Piatok 31. Mája 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ďalšie projekty na výstavbu skateparkov na Slovensku - Košice

Len nedávno sme vás informovali o výstavbe nového betónového skateparku v susedných Čechách, konkrétne v Brne a taktiež o výstavbe minička pri Bánovciach nad Bebravou a znova prinášame info o projekte SSPoločne ale aj Medzi Mestské Zásahy.

Staršie návrhy a vizualizácie sú v červenom prevedení, novšie sú v prevedení zelenom. 

Projekt nie je ničím novým, však čitatelia Boardlife.sk ho poznajú zo správ: Ďalšia aktivita na podporu aj skateboardových projektov okrem SPPoločne je aj Medzimestské zásahy Košice Prešov. Poďme sa pozrieť na jeden multikultúrny projekt v Košiciach. Jeho názov je Pod mostom. Ide o projekt kultúrno-športovo-spoločenského centra Pod mostom. Starý návrh s lezeckou stenou (2011) je rozšírený a dopracovaný o nové aktivity ako skatepark, amfiteáter s kinom, street dance a music zónu a lanovú dráhu. 

Odhadovaná investícia by mala byť v sume 100-110. tisíc € pre lezeckú stenu, 50-70. tisíc € pre skatepark a 15-18. tisíc € pre amfiteáter. Medzimestské zásahy Košice Prešov bohužiaľ nenašli finančné prostriedky na projekt Pod mostom a tak je snaha realizovať projekt svojpomocne a za sponzorských peňazí. Taktiež je projekt zaradený v SSPoločne, kde môžete hlasovať. Hlasovať môžete do 23.júna 2013.O projekt sa postaralo architektonické štúdium Atruim. Na mieste by mali byť jazditeľné betónové pyramídky, rampa, schodisko, múriky pri amfiteatri, ale aj nad rampou.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!