Nový skatepark Košice - MČ Sídlisko KVP
Piatok 29. Septembra 2023
Autor: Ďuri Tury

0 komentárov

Nový skatepark Košice - MČ Sídlisko KVP

Projekt výstavby skateparku je vždy na Slovensku veľká senzácia obzvlášť, ak sa tento zámer podarí dotiahnuť do úspešného konca. Košice na dočkajú svojho nového skateparku po viac ako 13 rokoch čakania.

Začiatkom septembra sa poklepal základný kameň budúceho skateparku a to nie hocijakého. Zámer výstavby skateparku začal v polovici roku 2021, kedy sa na neformálnom stretnutí stretli zástupcovia MČ Košice – Sídlisko KVP, architekti a zástupca komunity skaterov v Košiciach Ďuri Tury. Hneď na prvom stretnutí sme si stanovili jasné ciele. Chceli sme pripraviť jedinečný projekt, ktorý bude na Slovensku unikátom. Na slovenské pomery sa veľmi rýchlo podarilo dať dokopy vizualizácie, projektovú dokumentáciu, na ktorej sme spolupracovali s architektonickým štúdiom Miloša Hájnika. Správne nastavená spolupráca a hlavne pravidelná komunikácia s komunitou, ktorá bude skatepark využívať považujeme za hlavný úspech celého projektu. Pred pár mesiacmi prebehlo verejné obstarávanie na zhotoviteľa skateparku, ktoré vyhrala spoločnosť HL Build, ktorá si zazmluvnila známeho staviteľa skateparkov Miloša Ogurčáka, ktorý pod značkou Tlakbeton postavil skateparky po celej Európe. Sme veľmi radi, že MČ Košice – Sídlisko KVP vsadili na kvalitu a dlhoročné skúsenosti.

Skatepark v MČ Košice – Sídlisko KVP sa bude nachádzať pod mostom. Most poskytne prirodzené tienenie čo poteší návštevníkov skateparku hlavne v lete, ale aj možnosť jazdenia v čase nepriaznivého počasia. Skatepark je navrhnutý tak, aby si v ňom prišli na svoje všetci milovníci skateboardingu a urban športov. Skatepark bude rozdelený na niekoľko úrovní podľa obťažnosti. Dizajn a veľkosť prekážok boli komunikované s Rišom Turym, ktorého meno a úspechy v skateboarding zrejme nemusíme viac predstavovať. V skateparku nebude chýbať ani bazén, ktorý bude umiestnený kompletne pod telesom mosta.

Ak poveternostné podmienky neskomplikujú výstavku skateparku, strihanie pásky a otvorenie skateparku je naplánované na mesiac marec 2024.

Info aj na  https://kosice.korzar.sme.sk/c/23212762/bola-to-periferia-s-asocialmi-pod-mostom-zacali-stavat-stanok-pre-novy-olympijsky-sport.html

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark skate košice

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!