SSP 2017 - The Chill Skate Cup v Seredi
Utorok 04. Júla 2017
Autor: The Mitch
Foto-video: Dodo Filkus, Dodiak Lukáč
0 komentárov

SSP 2017 - The Chill Skate Cup v Seredi

Po niekoľkomesačnom pripravovaní a množstve preliatych pív, prišiel dátum 24.6.2017 a to znamenalo prvú zastávku Slovenského Skateboardového Pohára. Ráno o ôsmej ma spolu s Havkom, rozhodcom Ajdžím a tvorcom loga a plagátov Václom naberá Dodo Filkus a vyberáme sa po menších zásekoch do Serede na The Chill Skate Cup.

Prichádzame o desiatej spolu s dodávkami Jameson, BISaudio, Excelent a Monster. Chlapci začali všetko rozkladať, hudba sa zapla, vyčapovali sa prvé skúšobné pivká a pomaly prichádzali prví ľudia. Skatepark vyzerá super, Braňo Moravčík s Rudkom Rokošným sú veľmi šikovná dvojka a tak vďaka ním vznikla táto betónová paráda, kde sme čakali tie najväčšie vraždy v podaní slovenských skejťákov.

A tak sa aj stalo, až na to, že skejťáci neboli len zo Slovenska. Tesne pred koncom registrácie sa zrazu zjavila česká parta z Picnic Skateshopu! Skvelých 45 registrovaných jazdcov, rozhodcovia Ajdží, Smrťák a dobre známi Julo Petrík na svojich miestach, súťaž sa môže začať. Oproti minulému roku sme chceli spraviť čo najrýchlejšiu kvalifikáciu a tak najlepšie umiestnení jazdci z minulého ročníku SSP postupovali rovno do semifinále. Tí ostatní išli rýchly 90 sekundový jam po troch.

Do semifinále sa napokon prebojovalo 25 chalanov, medzi ktorými sa nachádzali mená ako Janko Ondrejka, Kočo, Tomáš Brindza, Tomáš Nálevka, Michal a Aleš Jež, Igor Hanečák, Adam Tran, Dušan Kružec, alebo minuloročný víťaz celej SSP série, Braňo Moravčík. Ešte sa išiel jeden LowCost diktát o trik na bláznivom kinkovom raily, ktorý vyhral Tomáš Brindza so svojim poctivím grindom. V Jameson stánku prebehol malý pretek, v ktorom prvých 30 ľudí dostalo skvelý drink a mohlo sa ísť na semifinále. To sa jazdilo rovnakým štýlom ako kvalifikácia, s tým že jazdci mali pokusy dva. Braňo Moravčík ako vždy cruizroval celým parkom a dával triky za sebou na všetkom čo mu prišlo do cesty.

Dávid Szakalos jazdil ako jeden z mála najstrmšiu pyramídu, Adam Tran dával na raily každý trik, aký si zmyslel a Dodo Filus odjazdil celú jazdu s pivom v ruke! Semifinále sa skončilo, sčítavali sa výsledky a ľudia si zatiaľ mohli vychutnať Excelent pivko alebo skvelé domáce párky a vegetariánske šaláty zo „Zedol si“ stánku. Prebehol ďalší LowCost diktát a speaker Frenkee už mal výsledky v rukách. Do finále postúpili Tomáš Nálevka, Braňo Moravčík, Aleš Jež, Dávid Szakalos, Adam Tran a Dušan Kružec, ktorý však išiel na vlak a tak ho vystriedal Richad Daboczi. Poďme rýchlo na finále. Každý jazdec mal minútu na predstavenie a potom sa išiel organizovaný 7 minútový jam.

Už po prvej minúte bolo jasné, že chlapci sú nahecovaný a určite sa máme na čo tešiť! Adam Tran, ako správny odchovanec Petra Moleca ide na switch, Aleš Jež dáva každý trik „na šrouby“ a Tomáš Nálevka dáva flip z najväčšej centrály. Mierne vytlakované publikum sa dostáva do poriadnej nálady a tak naberá finále tú správnu atmosféru! Sedem minút ubehlo, víťazom by mohli byť všetci. Rozhodcovia mi dávajú do rúk výsledky, ale ešte to chvíľu necháme tak, lebo je čas na DC Bestricky, kde na jazdcov čakala krabica, vďaka ktorej o veci nebola núdza. Bestricky sa šli štyri.

Nové veci si odniesol napríklad Dalibor Čečotka za svoj Fakie Grind Fakie Flip von, Adam Tran za Fs Blunt v najväčšom rádiuse, alebo Spanky za svoj Nollie Bs Heelflip zo schodov!! Všetko odjazdené, mohlo sa ísť vyhlasovať. Cenu za najlepšiu skejťáčku vyhrala Lenka Príbojová, najlepší nesponzorovaný jazdec bol Jano Ondrejka, štvrté miesto bral Adamko Tranko, tretie Tomáš Nálevka, druhé Aleš Jež a prvenstvo opäť obhájil blázon Braňo Moravčík, ktorý si okrem iných cien od Chill Store odniesol aj malú flašku Jamesonu s obsahom 4,5 litra. Po tomto bolo všetkým jasné, že prichádza to, na čo sa každý tešil a zároveň sa toho bál. Prichádza večerný Tlak!

Afterparty sa oficiálna neriešila, ale keďže skejťáci sú tvory vynaliezavé a veľmi bláznivé, o zábavu núdza nebola a kalba pokračovala do neskorých hodín v skateparku, poprípade v jeho okolí „v náručí“ lokálnych dievčat. Ráno sme sa všetci zobudili v skateparku, vykonali základné potreby, okúpali sa vo Váhu (niektorí to skĺbili dokopy) porozprávali zážitky, ktoré sa nám postupne vybavovali a mohli sme ísť svojou cestou. Prvé kolo SSP dopadlo výborne, ďakujeme všetkým, čo priložili ruku k dielu a už teraz sa nevieme dočkať na ďalšie kolo, tento krát BonBon Skate Cup v Šuranoch, ktorý sa odjazdí 15.7! Vidíme sa tam, bude to veľké!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: spp sered

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!