Druhé kolo SSP 2018 sa odjazdilo v Žiline
Sobota 18. Augusta 2018
Autor: Marek Lovás
Foto-video: Dodiak Lukáč, Dodo Filkus
0 komentárov

Druhé kolo SSP 2018 sa odjazdilo v Žiline

Prešiel len týždeň od vydareného SSP v Malackách a bol čas na ďalšie kolo, tentokrát Hoity-Toity skate cup v Žiline. Žilina hostila aj minuloročný pohár, no ten nedopadol úplne ideálne kvôli dažďu, ktorý prišiel hneď po kvalifikácii. Tento rok sme vyberali dátum iný a ukázalo sa, že sme spravili dobre. Ráno sme prišli do Žiliny, na oblohe nebol ani mráčika a predpoveď ani žiadny až do konca dňa nehlásila. Začali sme rozkladať všetky veci a po dlhom lámaní hlavy piatich inžinierov nad tým ako zložiť nový stan ktorý sme kúpili a stratili návod, sme konečne zapli hudbu, ktorej sa tentokrát chopil Pechi a začali registráciu.

Registrovalo sa niečo cez 30 jazdcov z celého Slovenska a opäť raz sa stavila parta z Prahy, Budapešte, či dokonca Tiberio Ribas z Brazílie. Začali sme “prekvapujúco” kvalifikáciou v ktorej sa okrem iných ukázal Dávid Štefánik, Jindra Koten aka Běloch, Andrej Strieška, domáci Dominik Hreus, Juraj Potančok, či Lajos Petranyi. Skončila sa kvalifikácia a mohli sme ísť na Barrel Contest. Opäť raz sa jazdilo cez Jameson barrel, kde Dávid Štefánik vrátil hardflip, Lajos Double Flip a Matúš Mozola posadil nepochopiteľný bs do huga na bedni za barellom, čím si tento abstinent vyslúžil fľašu Jamesonu. Druhú fľašu bral Dominik Hreus za deathrace, ktorý s prehľadom vyhral. Porátali sme výsledky, ľudia sa osviežili skvelými Herbert sirupmi, alebo Jameson drinkami a išli sme na semifinále.

V ňom ukázal Braňo Mrváň, že jeho víťaztvo v Malackách nebola náhoda a že ozaj vie skejtovať. Matúš Mozola sa zase ukázal ako nesmrteľný skejťák, keď po dvoch strašných rakvách pokračoval v jazde a vrátil napríklad fs smith grind na najväčšom raily, alebo bs disaster na najvyššom rádiuse. Peter Molec sa po kvalifikácií rozjazdil a taktiež ukázal, že to má v nohách. Peťo so sebou zobral zo Zvolena aj svojho malého syna, ktorý tak zažil prvú skejtovú súťaž a myslím, že sa mu páčila. Ak malý Peťo zdedí talent a chuť po ocovi, tak sa určite máme v budúcnosti na čo tešiť. Braňo Moravčík klasicky surfoval po celom skateparku a Pepe Ferko všetkých uchvátil svojim perfektným štýlom. Naši profesionálny futbalový porotcovia to opäť raz nemali ľahké. Kým spočítali výsledky, tak prebehol už klasický speed trick contest a veľmi obľúbená disciplína hod kolobežkou! Tu sa ukázalo, že skejťáci to nemajú len v nohách, ale keď sa jedná o takúto lukratívnu súťaž, tak vedia zapojiť aj ruky a posúvať hranice aj takýmto štýlom. Ako najlepší vrhač sa ukázal Patrik Fógl. Mali sme výsledky v rukách a Speaker Frenkee vyhlásil postupujúcich do Finále.

Boli to Běloch, Braňo Mrváň, Matúš Mozola, Lajos Petrányi a Peter Molec, ktorý sa však kvôli rodinným povinnostiam vzdal finálovej jazdy a prenechal svoje miesto Braňovi Mrváňovi. Chlapci vo svojich minútových jazdách ukázali, že do finále ozaj patria. Následne si dali spoločný jam po celom skateparku, kde dokázali, že ten skateboarding na Slovensku nie je až tak stratený. Po finále prebehli klasické DC Bestricky a DC cash for tricks, kde za každý dobrý trik jazdec dostal 10€. Lajos zadiktoval bigspin flip boardslide, Matúš po ďalšej držke vrátil transfer do 5-0 a Braňo Moravčík to všetko zakončil nepochopiteľným 360flipom tailgrab cez transfer!!

Hoity-Toity skate cup sa blížil ku koncu a tak sme mohli vyhlásiť výsledky. Na piatom miesto skončil Mrvi, na štvrtom Běloch, tretí Braňo Moravčík, druhý Matúš Mozola a prvenstvo bral zaslúžene Lajos Petrányi. Chlapci prevzali, ceny, peniažky, fľaše a mohlo sa pokračovať vo voľnej zábave (nie že by dovtedy voľná zábava nebola). Niektorí išli otestovať nový pumptrek hneď vedľa skateparku (doporučujeme, je fakt skvelý) a zvyšok rozpútaval relatívne pokojnú kalbu v skateparku, ktorá trvala až do noci. Ďalšie kolo SSP je úspešne za nami. Ďakujeme všetkým čo prišli podporiť skateboarding, sponzorom a všetkým čo priložili ruku k dielu. Vidíme sa už najbližšiu sobotu v Spišskej Novej Vsi, ktorá je svojimi akciami preslávená široko ďaleko. Bude to veľké!

Text: Marek Lovás
Foto: Dodiak Lukáč, video Dodo Filkus

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: ssp žilina skate sutaz

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!