Dva projekty skateparkov v Bratislave
Pondelok 05. Apríla 2021
Autor: Boardlife

0 komentárov

Dva projekty skateparkov v Bratislave

V Bratislave dlhodobo chýba kvalitný skatepark, ktorý by bol hodný hlavného mesta a aj roku 2021, kedy je skateboarding olympijským športom. Či už je na olympiáde, alebo nie je, skateparkov v Bratislave je stále málo.

Pozrime sa na dva projekty. Prvý multifunkčný je plánovaný v Karlovej Vsi, za čerpacou stanicou pri križovatke Molecova-Karloveská. Okrem skatparku by mal priestor poskytovať multifunkčnosť, čiže svoje si nájdu vyznávači iného pohybu ako jazdy na skateboarde.

Info od Metropolitného inštitútu Bratislava:
Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších. Zaujímavým prvkom v parku je takzvaná dažďová záhrada. Bude prirodzene oddeľovať vodný spád na hranici parku od jeho ostatných funkcií. V dažďovej záhrade bude vysadená zeleň, ktorá dokáže zniesť aj veľké množstvo vody, ktoré sa tu bude v čase prívalových zrážok zhromažďovať a postupne vsakovať.

Rovnako je to veľmi estetický, vizuálne živý prvok, ktorý sa vzhľadom na poveternostné podmienky mení. V marci tohto roku sa na mieste vysadili sakury darované japonským veľvyslanectvom v rámci mestského projektu 10 000 stromov. Mesto bude môcť vysadiť ďalších 27 stromov.

Skatepark, ktorý je súčasťou parku, vzišiel z iniciatívy mestskej časti Karlova Ves a jej spolupráce so skateboardovou komunitou. Práce na stavbe nového parku by mali byť zrealizované v priebehu roka 2021. Projekt multifunkčného parku je jeden z projektov Hlavného mesta a Metropolitného inštitútu Bratislavy pre lepšie verejné priestory, v rámci ktorých mesto zlepšuje kvalitu ciest, chodníkov a verejných priestorov pre všetkých Bratislavčanov a Bratislavčanky po celom meste.

Druhým projektom je skatepark pod mostom SNP, o ktorom nemáme veľa informácií. Podľa všetkého by sa malo jednať tiež o multifunkčný priestor pre viacero športových a oddychových aktivít. Nuž, uvidíme, čo z týchto dvoch projektov nakoniec bude.

Zdroj info a foto: https://mib.sk/

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skate skatepark bratislava

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!