Report z Majstrovstiev Slovenska v skateboardingu 2017
Pondelok 23. Októbra 2017
Autor: Tury

0 komentárov

Report z Majstrovstiev Slovenska v skateboardingu 2017

V Košiciach sa 7.10.2017 odjazdili Majstrovstvá SR v skateboardingu 2017. Po šesť ročnej prestávke sa dejiskom majstrovstiev stal Športovo-zábavný areál, kde je vybudovaný skatepark Concrete Jungle. Vďaka spolupráci Slovenského rýchlokorčuliarskeho zväzu, Ťahanovskej skate crew, MČ Košice - Juh a pomoci partnerov akcie prišli do Košíc jazdci zo Slovenskej a Českej republiky.

Vyše 30 jazdcov súťažilo o prize money 600€ a vecné ceny od partnerov akcie. Súťaž bola rozdelená na dve hlavné kategórie a nechýbal ani best trick. Kvalifikácia sa jazdila formou jamu. Semifinále a finále bolo obohatené okrem organizované jamu aj o minútové jazdy. O majstra SR v najmladšej kategórii zabojovalo 12 jazdcov. Najlepšie mal najazdený skatepark domáci jazdec Ivo Liba, ktorý s tesným rozdielom vyhral nad Dennisom Horváthom, ktorý je tak isto z Košíc. Tretie miesto putovalo do Spišskej Novej Vsí len 12 ročnému Hugovi Katreničovi.

V hlavnej kategórii o titul majstra SR zabojovalo 22 súťažiacich. V úžasnej diváckej atmosfére a nádhernom počasí sa jazdcom jazdilo výborne, čomu nasvedčovali aj tesné bodové rozdiely na prvými priečkami. Titul majstra Slovenskej republiky v skateboardingu po šiestich rokoch obhájil domáci jazdec Richard Tury. Vicemajstrom sa stal Kryštof Mizur z Prahy.

Tretie miesto putovalo do Spišskej Novej Vsi Frederikovi Ľuptákovi. Po odjazdení finále nasledoval šialený 10 minútový best trick z najväčších schodov v skateparku. V poslednej minúte ho vyhral Richard Eliáš zo Šale, ktorý nekompromisne odišiel frontside flip cez zábradlie. Na záver by sme chceli poďakovať sponzorom a organizátorom za skvelé ukončenie sezóny. Teraz už len zostáva čakať na oficiálne video a fotografie, ktoré prinesieme čoskoro. Ďakujeme, že ste boli súčasťou Majstrovstiev SR v skateboardingu 2017!

Výsledky do 15 rokov:

1. Ivo Liba (SK)
2. Dennis Horvát (SK)
3. Hugo Katrenič (SK)

Výsledky nad 15 rokov:

1. Richard Tury (SK)
2. Kryštof Mizur (CZ)
3. Frederik Ľupták (SK)

Výsledky best trick:

Richard Eliaš (SK) – frontside flip

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: majstraky kosice tury

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!