Skvelá hudba, partys a dvojdňový život na Grape Festivale 2014
Štvrtok 21. Augusta 2014
Autor: Boardlife
Foto-video: Lulla, Štefan Kurilla
0 komentárov

Skvelá hudba, partys a dvojdňový život na Grape Festivale 2014

Konečne po roku sme sa všetci stretli na piešťanskom letisku, kde sa od piatku 15. augusta 2014 odohrával pre nás najlepší slovenský festival – Grape. Prečo najlepší? Čítajte ďalej a dozviete sa. Súčasťou festivalu Grape je už štvrtím rokom aj naša Boardlife.sk zóna a s potešením môžeme zhodnotiť, že je rok od roku navštevovanejšia. Ale pekne postupne.

Grejp 2014

Nefunguje ti video? Vypni AddBlock.

Report rozčleníme na dni, keďže každým dňom sa dialo niečo iné, line up bol nabitý a aj aktivít bolo neúrekom. Začneme tým, čím sme ku Grape prispeli my. Keďže sme v areáli letiska boli už od štvrtka, tak na návštevníkov Boardlife.sk zóny bolo všetko pripravené. Veľmi využívanou a oceňovanou službou bolo stanové mestečko Husky v Boardlife.sk zóne. Čitatelia nášho webu mali možnosť rezervovať si vynikajúce Husky stany a počas festivalu Grape v nich prespávať, spolu s kamošmi. Službu „netrep sa na fesťák so stanom, my ti ho postavíme“ využilo vyše 120 ľudí. Kto sa u nás ubytoval, získal okrem miesta v stane aj malé darčeky od nás a našich partnerov, napríklad energiu od Red Bull a malé BACARDÍ prekvapenie. Okrem stanového mestečka sme na Grape priniesli aj ďalšie aktivity z toho jednu úplne novú.

"Ďalšou, už tradičnou aktivitou, je minirampa v ktorej prebiehali skate/bike/inline exhibície a bola počas oboch dní k dispozícii aj pre širokú festivalovú verejnosť."

Počasie prialo vodným športom a tak skimboardová dráha, kde bola napustená voda a vy ste sa mohli pošmýkať, slávila úspech. Počas oboch dní si prišlo na skimboarde zajazdiť množstvo ľudí, väčšina na takomto niečom stála po prvý krát. Ďalšou, už tradičnou aktivitou, je minirampa v ktorej prebiehali skate/bike/inline exhibície a bola počas oboch dní k dispozícii aj pre širokú festivalovú verejnosť. Tieto aktivity ste si mohli vychutnať vďaka nášmu partnerovi, výrobcovi mobilných telefónov HTC. Treťou, úplne novou aktivitou boli Cornhole a Diskgolf. Spočiatku sme mali obavy, či návštevníci festivalu budú mať chuť hádzať vrecko sušenej kukurice do terča, ale už prvé hodiny nás presvedčili o tom, že táto aktivita bude obľúbená aj medzi návštevníkmi. So záujmom sme sledovali radosť a záujem s akým ľudia hádzali na terč. Na Grape festivale ste si mohli vyskúšaj aj svoju rovnováhu na balans doskách (indoboardoch) a ak vám chýbalo nejaké športové oblečenie zohnali ste ho u našich kočiek v Boardlifecentrum shope.

"Spočiatku sme mali obavy, či návštevníci festivalu budú mať chuť hádzať vrecko sušenej kukurice do terča...."

Vráťme sa však celkovo na festival. Na Grape boli okrem našej zóny aj Jack Daniel's dedinka, kde sa dalo príjemne posedieť a čo to popiť, zahrať si rôzne hry. Tradične O2 malo množstvo aktivít od strkania rúk do modrej farby až po behanie v kolese oblečený ako myš. Urbanmarket – združoval umelcov, návrhárov, dizajnérov a všetkých, čo sa motajú okolo. Nechýbali dva veľké foodcourty množstvom stánkov a tak ďalej. Kto bol niekedy na festivale, vie zhruba ako to vyzerá. Každý si našiel to svoje. Či už sa to týka jedla, pitia, alebo sprievodných akcií.

"Nie len pre ideálnu veľkosť a dostupnosť všetkých súčastí festivalu radíme Grape ako ten najlepší na Slovensku."

Ešte niečo o stages. Na Grape je ich akurát a sú ideálne rozložené (až na jednu tohtoročnú výnimku). Nie len pre ideálnu veľkosť a dostupnosť všetkých súčastí festivalu radíme Grape ako ten najlepší na Slovensku. Nemusíte nachodiť 1.500 km aby ste boli všade. Za zábavou sme teda nemuseli chodiť ďaleko a bola sústredená hlavne na týchto stages: Hlavný O2 stage, ďalšie Suzuki a Kozel stage, malý Jack Daniel's stage a Red Bull Tour Bus. Tento rok bol redbulácky autobus otočený pódiom k hlavnému stage, čo niekedy robilo šarapatu a bolo počuť hudbu z oboch, teda ak ste stáli v strede. Snáď sa budúci rok podarí zladiť tieto dva stages o niečo lepšie.

Koncerty v piatok. Zbaviť panenstva Grape 2014 sme išli na prvom koncerte, ktorý pripravil Strapo. Následne sme sa premiestnili na Yanka Krála, Veca & Valihoru + Škrupa a ďalšie koncerty, ktoré trvali až do rána. Popri nich sme lietali medzi jednotlivými zónami a hlavne si užívali festival.

V piatok nás čakali pre nás dva highlighty a to Bombay Bicycle Club a Editors. Bolo ich však viac. Počas dňa aj noci sme postretávali kopec kamošov, pokvetinkovaných ľudí, užili si zábavu. Nie sme hudobní fajnšmetkerovia a tak opisovať jednotlivé kapely, ich výkony na pódiu, zvuk, audiovizuálne efekty, emócie, výkony zvukárov a reprákov nebudeme. To necháme na povolanejších. Festival budeme sumarizovať na záver.

Sobota. Vytriezvenie z prvého nabitého dňa, kedy sme tancovali do rána. Pozbierať sa a ide sa naplno do druhého dňa. V Boardlife.sk zóne nás čakajú súťaže v Cornhole o fľašku BACARDÍ Oakheart a taktiež súťaž v skimboaridngu o exkluzívny mobilný telefón HTC One (M8). Na raňajky si dávame mŕtvu praženicu a k tomu pivo. Vlastne pivo si nedávame. Výčapy akosi nezvládajú nápor ranných a hlavne smädných zabávajúcich sa.  

"Pršalo, svietilo slnko, fúkal vietor, zima, teplo, dúha, dve dúhy, tri dúhy, štyri dúhy..."

Koncerty. Lavagance, Le Payaco, Billy Barman, Boyband, B Boys pred Red Bull Tour Busom. Čo by to bol report, keby sme nespomenuli počasie. To bolo naozaj všeliaké. Pršalo, svietilo slnko, fúkal vietor, zima, teplo, dúha, dve dúhy, tri dúhy, štyri dúhy (asi veľa piva poz. red.). Najhoršie bolo, že všetko toto počasie sa striedalo periodických 6,32658 minúty. Vydržali sme to a to je hlavné, vždy sa môže stať, že leje dva dni v kuse... No a čo už spomenuté dve súťaže? Najprv prebehla cornholovacia, kde sa stretlo veľké množstvo teamov. Naozaj bol záujem enormný a to sme mali k dispozícii štyri hracie dráhy. Do finále sa nakoniec prebojovali team s názvom O pol jednej v ktorom bol basketbalový pár a druhý team s poetickým názvom Team, asi podľa skupiny Paľa Haberu. Jednoznačnú prevahu ukázal basketbalový pár ktorý presne mierenými strelami vreckami kukurice vychádzajúc zo zápästia vyhral v pomere 21:9. Fľaška BACARDÍ Oakheart s kolou tak putovala do veľkej nádoby z ktorej sa tešil team O pol jednej. Sympatické fair play gesto prišlo práve z tohto teamu, kedy ponúknutú lahôdku ponúkli porazeným a aj okolostojacim. Aj porazený Team nezostal na prázdno a bol ocenený štýlovými taškami od BACARDÍ.

Druhou súťažou bolo jazdenie na skimboarde. Zábavné sledovať hlavne pády. Cca 20 minút neustáleho jazdenia v podaní cca 15tky registrovaných odvážlivcov malo nakoniec jedného víťaza. A to sa jazdilo v dvoch, resp. troch disciplínach, keď rátame aj tri zúčastnené baby. Cenu za best trick a celkové najlepšie jazdenie si odniesol Michal Molčan, ktorý to mal tak trocha jednoduchšie, keďže sa aktívne venuje snowboardingu. Prvá cena za jazdenie bol mobilný telefón HTC One (M8) a cena za Best Trick bol nový skimboard. Mišovi gratulujeme a dúfame, že pri skimboardovaní nebude telefonovať. Cenu nový skimboard si odniesla aj najlepšia baba a to slečna Lenka Ševčíková. To bolo zo súťaží v našej zóne všetko. Samozrejme aj po nich prebiehalo voľné jazdenie a hádzanie. Týmto chceme poďakovať hlavnému partnerovi, bez ktorého by to nešlo a to výrobcovi mobilných telefónov HTC. Ceny za Best Tricky a krásne nové skimboardové dosky venovali chalani zo St.Stream Skimboard. Naprázdno nezostali ani ostatní, ktorí sa do skimboardového šialenstva zapojili a tešili sa z malých pozorností od BACARDÍ.

"Sobota sa chýlila ku svojmu koncu a my sme sa vybrali na ďalšie dva koncerty, sľubujúce prudký kultúrny zážitok."

Sobota sa chýlila ku svojmu koncu a my sme sa vybrali na ďalšie dva koncerty, sľubujúce prudký kultúrny zážitok. Klaxons a La Roux. Hlavne druhú spomenutú skupinu sme poznali najmä zo snowboardových videí. Pekne naladení sme si užili oba koncíky a splývali až do ranných hodín. Medzi tým neskorá večera v kebapárni zapitá ďalším litrom piva a aj dačoho iného.

"Nezaznamenali sme žiadne konflikty, ani nič nepríjemného, čo by nás zasiahlo na čele tak, ako Harryho Pottera."

Dostali sme sa až k záveru. Nedeľa bola ťažká o to viac, že sme museli pobaliť cca 40 stanov. Ešte že nám každému pomáhala jeho osobná opička. Z areálu letiska sme sa dostali až niečo po tretej hodine a to už riadne zmorení prácou a zážitkami, ktoré sme absorbovali za posledné dva, niekto aj tri dni. Grape 2014 hodnotíme ako najlepší slovenský festival, pre jeho pohodovú atmosféru, ideálnu veľkosť a celkovú karmu. Nezaznamenali sme žiadne konflikty, ani nič nepríjemného, čo by nás zasiahlo na čele tak, ako Harryho Pottera. Ďakujeme organizátorom, že sa o nás pekne postarali, priniesli zase niečo zaujímavé, sponzorom, že nám pomohli zrealizovať plány, ktoré by bez nich neboli možné. Samozrejme vám všetkým, čo ste sa na Grape a v jeho Boardlife.sk zóne zastavili na pár minút a užili si atrakcie aktívne, alebo len pasívne. Snáď skúsite o rok.

S pozdravom redakcia Boardlife.sk a kamoši. Foto: Lulla, video: Števo Kurilla.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!