Adrenalin Film Festival vyráža na turné po Slovensku!
Sobota 22. Októbra 2022
Autor: PR

0 komentárov

Adrenalin Film Festival vyráža na turné po Slovensku!

Extrémne športy a kvalitný filmový zážitok skrátka patria k sebe. Nie často však máš tú možnosť pozrieť si ich na veľkom plátne. Dobrou správou je, že už túto jeseň prídu za tebou do Bratislavy, Liptovského Mikuláša a do Žiliny, tak si to nenechaj ujsť.

Pravdepodobne zatiaľ najviac nabitý ročník festivalu venovanému adrenalínu prinesie do týchto troch slovenských miest najčerstvejšie novinky a najočakávanejšie snímky sezóny 2022. K tomu množstvo zaujímavých diskusií zameraných na životný štýl ľudí, ktorí týmto športom totálne prepadli, či ekológiu, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou všetkých, ktorí milujú tráviť svoj voľný čas zábavou v prírode.

Môžeš sa tešiť hneď na dva megaprojekty od legendárnej produkcie Teton Gravity Research: freeskii a snowboardovú lahôdku – Magic Hour – či film pre všetkých vyznávačov horskej cyklistiky – Esperanto. Surfoví fanúšikovia sa zase dozvedia viac o živote muža, ktorý je stelesnením rovnováhy medzi pohodovým prístupom k životu a jazdením na dosť možno najnebezpečnejšej vlne na svete. Dokument The Yin & Yang of Gerry Lopez nakrútil pre značku Patagonia ikonický skateboardista Stacy Peralta a sľubuje skutočne plnohodnotný zážitok.

O tvorbe filmu Vlci na hranicích, ktorý mapuje nepokoje v českej spoločnosti, do ktorej sa po stáročiach vracajú tieto vzácne šelmy, prídu porozprávať priamo jeho tvorcovia. To, že aj rybačka môže byť adrenalínové dobrodružstvo, ti vo filme Catch me! ukáže a priamo do priestorov obchodu Wilderoben v Bratislave príde porozprávať zanietená partička Slovákov, ktorá sa vybrala na expedíciu do Bolívie. A napokon budeš mať tú možnosť položiť pár otázok aj bikerovi Viktorovi Novákovi, ktorý opustil klasický život pracujúceho človeka a začal žiť v dodávke, aby mohol robiť to, čo ho naozaj baví – stavať bike parky a hlavne veľa jazdiť, napríklad aj na takých nádherných a odľahlých miestach, ako je Island.

Samozrejme, bude toho ešte omnoho viac, takže sleduj Facebook a Instagram Adrenalin Film Festivalu, kde sa už koncom septembra objaví kompletný program!

Pre niekoho to bude oslava zakončenia sezóny, iní sa môžu prísť naladiť na tú nadchádzajúcu časť roka so snehovou prikrývkou. Každý si príde na svoje.

Tešíme sa na teba už 26. - 30. októbra v Bratislave (Kino Lumiére, Hangair a Wilderoben), 7. - 9. novembra v Liptovskom Mikuláši (Golden Apple Cinema) a 15. - 16. novembra v Žiline (Smer Klub 77).

Viac info na www.adrenalinfestival.sk

Festival finančne podporil Audiovizuálny fond.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: adrenalin film festival

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!