Podpor budúcnosť skateboardingu na Slovensku - indoor skatepark
Utorok 15. Februára 2022
Autor: Hangair
Foto-video: Hangair
0 komentárov

Podpor budúcnosť skateboardingu na Slovensku - indoor skatepark

Hangair indoor skatepark v Bratislave je dlhodobá vízia, ktorej cieľom je vytvoriť priíjemný a funkčný priestor pre nadšencov skateboardingu a freestyle kolobežiek. Predstavujeme si ho ako miesto, kde sa bude stretávať komunita, budú sa tu posúvať limity, vyrastú tu mladé talenty… Hangair podporuje budúcnosť a rozvoj skateboardingu na Slovensku od roku 2017. Staň sa súčasťou Hangair komunity!

Aby mali deti kde jazdiť...

Skateboarding a kolobežky. Pre dnešné deti sú tieto športy viac ako voľnočasové aktivity - je to priam životný štýl. Skateboarding sa konečne dostal medzi Olympijské disciplíny, kolobežky sa zas stále viac a viac dostávajú do povedomia mladých a z vlastných skúseností vieme povedať, že ide o mimoriadne obľúbený šport. Má to však jeden háčik - na Slovensku stále nie je priestor, kde by sa dalo jazdiť a trénovať kedykoľvek, v každom ročnom období, za každého počasia. Žiadny poriadny indoor skatepark!

Čo je Hangair?

Hangair je priestor. Hangair je komunita. Hangair sme my, a môžeš ním byť aj Ty!

Celé to začalo jednoduchým nápadom - vytvoriť miesto, kde sa budú stretávať športovci. Či už tí profesionálni, alebo nadšenci, ktorí športujú vo voľnom čase. Miesto, kde sa budú posúvať hranice, kde budú vyrastať budúce športové talenty, a kde si zároveň človek oddýchne, načerpá inšpiráciu, stretne nových ľudí. 

Takto Hangair funguje už viac ako 4 roky. Stále sa rozvíja, prichádza s novinkami, podporuje šport aj kultúru a najmä sa snaží o to, aby mali (nie len) deti kde trénovať - gymnastiku ale i netradičnejšie moderné športy ako parkour, trampolíny a najmä skateboarding a freestyle kolobežky.

Čo nám ale chýba?

Stručne a jasne: PORIADNY INDOOR SKATEPARK! 

Vnútorný skatepark, kde sa bude dať jazdiť hocikedy - v každom ročnom období, za každého počasia. Hangair na to priestor má, a momentálne je využívaný ako plaza pre skejtovanie a kolobežkovanie, konajú sa tu tréningy, sessions a súťaže. Priestor má k dispozícii minirampu a pár prekážok. Jeho potenciál je však omnoho väčší a náš záujem je vyťažiť z neho čo najviac. 

Avšak Hangair nepatrí medzi štátne priestory a aj po viacerých pokusoch o získanie podpory sme neuspeli. Preto sa teraz obraciame na vás - pomôžte nám vytvoriť pekné a bezpečné miesto, kde deti budú môcť jazdiť, trénovať a rozvíjať svoj talent!

Aktuálny stav "skateparku"

Od nášho vzniku sme si vybudovali meno medzi existujúcou komunitou, a zároveň u nás vyrastá budúcnosť týchto mladých športov - skateboardingu a kolobežiek. Pravidelne sa u nás konajú kurzy pre začiatočníkov a mierne pokročilých, tí najlepší sa zúčastňujú súťaží a organizujú spoločné sessions.

Vidíme, že skateboarding a freestyle kolobežky majú veľký potenciál a veľmi veľa z našich mladých návštevníkov majú možnosť dotiahnuť to v týchto športoch naozaj ďaleko - možno aj na X-Games či Olympiádu!

Aj preto sa nevzdávame a stále bojujeme za budúcnosť a rozvoj (netradičných) športov na Slovensku. Tento krát snáď aj s vašou pomocou!

Vizualizácia nového skateparku

Začiatok realizácie plánujeme na apríl 2022. Momentálny stav skateparku je stále jazditeľný, máme pár prekážok a u-rampu, priestor je však pripravený na okamžitú úpravu. Rovnako sú pripravené aj vizualizácie a reálny architektonický návrh so statickým posudkom a stavebnou ohláškou.

Nový skatepark je navrhnutý tak, aby vyhovoval všetkým levelom riderov - od začiatočníkov, cez mierne pokročilých, ktorí už zvládnu jednoduchšie prekážky, až po profi jazdcov, ktorí u nás budú jazdiť s kamošmi, alebo budú trénovať na súťaže. 

Podpor nás a staň sa členom komunity

Pokiaľ sa rozhodneš pomôcť nám pri budovaní skateparku, s radosťou ťa za to odmeníme! Veríme, že aj dobrý pocit za ľubovoľný finančný príspevok je pre mnoho ľudí dostatočnou odmenou.

Ak však chceš byť bližšie komunite, a hrdo prezentovať to, že si súčasťou pomoci športu, môžeš si vybrať odmenu so špeciálnym merchom, ktorý sme pre túto kampaň pripravili s našim trénerom, skejterom, tatérom, umelcom Palim "Kaďákom" Kadenom. 

Kto je Kaďák, čo robí a čo pre neho znamená skateboarding si môžeš prečítať v krátkom rozhovore na našom webe - TU!

PODPOR PROJEKT TU.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Hangair sktaepark bratislava

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!