Bratislava a skatepark hodný hlavného mesta?
Streda 29. Apríla 2020
Autor: Boardlife

0 komentárov

Bratislava a skatepark hodný hlavného mesta?

Vlny bratislavskej skateparkovej scény sa pohli. V mestskej časti Rača by sa mala rozbehnúť výstavba multifunkčného „urban parku, ktorého súčasťou má byť aj priestor pre skateboarding. Kde? V priestore medzi Tbiliskou ulicou a električkovou traťou na Púchovskej.

Miestna samospráva sa spojila s Asociáciou skateboardingu Slovenskej republiky za účelom prípravy vhodného konceptu mulitfunkčného priestoru. Priestor by mali dostať skateri, parkuristi, basketbalisti, ale aj rodiny s deťmi a všetci, čo majú radi oddych.

Koncept skateparku je založený na veľkej centrálnej betónovej ploche, do ktorej budú vložené skate prvky ako bank, rail, funbox, grindbox a ďalšie. Okrem toho má byť v priestore osadený basketbalový kôš. Momentálne mestská časť získava stavebné povolenie. Projektová dokumentácia je už vyhotovená. Plánovaná výstavba by mala trvať cca 10. týždňov a ukončenie je plánované ešte v roku 2020. Celé by to malo stáť 164.000€ z čoho 100.000€ tvorí účelová dotácia z Úradu vlády, 35.000 € prispeje Hlavné mesto Bratislava a 25.000€ poskytla mestská časť Rača.

Podľa info zo stránky yimba.sk sú v pláne ešte ďalšie lokality, kde by teoreticky mohol stáť ďalší skatepark, alebo multifunkčný priestor so skateparkom. Ide o priestor Novej Cvernovky, neďalekého projektu Guthaus, parčíkom pri Molecovej v Karlovej Vsi, alebo pod Mostom SNP na petržalskej strane.

Ako nakoniec projekty výstavby skateparkov v Bratislave dopadnú vzhľadom na momentálnu situáciu s COVID 19 uvidíme. Držíme palce.

Zdroj foto a info: www.yimba.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark bratislava

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!