horák z Čiech, ktorý točí nádhernú BS 1080 doublecork. Horis si ju skúsil na nečisto, teda nezahlásil bodovaný trik. Trik nádherne odišiel. Následne si ďalšie dve jazdy zahlásil ako bodované, no bohužiaľ trik, ktorý má dá sa povedať na gule, nevrátil na čisto. Bodový zisk z dvoch ťažkých trikov, ale s pádmi nestačili na postup, ale len na celkové 13 miesto. Horíís! Sakra. Ďalším Čechom v semi bol letec Honza Nečas, ktorý lietal vysoko a hlavne ďaleko. Obrovská BS 900 ho posunula do finále. Semifinále neprialo minuloročnému víťazovi Isakovi Björnströmovi, ktorý neodišiel dve FS 900 tailgrab. Celkovo však bolo semifinále na vysokej jazdeckej úrovni. Okrem jedného jazdca bolo cca 8 riderov na skoro rovnakej jazdeckej úrovni. Rozhodovala čistota pri dopade, prevedenie triku, výška, technická náročnosť. Do finále sa mohlo a muselo dostať 10 najlepších riderov.

Lanovka sedačky temnota Slávka SK riders

Jan Nečas vysoko ďaleko

Medzi jednotlivými kolami obecenstvo zabávali komentátori z Fun rádia. Zaujímavá bola hlavne divácka súťaž o mobilné telefóny Sony Ericsson v ktorej trebalo imaginárne zajazdiť čo najlepšie freestylové jazdy. Veľká švanda sledovať ľudí ako skáču hore dole po svahu, ako by mali zapnutú dosku. K tomu kotrmelce, premety, rôzne čudné polohy a pózy. Gratulujeme aj Feyovi, ktorému sa za skvelú skoro brake jazdu podarilo vyhrať mobli.

Mišo Husár trápil FS 720 Matýsek

Honzík

Slnko zapadlo, led lampy začali pracovať naplno. Večerné finále prichádza! 10 najlepších jazdcov: Trym Nordgaard, Jan Nečas, Jorn Simen Aaboe, Mario Wanger, Chris Kroll, Aljosa Krivec, Alex De La Torre, Matej Matys, Peter Podlogar, Patrik Cinca. Top 10 a tri jazdy. Dve najlepšie sa brali do score. Samozrejme nemohli byť také isté. Ak si dobre pamätám, finále začal Maťo Matys so svojou Cab 900 v hustej výške a jeho signature štýlom. O Maťovi Matysovi si povieme v nasledujúcom samostatnom odstavci. K tomu pridal ešte BS 7, ktorá však bola prevedená trocha kŕčovito. Pri treťom pokuse Maťo padol. Za blýskania bleskov fotografov a večernej atmosféry sa jazdcom skákalo isto dobre. My na judge mostíku sme cítili zimomriavky z neskutočného jazdenia. Začnem odzadu. Chris Kröll jazdil veľmi štýlovo, bohužiaľ jeho FS 7, BS 7 a 9 neboli vôbec čisté. Veľká škoda. Patric Cinca bol ďalším zaujímavým jazdcom. Skákal FS 10 a 12 a to z prednej hrany, čo sa tak často nevidí. Avšak taktiež neustáte na čisto.

Hora Mišo Judges a Lenka Koľko..? Hmm... dva?

Jorn Simen Aaboe Horis

Iztok Sumatic Horská Judging Mišo Chovan

Peter Podlogar zo Slovinska vsadil na BS 7 a 9. Vyšla mu jedna mutovaná 9 ktorú odišiel vysoko a ďaleko, na lepšie hodnotenie to v prípade jedného čistého triku nestačilo. Alex De La Torre skúšal FS 10, ktorú nepoložil čisto a 2x BS 7. Vyšla mu posledná. Dostávame sa k prvej 5-ke. Honza Nečas jazdil celý deň veľké výšky a vo finále sa to nemenilo. BS 9, BS rodeo k hviezdam. Kombinácia dvoch ustátych trikov vo veľkej výške a štýle mu zabezpečili 5. miesto. Honza má najazdených mnoho doublov, škoda že sme ich nevideli, snáď nabudúce. Trym Nordgaard, fajn týpek z Nórska rotoval veľké veci. BS 10 a 12. Hlavne posledná 1260ky bola asi druhým najlepším trikom. Vysoko grabnutá a na gule dopadnutá. Mario Wanger z Rakúska mal tri úspešné triky a to FS 10 melon a Bs 7 doublegrab v naj štýle a FS 540 indyčko. Mňamky! Aljosa Krivec si poradil s dvoma trikmi. Hlavne nehorázna FS 10 indy bola ako z učebnice štýlu, výšky a čistoty dopadu. Skúšal aj BS 12 doblecork, ale ten mu nevyšiel, no BS 1260 mute áno. A nakoniec to najlepšie. Jorn Simen Aaboe. Čo viac napísať k tomuto chalankovi? Switch Backside 1080 double cork ako oči! K tomu pridal double backflip 180, alebo také neskoré double ródejko. No jednoducho jeho štýl a fantastické prevedenie. O prvom mieste od tréningu nebolo pochýb.

Matej Matys rotuje

Chris Kröll

Jorn Simen Aaboe

Ako som napísal na začiatku, vrátime sa k Maťovi Matysovi. Ide mu už zopár mesiacov karta. Slovenský pohár drtí neskutočným prehľadom, úspechy pridal aj z FIS Europa Cup v Brande. Ukázal zopár nových trikov, aj keď nie na Donovaloch, počas konania SESF 2012. Maťo ako jediný Slovák postúpil z kvalifikácie a aj zo semifinále. Jazdil medzi veľkými menami a veľkými trikmi a nestratil sa. Treba mať najazdené triky na gule, tak ako to predviedol práve Maťo. Jeho dva signature triky Cab 9 a BS 7 mu vyniesli fantastickú šiestu pozíciu. Je fajn vidieť, že aspoň niekto sa v silnej konkurencii top jazdcov nestratí. Maťovi gratulujeme a prajeme ďalšie úspechy. Samozrejme tým nechceme nejako znevažovať jazdenie ďalších troch Slovákov. Určite si zaslúžia rešpekt. SESF na Donovaloch im dal veľké skúsenosti.

Trym Nordgaard Mario Wanger

Trym Nordgaard Jan Nečas

Fs 1080 melon by Michael Stanchitz Bs 900 doublecork by Neči

Finále dodržalo tradíciu z minulého roka a videli sme bodovať slečnu so štýlovým vrtením pozadia a dokonca burácajúcich divákov potešila dvoma krásnymi, vztýčenými bradavkami na jej pevnej hrudi. :) Na záver si jazdci dopriali dve fínske jazdy, ako showku pre divákov a rozlúčkový pozdrav všetkým, čo sa na akcii zúčastnili. Ďakujeme! Ako býva zvykom na takýchto akciách, nič sa nenaťahuje a ide sa na vyhlásenie, ktoré bolo taktiež veľkolepé. Mobili, šampanské, rozhovory, fotky, všetko čo k tomu patrí.

Judges place Sieť Linus na kolenách

Judges Maťo Matys

Sony Ericsson Snowboard Fest sa skončil, teda jeho jazdecká časť. Nové prostredie pridalo na zaujímavosti. Snow Park Donovaly musia byť určite spokojné s takou megaakciou, ktorá je len jedna na Slovensku. Áno, bolo menej divákov ako na Drienici, ale atmosféra bola rovnako skvelá! – na prvý rok naozaj slušná účasť! Stále je čo zlepšovať, vedia to organizátori, jazdci a vlastne všetci. Po vyhlásení rýchla večera, keďže sa ručička blížila k 23 hodine, sprcha a prichystať sa na party. Pár shotov domácej 52% hrušky a ešte párminutový spánok, pred odchodom na afterku. Party sa konala v Stodole, kde zahrali Dj Junior, (nie ten z Funka, ale ten lepší:) a Dj Ľudko Snovák, ktorý popri shapovaní, speakovaní stíha aj hrať. Ja som sa bohužiaľ na afterku nedostal, nie že by som sa nezobudil po pár shotoch domácej, lenže vyčerpanosť si žiada obete. (alebo mi chýbal Milanko?) Verím a viem, že bola super, tak ako to vždy býva.

Maximálne sústredenie SBS Moderátori Interview

Skuter Saksi s Jägrom Stanok

Night session

Interview Muro Ľudko a Muro Interview Matys Dym

Jorn Simen Aaboe interview Velčok Riders Šampange

Na koniec, ale nie na posledy. Chcem sa za seba (judge) a aj za redakciu (www.boardlife.sk) poďakovať organizátorom Jožovi Murínovi a Slavovi Kapovi za skvelý event, ktorý organizujú každým rokom na Slovensku a ja aspoň raz nemusím chodiť na kvalitný európsky snowboarding k susedom do Čiech. Ďakujeme samozrejme všetkým, čo stoja za organizáciou eventu. Divákom že prišli, jazdcom že ukázali krásnu tvár snowboardingu. Stredisku, že sa nezľaklo tak veľkej a prestížnej akcie akou Sony Ericsson Snowboard Fest s 4*TTR je. Partnerom, sponzorom atď.. Dosť bolo ďakovačky. Pozrite si fotky od Mata Rendeka, Lully, Pabla a video od Roba Ludrovského. Sme hrdí na to, že môžeme prezentovať takúto akciu na našich stránkach. Dovidenia o rok!

Top boys 1. miesto Striekanie

TOP 10 ZO SONY ERICSSON SNOWBOARD FESTU 2012 NÁJDETE V NAŠEJ SRPÁVE.

Maťo šieste miesto Riders Aljoša a Muro

Hodnotenie:


Filter & Vyhľadávanie      Najčítanejšie články        


Zatvoriť

Už ste čítali?

Robert Kidnie a jeho wipeout kompilácia

Viac ...Najlepšie ohodnotené     


Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!Kontakt

boardlife.sk s.r.o.
Vajnorská 48
831 04 Bratislava
IČO: 35742135
DIČ: 2021389073

Sídlo redakcie: boardlife.sk s.r.o.
Kutuzovova 11
831 03 Bratislava
boardlifeboardlife.sk

Telefón +421 948 202 626
Redakcia a reklama

Šéfredaktor:
Kristián Tomančík - kristianboardlife.sk

Office manager:
Lenka Valachovičová - lenka.valachovicovaboardlife.sk

Reklama:
Lenka Valachovičová: reklamaboardlife.skPodmienky a pravidlá:

Všeobecné ustanovenia

Všeobecné podmienky používania služieb portálu boardlife.sk (ďalej len “podmienky”)

Portálom boardlife.sk (ďalej len “portál”) sa pre potreby týchto podmienok rozumejú všetky internetové stránky, a iný obsah umiestnený na doméne boardlife.sk

Tieto podmienky vstupujú do platnosti dňom zverejnenia na portáli. Každý návštevník portálu boardlife.sk (ďalej len “užívateľ) dáva svojim prístupom na portál jeho prevádzkovateľovi (ďalej len “prevádzkovateľ”) súhlas s týmito podmienkami v plnom znení a zároveň týmto zaručuje, že je s podmienkami uzrozumený. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo tieto podmienky upravovať.

Užívateľom je každá osoba, ktorá pristúpi na niektorú zo stránok portálu, využíva služieb portálu a svojim prístupom na stránky pristúpi k podmienkam používania jeho služieb. Užívateľom je osoba, ktorá sa v súlade s týmito podmienkami zaregistruje/zaregistrovala v rámci využívania služieb portálu.

Prevádzkovateľom portálu boardlife.sk je: boardlife.sk, s.r.o., Vajnorská 48, 831 04 Bratislava.

Užívateľ nesmie:

-       ďalej šíriť obsah portálu bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       akúkoľvek časť obsahu portálu upravovať, kopírovať, distribuovať, predávať, zobrazovať, reprodukovať, publikovať, licencovať bez písomného súhlasu prevádzkovateľa

-       vytvárať z obsahu portálu akékoľvek súborné či odvodené diela

-       používať služby portálu k akémukoľvek účelu odporujúcemu týmto podmienkam alebo platným zákonom Slovenskej republiky

-       využívať služby portálu spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či hanobeniu dobrého mena portálu

-       používať služby serveru a konať spôsobom, ktorý by viedol k poškodeniu či obmedzeniu prevádzky portálu, prípadne k obmedzeniu ostatných užívateľov portálu

-       akokoľvek získavať alebo pokúšať sa získať informácie týkajúce sa služieb a prevádzky portálu, ktoré nie sú alebo neboli zverejnené alebo poskytnuté prevádzkovateľom

-       vystupovať pod menom/nickom boardlife.sk

Pokiaľ užívateľ akýmkoľvek spôsobom poskytne portálu svoje názory, pripomienky, prípadne iný obsah v súvislosti s využívaním akýchkoľvek služieb portálu, dáva týmto prevádzkovateľovi portálu práva k týmto výsledkom jeho činnosti a to aj vtedy, keď sú chránené autorským zákonom. To znamená akékoľvek použitie takéhoto obsahu a vytváranie odvodených diel, či sublicencovanie neobmedzených práv vo vzťahu k takémuto obsahu tretej strane.  Na základe poskytnutia takéhoto obsahu nevzniká prevádzkovateľovi povinnosť akéhokoľvek použitia a je oprávnený takýto obsah kedykoľvek odstrániť zo stránok portálu. Za poskytnutie takéhoto obsahu nenáleží užívateľovi akákoľvek odplata.

Registrácia a užívateľský účet

Registráciou vytvorí užívateľ užívateľský účet (ďalej len „účet“), ktorý umožňuje užívateľovi prístup k službám portálu. Registrácia užívateľa je bezplatná.

Podmienkou pre využívanie užívateľského účtu je vyplnenie registračného formulára užívateľom na webovej stránke portálu.  Zaregistrovať sa môže každý užívateľ, ktorý svojím prístupom na ktorúkoľvek zo stránok portálu vyjadril svoj plný súhlas s týmito podmienkami a akceptuje všetky ich ustanovenia.

Užívateľský účet umožňuje užívateľovi používanie vybraných služieb portálu. Pre prístup k týmto službám využíva užívateľ svoj nick (prihlasovacie meno) a zvolené heslo. Po zaregistrovaní do systému pomocou prihlasovacieho mena a hesla budú zobrazované niektoré osobné údaje užívateľa.

Každým opätovným prihlásením do systému (využívaním účtu) dáva užívateľ prevádzkovateľovi výslovný súhlas s platnými podmienkami zverejnenými na stránkach portálu.

Podmienkou registrácie užívateľa je uvedenie pravdivých a kompletných údajov (ďalej „údaje“),  ktoré sú vyžadované v registračnom formulári. Užívateľ má právo tieto údaje kedykoľvek zmeniť, opraviť.

Každý užívateľ môže mať vytvorený len jeden užívateľský profil. V prípade zistenia opaku môžu byť profily užívateľa bez upozornenia prevádzkovateľom zmazané. Pokiaľ nebude užívateľ aktívny počas 12 mesiacov od posledného prihlásenia, prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo jeho profil vrátane všetkých poskytnutých údajov, obsahu a dát z portálu vymazať.

Prevádzkovateľ je oprávnený kedykoľvek v budúcnosti požiadať užívateľa o doplnenie týchto údajov za účelom rozšírenia služieb portálu. Pokiaľ užívateľ neuvedenie požadované údaje je prevádzkovateľ  oprávnený zrušiť registráciu užívateľa, poprípade zamedziť užívateľovi prístup na portál.

Registráciou vyjadruje užívateľ svoj súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov pre potreby vyplývajúce zo služieb portálu v zmysle zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov až do písomného odvolania svojho súhlasu. Užívateľ berie na vedomie, že si je vedomý svojich práv podľa zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, že poskytnutie údajov je dobrovoľné a svoj súhlas môže kedykoľvek bezplatne odvolať. Tento súhlas udeľuje užívateľ bezplatne.

Prostredníctvom registračného formulára prevádzkovateľ získava a zhromažďuje údaje o užívateľoch. Prevádzkovateľ sa zaväzuje urobiť všetky potrebné opatrenia pre zamedzenie úniku dát a zamedzenie ich prípadného zneužitia tretími stranami. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za prípadné zásahy tretích osôb, v ich dôsledku tieto osoby získajú neoprávnený prístup k osobným údajom užívateľov, ich účtov alebo príslušnej databáze prevádzkovateľa, ktoré následne tieto osoby neoprávnene použijú, využijú, zneužijú alebo sprístupnia ďalším osobám. Užívateľ prehlasuje, že si je v tejto súvislosti možných rizík pre neho vyplývajúcich z vyššie uvedených neoprávnených zásahov tretích osôb.

Užívateľ berie na vedomie, že dáta, ktoré dobrovoľne poskytne alebo zverejní na portáli môžu byť použité treťou osobou. Prevádzkovateľ v žiadnom prípade nenesie zodpovednosť za prípadné zneužitie takto získaných dát. Užívateľ prehlasuje, že si je vedomý rizík pre neho vyplývajúcich z možných zásahov tretích osôb.

Služby portálu:

Bazár

Diskusia

Súťaže

Newsletter

Bazár

V bazáre môže registrovaný užívateľ vkladať, upravovať prípadne mazať svoje inzeráty. Užívateľ nesmie bazár využívať k nelegálnemu obohacovaniu, predaju vecí, ktoré nadobudol v rozpore s platnými zákonmi Slovenskej republiky a akejkoľvek inej nelegálnej činnosti.

Tento priestor je určený pre občiansku inzerciu, preto si prevádzkovateľ vyhradzuje komerčnú inzerciu vymazať. V prípade záujmu o jej umiestnenie nás kontaktujte.  V prípade porušenia týchto podmienok si prevádzkovateľ portálu vyhradzuje právo obmedziť prípadne celkom znemožniť užívateľovi prístup do tejto služby.

Diskusia

Diskusia je priestor, ktorý umožňuje všetkým registrovaným užívateľom vkladať príspevky a vyjadrovať tak svoj názor, spoznávať ľudí a rozvíjať vzájomné kontakty. Užívateľ môže vkladať svoje príspevky na vybrané stránky portálu. Užívateľ diskusie pristupuje k ostatným používateľom s úctou a nevnucuje svoje názory ostatným. Zakázané je vkladať príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo skupinám obyvateľom, k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy. Zakázané je vkladať akékoľvek reklamné informácie.

Užívateľ píše príspevky výlučne pod svojím menom/nickom. Prevádzkovateľ si v prípade opätovného porušovania vyššie uvedených pravidiel diskusie vyhradzuje právo odmietnuť prístup k službám portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah komunikácie.

Súťaže

Na portáli prebiehajú rôzne súťaže o hodnotné ceny, ktorých sa môže zúčastniť každý registrovaný užívateľ. Podmienkou účasti v takejto súťaži je správna odpoveď a správne vyplnené kontaktné údaje, ktoré slúžia na zasielanie prípadnej výhry v súťaži. Organizátorom súťaží je prevádzkovateľ portálu. Ceny do súťaží vkladá buď prevádzkovateľ alebo tretia osoba, ktorí zároveň zodpovedajú za ich doručenie výhercom.

Výhercom sa stáva osoba, ktorá správne odpovedá na súťažné otázky v danej súťaži a poskytla všetky údaje potrebné na nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby a bola za výhercu vyhlásená.  Výherca bude o výhre kontaktovaný prevádzkovateľom na emailovej adrese, ktorú uviedol pri registrácii. Nárok na výhru zaniká v prípade, ak nie je možné skontaktovať sa s výhercom alebo tento koná v rozpore s dobrými mravmi (poskytol nepravdivé údaje, získal výhru podvodným konaním...), ak si výhru neprebral v stanovenej alebo dohodnutej lehote.

Prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo kedykoľvek prebiehajúcu súťaž zrušiť bez predchádzajúceho upozornenia, má právo prebiehajúcu súťaž kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť, či upraviť pravidlá súťaže. Výhry v súťaži nie je možné práve vymáhať. Prevádzkovateľovi nevzniká žiadny právny záväzok voči účastníkom súťaže alebo výhercom v súťaži/súťažiach.

Newsletter

Podstatou newsletteru je odosielanie relevantných informácií týkajúcich sa portálu, prípadne reklamných informácií prostredníctvom emailu na základe predošlého súhlasu či vyžiadania zasielania. Emaily majú informačný, prípadne reklamný charakter a sú odosielané emailom na adresy len registrovaným užívateľov. Užívateľ môže kedykoľvek oznámiť svoj nesúhlas so zasielaním takýchto emailov prevádzkovateľovi portálu.

Záverečné ustanovenia

Prevádzkovateľ portálu je oprávnený sledovať údaje z profilu jednotlivých užívateľov portálu pre štatistické účely. Je oprávnený informovať tretie osoby o štatistických údajoch týkajúcich sa užívateľov a tieto údaje zverejňovať. Tieto údaje neobsahujú žiadne údaje, ktoré by mohli viesť k identifikácii užívateľa prípadne k jeho kontaktovaniu bez jeho súhlasu. Prevádzkovateľ je oprávnený tieto údaje odtajniť v prípade, že to bude nevyhnutné k dodržiavaniu platných zákonov Slovenskej republiky.

Prevádzkovateľ týmto prehlasuje, že venuje a bude venovať maximálne úsilie na prevádzkovanie portálu a služieb s tým spojených tak, aby minimalizoval prípadné riziká, ktoré by mohli užívateľovi či tretím osobám vzniknúť pri riadnom používaní portálu. 

Prevádzkovateľ je oprávnený:

-       robiť akékoľvek zásahy do systému portálu bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia

-       kedykoľvek ukončiť poskytovanie akejkoľvek služby portálu a prevádzku celého portálu bez predchádzajúceho upozornenia

-       upravovať tieto podmienky a ich jednotlivé časti. Zmena podmienok je platná dňom zverejnenia na portáli.