Local Evil Wake Camp 2013 + majstrovstvá Slovenska – koniec dobrý, všetko dobré
Nedeľa 18. Augusta 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Local Evil Wake Camp 2013 + majstrovstvá Slovenska – koniec dobrý, všetko dobré

Hlásime sa vám z planéty Košice, ktorá je vzdialená mnoho milión svetelných rokov od nás. Sme tu už štvrtý deň a stále spoznávame domorodé zvyky. Jedným zo spoznaných zvykov je kvalitná športová súťaž, ktorá dnes vyvrcholila majstrovstvami Slovenska vo wakeboardingu & wakeskate 2013. Pozrime sa ako obstáli v konkurencii množstva rás naši jazdci.

Samozrejme sa budeme v zajtrajšej news a neskoršom reporte venovať obsiahlejšie o tom čo sa tu dialo, ale teraz prejdeme na výsledky. Jazdili sa kategórie wakeboard master, juniori, open a ženy a wakeskate ženy a muži. Keďže planéta Košice je jedným z najlepších miest pre športové vyžitie sa, tomu zodpovedali aj výkony. Poďme na výsledky.

Najlepším juniorom na wakeboarde sa stal Mário Gálfy z Bratislavy, pred lokálnym Jurajom Kerpčárom. Na treťom mieste skončil najmladší z prvej trojice, len 15. ročný rider z Piešťan, Radko Hradil. V kategórii masters, čo sú starí medziplanetárni letci, dominoval snowboarder, ethno boy Fedor Martiš. Druhé miesto bral vypracovaný Juro Vrzgula, pred tretím lokálom Alexandrom Novotom. 

Prejdime na hlavnú mužskú kategóriu a tou je open. Minuloročný víťaz Miroslav Hríbik je zranený a tak sa boj strhol medzi Rišom, Drótym a ďalšími zúčastnenými. Nakoniec si prvenstvo vybojoval lokál s najžiarivejším úsmevom – Rišo Marcinčin a stal sa majstrom. Druhý skončil bratislavsko mikulášsky Košičan, Milan Purdeš. Tretie miesto išlo do Čiech, Vojtechovi Krčmářovi.

Jazdili aj osoby niekedy nežnejšieho pohlavia. Wakeskate baby a prvé miesto Katka Šurková, druhé miesto Lucia Bosáková. Wakeboard ženy – prvenstvo si vybojovala Katka Janečková, pred druhou Martinou Brutovskou.

Aby sme nezabudli, aj chalani jazdil bez viazania. Najlepším sa stal Martin Ščambora, pred druhým Jakub Sekula a tretím Majkym Paškom. Yeah! To bolo v skratke. Viac fotiek, príbehov z planéty, dojmov, pojmov a všeličoho iného prinesieme v pripravovaných reportoch. Dajte nám, teda mne vydýchnuť, vrátim sa domov a všetko to pre vás spracujem... S pozdravom medziplanetárny jazdec, fotič a milovník vína Quark.

Majstrovstvá Slovenska vo wakeboardingu & wakeskate 2013

Wakeskate ženy:

1. Katka Šurková 21b
2. Lucia Bosáková 7b
3. Karin Boaříková 3b
4. Silvia Bran 1b

Wakeskate muži:

1. Martin Ščambora 45b
2. Jakub Sekula 43b
3. Michal Paška 41b
4. Július Lang 34b
5. Dominik Matýsek (CZ) 32b

Wakeboard ženy:

1. Katarína Janečková 56b
2. Martina Brutovská 40b
3. Tinka Droppová 38b
4. Stanislava Zemanová 30b
5. Silvia Brna 23b

Wakeboard muži junior:

1. Mário Gálfy 55b
2. Juraj Kerpčár 47b
3. Radko Hradil 38b
4. Daniel Vaško 23b
5. Andrej Král 10b
6. Bohumil Januška – DSQ

Wakeboard masters:

1. Fedor Martiš 49b
2. Juraj Vrzgula 47b
3. Alexander Novota 45b
4. Štefan Olšavský 38b

Wakeboard open:

1. Richard Marcinčin 69b
2. Milan Purdeš 67b
3. Vojtech Krčmář 50b
 4. Fedor Martiš 32b
5. Mário Gálfy 27b
6. Juro Kerpčár 25b
7. Michal Zub 24b
8. Juraj Vrzgula 16b

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!