Vo Vysokých Tatrách otvorili Lomnické sedlo - najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku
Streda 08. Februára 2023
Autor: TMR

0 komentárov

Vo Vysokých Tatrách otvorili Lomnické sedlo - najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku

Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa v pondelok 6.februára 2023 podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. „Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, ho máme v prieme takmer dva metre. Zjazdovku sme pripravili v nedeľu, kedy svah otestovala aj Horská záchranná služba a dostali sme zelenú na otvorenie. Slnečné a mrazivé počasie bolo v pondelok tou najlepšou reklamou na túto zjazdovku, ktorá tak skompletizovala lyžiarsku ponuku v Tatranskej Lomnici,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

V minulej zimnej sezóne bolo Lomnické sedlo otvorené pre lyžiarov 101 dní – od 27.januára sa lyžovalo do 8. mája. Výnimočný bol pandemický rok 2021, kedy sezóna trvala 6 dní – otvoriť ju stredisko mohlo kvôli obmedzeniam až 7.mája a lyžovačka skončila 12.mája. Keďže zjazdovka je závislá iba na prírodnom snehu, jej otvorenie sa vždy posúvalo podľa toho, kedy bolo snehu dostatok. 

Lyžiar na tejto čiernej zjazdovke dlhej 1240 m prekonáva prevýšenie 490m a je určená v prvom rade pre dobrých lyžiarov. Lyžiarska trať z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a odtiaľ ďalej po červených zjazdovkách zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice má 5,5 km a je najdlhšou tatranskou zjazdovkou s celkovým prevýšením 1 300 m.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr sedlo lomnicak

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!