Progress Skateboard Camp Liptov 2022
Štvrtok 20. Októbra 2022
Autor: Martin Ondrejovič

0 komentárov

Progress Skateboard Camp Liptov 2022

Ako dopadol nultý ročník skateboard kempu s názvom Progress Skateboard Camp Liptov? Kemp sa konal na konci letných prázdnin 29. - 31. augusta a je to vlastne nultý ročník tohto podujatia pod hlavičkou 3StyleAcademy. Kempu sa zúčastnilo celkovo 12 kemperov od 12 do 18 rokov a na celý priebeh výuky dohliadali 4 inštruktori + jedna hosťujúca špeciálna návšteva, ktorou nebol nikto iný ako rodáčka z Liptovského Mikuláša a skate legenda, Dominika Jenny Králiková.

Prvý deň začal príchodom na ubytovanie, ktoré bolo situované v krásnej oblasti Demänovskej doliny v apartmánom dome Vila Vista, kde sme mali k dispozícii množstvo prostriedkov na tréning ako gymnastickú trampolínu, balance boardy, slack line, workout ihrisko. Príchod do kempu bol o 12:00 a hneď po príchode nás čakala rýchla zoznamovačka, vybalenie sa a následný presun do prvého skateparku, ktorým bol skatepark v Liptovskom Mikuláši.

V parku sme si spravili poriadnu rozcvičku a prvú hodinu sme sledovali úroveň jazdcov, aby sme ich vedeli rozdeliť do tréningových skupín a nadstaviť im úroveň tréningu. Po rozjazďovacích jazdách sme si spravili 4 skupinky po 3 deti podľa rôzneho levelu jazdenia. Spektrum jazdcov bolo naozaj rôznorodé, mali sme celú škálu úrovní od úplných začiatočníkov až po pokročilých jazdcov.

Niektorí sa učili základy ollie, iným nešli rádiusy, alebo grindovanie, iní chceli zlepšiť triky na zemi ako napríklad kickflip alebo varial kickflip. Keďže aj naši inštruktori sú zameraní na rôzne oblasti - jedným idú viac flat triky, iní sú skôr bazénoví riders skupinky sme si rozobrali podľa cieľov, ktoré sa chceli naučiť. Skatepark v Liptovskom Mikuláši sme celkom zničili a keďže to bol prvý deň chceli sme prísť na ubytovanie skôr - to znamená že sme skejtovali "len" cca 4 - 5 hodín. Následne sme sa presunuli opäť na ubytovanie Vila Vista, kde sme si dali kvalitný stretching na pretiahnutie celého tela.

Decká mali po stretchingu voľnú zábavu a keďže baterky sa im stále úplne nevybili tak skákali na trampolíne, balancovali na balance boardoch a inak sa hýbali až do večierky, ktorá padla presne o 22:00. Nesledujúci deň sme mali budíček o 7:00 a keďže sme mali pred sebou dlhý deň - v pláne bola návšteva 2 skateparkov Martin a Žilina, potrebovali sme presne načasovať celý priebeh dňa. O 8:00 bol odchod z ubytovania a o 9:00 sme sa už rozcvičovali v zbrusu novom skateparku v Martine.

Tento park má tú výhodu, že hneď vedľa skateparku sa nachádza aj pump track, ktorý sme použili na rozjazdenie sa detí a naučenia sa kopírovania nerovnosti na skateboarde. Po prekrvení si nôh v pump tracku sme sa presunuli priamo do parku, kde sme sa opäť rozdelili na viacero skupiniek - niektorí si skúšali rádiusy, ďalší jazdili v bazéne a zvyšok skúšal triky na flate.

O zhruba 12:30 sme sa presunuli z Martina do Žiliny, kde sme si spravili následne aj obednú prestávku. Po obednej pauze a nabratí nových síl sme sa naplno rozbehli užiť si Žilinský park. Po hodine jazdenia sme si dali súťaž death race, kde sme prevetrali detičky kol-dokola okolo parku a zistili, kto je najrýchlejší z party. Po súťaži si každý jazdil triky, ktoré chcel zlepšiť Hanke Rebrovej tu padol krásny kickflip z bangu do flatu, ktorý trénovala počas celého kempu, Matúš Martančík si dával s prehľadom malé aj väčšie rádiusy a Alex Lenhart skúšal Varial Kickflip.

Na večer po totálnom nasadení sme sa presunuli zo Žiliny opäť do Demänovskej doliny, kde nás čakal stretching a následný presun na trampolínu so skate doskou kde si decká trénovali triky vo výške. Následne sme sa presunuli do postelí. Streda bol záverečný deň kempu, ktorý sme strávili v parku v Poprade. Ráno sme sa zbalili, naskákali sme do áut a presunuli sa do Popradu. V Poprade nás síce čakalo počasie pod mrakom ale za to luxusný park. Únava bola na deťoch už cítiť a tak sme sa rozhodli pre jednoduchšie triky, ktoré sme už mali najazdené z predchádzajúcich dní.

Pre každého jazdca bol k dispozícii videocoaching. Nakoľko boli kemperi už dosť vyčerpaní, presunuli sme sa po jazdení opäť na ubytovanie kde prebehlo naloženie batožiny a následné vyhlásenie výsledkov celého kempu. Odmenu vyhrali všetci jazdci, nakoľko sa všetci snažili posúvať level svojho jazdenia počas celého kempu. Cenu za najlepší progres vyhral Matúš Martančík za každodenné skúšanie nových vecí a odhodlávania sa do nových a väčších prekážok.

ĎAKUJEME VŠETKÝM RIDEROM ZA SUPER KEMP, KTORÝ SME SI NADMIERU UŽILI A UŽ TERAZ SA TEŠÍME NA ĎALŠÍ !!

Taktiež ďakujeme partnerom akcie mestu Liptovský Mikuláš, Kulíšek Slovensko, Premium Brands, Barebells, Vitamin Well, Boardparadise, Intersport, Vila Vista, Balanceboard.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skate camp liptov

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!